Plzeň dosáhla 301 milionů korun přebytku v hospodaření za loňský rok, chystá se oblíbené porcování medvěda

Plzeň dosáhla 301 milionů korun přebytku v hospodaření za loňský rok, chystá se oblíbené porcování medvěda | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jiří KomárJiří Komár

Výkonný ředitel

Více

Petr NeumannPetr Neumann

ředitel střediska Diakonie ČCE

Více

Jaroslava MaříkováJaroslava Maříková

Místostarostka MO Plzeň 3

Více

Plzeň dosáhla 301 milionů korun přebytku v hospodaření za loňský rok, chystá se oblíbené porcování medvěda

Plzeň, 12.04.2017, aktualizováno 14:33 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Přebytku v hospodaření ve výši 301 milionu korun dosáhlo město Plzeň za rok 2016. Stalo se tak díky lepšímu výběru daní, pronájmu městského majetku, díky úsporám magistrátního úřadu a ušetřit pomohla i úspěšná výběrová řízení. Radní města se už zabývali rozdělením peněz z přebytku na řadu akcí. Pokud návrh schválí zastupitelé, půjde například 20 milionů korun na první etapu rekonstrukce kulturního domu Peklo, osm milionů korun na tréninkové hřiště u zimního stadionu, kolem osmi milionů korun na investiční akce a odstranění havarijních stavů na základních školách. Zastupitelé města Plzně se návrhem budou zabývat na svém zasedání 20. dubna.

„Z celkové sumy je částka 82 milionu korun přebytkem městských obvodů, samotného magistrátu se týká 219 milionů korun. Část se rozdělovala již v únoru, kdy zastupitelé schválili v souvislosti s tímto rozpočtové opatření. Teď se v radě města řešil přebytek ve výši 143 milionů korun,“ přiblížil ekonomický náměstek Pavel Kotas (ČSSD). Nejvyšší suma 71,7 milionu korun se z přebytku vloží do Fondu města Plzně pro kofinancování dotovaných projektů. Peníze ve fondu jsou určeny mimo jiné na financování projektů programového období 2014 až 2020 včetně projektů ITI. Stejně tak jsou ve fondu připraveny prostředky na nové individuální dotace, jež budou teprve vypisovat.

Mimo fond by měla jít nejvyšší suma 20 milionů korun na první etapu rekonstrukce objektu kulturního domu Peklo. Konkrétně se jedná o rekonstrukci topného systému budovy, střechy, sociálních zařízení a parket v hlavním sále. „V Pekle dosud funguje klasická kotelna na koks, měnit se proto budou topná tělesa a celý systém napojíme na centrální zásobování teplem,“ uvedl Pavel Kotas.

Druhá nejvyšší částka rozdělovaná z přebytku je určena pro Správu informačních technologií města Plzně. Ta za 12,5 milionu korun rekonstruuje budovy v Cukrovarské ulici v areálu DEPO2015, kam plánuje sestěhovat své agendy. Osm milionů korun z přebytku by mělo být využito na posílení rozpočtu akce na vybudování tréninkového hřiště mezi první a druhou ledovou plochou u zimního stadionu. Nové zázemí za zhruba 15 milionů korun bude sloužit hlavně potřebám nedávno založené hokejové akademie.

Návrh počítá také s posílením rozpočtu magistrátního odboru investic o 17,5 milionu korun. Finanční prostředky budou určeny na akci Propojení Karlovarská – Kotíkovská. V tomto případě má už stavba vydané územní rozhodnutí. Nová komunikace otevírá území Vinice – sever. Část peněz využije odbor investic na několik akcí na základních školách, konkrétně na obnovu povrchu hřiště s umělým trávníkem u 11. základní školy, na rekonstrukce havarijních stavů střechy tělocvičny 4. základní školy a pavilonu tělocvičen v dolní budově 15. základní školy, dále na projektovou dokumentaci k výstavbě nové tělocvičny 20. základní školy. Počítá se také s částkou čtyři miliony korun na zpracování projektové dokumentace projektu Sloni na Mži, kdy se předpokládá finanční podpora Plzeňského kraje.

O částku 970 tisíc korun se zvýší provozní výdaje Městské policie Plzeň, která za ně plánuje nákup téměř sedmi desítek nových zbraní. Z přebytku půjde také 214 tisíc korun na rozšíření kamerového systému v Resslově ulici. Odbor krizového řízení Magistrátu města Plzně by měl získat 450 tisíc korun na nákup deseti kusů defibrilátorů, které umístí na exponovaná místa a do vozidel. Radní také souhlasili s tím, že podpoří částkou 1,5 milionu korun revitalizaci katedrály sv. Bartoloměje, která zahrne stavební a technické úpravy prostoru katedrály a vybraných prvků exteriéru a umožní rozšíření prohlídkové trasy pro veřejnost.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.