Policie posílí bezpečnost v Plzni a na Tachovsku, region se potýká s kriminalitou páchanou zahraničními dělníky

Policie posílí bezpečnost v Plzni a na Tachovsku, region se potýká s kriminalitou páchanou zahraničními dělníky | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Václav BoučekVáclav Bouček

Vědecký pracovník

Více

Karel KupilíkKarel Kupilík

technický pracovník

Více

Ladislav NovýLadislav Nový

Vedoucí chráněné dílny

Více

Policie posílí bezpečnost v Plzni a na Tachovsku, region se potýká s kriminalitou páchanou zahraničními dělníky

Plzeň, 10.04.2017, aktualizováno 23:09 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Posílení policie a následně i bezpečnosti v Plzni a na Tachovsku v lokalitách, kde v průmyslových lokalitách dramaticky narůstá kriminalita páchaná zahraničními dělníky. To si slibuje ministr vnitra Milan Chovanec a hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard (oba ČSSD) od memoranda o spolupráci při řešení problémů spojených se zaměstnáváním cizinců v průmyslových zónách. Memorandum, které obě strany podepsaly v pondělí v Plzni má přispět k posílení spolupráce a výměně informací mezi krajem a státem. Obdobné memorandum ministr vnitra podepíše také s hejtmanem Královéhradeckého kraje.

Podpis memoranda o spolupráci při řešení problémů spojených se zaměstnáváním cizinců v průmyslových zónách | Autor: Plzeňský krajPodpis memoranda o spolupráci při řešení problémů spojených se zaměstnáváním cizinců v průmyslových zónách | Autor: Plzeňský kraj

„Jako reakci na problematickou situaci v okolí průmyslových zón jsme začali realizovat celou řadu opatření od posílení činnosti policie po přípravu legislativních změn. Podpis tohoto memoranda je tak dalším z kroků, který přispěje k řešení daných problémů. Díky němu například získáme od kraje ucelenou zpětnou vazbu při změnách legislativy,“ uvedl ministr vnitra Milan Chovanec. Kraj, město i stát si budou vyměňovat informace o aktuální bezpečnostní situaci. Kraj se zavázal k účasti v pracovní skupině zřízené v lednu ministerstvem, kde jsou i zaměstnavatelé. Jedním z jejích témat je zpřísnění povinnosti pracovních agentur a omezení jejich vysokého počtu. Ministerstvo vnitra také kraji nabídne využití stávajících preventivních programů.

 

Ministerstvo také vypracovalo metodiku pro obce sousedící s areály zón. Třicetistránková příručka definuje zákonné možnosti obce a státu i povinnosti cizinců. „Aby obce věděly, jak se orientovat v legislativě, například v otázce ubytovávání v soukromí. Čekáme už jen na stanovisko ministerstva financí a finančních úřadů, abychom ji dokončili a byli ji schopni ji obcím do 14 dnů distribuovat,“ uvedl ministr. Vedle toho už se také povedlo schválit zákon o pobytu cizinců, umožňuje kroky proti pracovním agenturám, neplnícím povinnosti vůči státu. Ve Sněmovně je před schválením návrh zákona o zaměstnanosti, který bude řešit regulaci zhruba 2000 u nás existujících pracovních agentur, které do naší republiky dováží tisíce zahraničních pracovníků. Stát chce agenturám zpřísnit podmínky pro jejich fungování a nastavit limity i kauce.

 

V Plzni už policie zvýšila svoji aktivitu, od začátku roku se zvýšil počet policistů působících v centru města o šestinu na 180. A ministerstvo slibuje, že policistů v ulicích bude ještě více. Je připraveno dát do kraje i dalších problematických regionů dodatečné peníze na mzdy, aby policie byla ještě více vidět. Podle slov hejtmana Josefa Bernarda je v kraji zaměstnáno zhruba 210 tisíc lidí a z toho více než sedmina jsou cizinci, povětšinou ze zemí EU, tedy Slováci, Rumuni a Bulhaři. Pracovní agentury podle něj zneužívají slabý systém zákonů, skupují byty a domy v malých obcích, kde pak žijí desítky cizinců.

 

Primátor Plzně Martin Zrzavecký (ČSSD) je zase přesvědčen o nutnosti tlačit dále na změnu koncepce hospodářské politiky v ČR. Podle něj vznikají stále nová pracovní místa v průmyslových zónách, která masivně dovážejí na práci cizince. Stát by se měl ale primárně postarat o své občany. Primátor preferuje, aby do kraje přicházely celé rodiny, které tu budou trvale žít a ne, aby to byli jednotlivci.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (17 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Noe 15.04.2017 18:11, Reagovat

Vidím, že vosák si zde udělal soukromý Hide park. Jestli o tom nevíš, tak ten článek pojednává o kriminalitě cizinců v Plzni. Ty tvoje trapné výlevy mimo mísu, nikoho nezajímají.

Vosí Hnízdo 14.04.2017 08:04, Reagovat

Zde odkaz na slušné rádio: http://svobodne-radio.cz/

Vosí Hnízdo 11.04.2017 10:54, Reagovat

I tady je pravda: http://aeronet.cz/news/a-je-to-venku-dukazy-a-fotografie-potvrdily-ze-chemicky-utok-v-idlibu-byl-zinscenovany-bilymi-prilbami-a-americkou-cia-syrska-opozice-na-twitteru-informovala-o-chemickem-utoku-den-predem/

Vosí Hnízdo 11.04.2017 10:37, Reagovat

Aktuální a hlavně objektivní zprávy vždy na. https://cz.sputniknews.com/

Volič 11.04.2017 13:28, Reagovat

Objektivní zprávy na Sputniku a Aeronetu? Možná by sis měl ověřit zdroje a ty, kteří je platí. Zrovna tyhle dva weby jsou typickými představiteli fake news. A jeslti zdrojuješ z tohohle, je mi tě vážně líto.

Vosí Hnízdo 11.04.2017 16:44, Reagovat

Nepotřebuji si ověřovat zdroje. Na rozdíl od tebe používám rozum, zdravou úvahu a mám zkušenosti. To ale poskok jako ty nepochopí. Tomu stačí lži z mainstreamu, Novy a jiných Bilderbergem placených pramenů. Pověz nám odkud čerpáš ty, ať se pobavíme. A už jsem ti mněkolikrát poskoku napsal či naznačil, že je i jiná pravda, než ta tvoje zcestná. Asi tak!

Volič 12.04.2017 09:27, Reagovat

Když nepotřebuješ, je mi tě líto. Tak si věř falešnejm zprávám na Aeronetu a Sputniku. Ovce jako a přicmrdávači tohle nikdy nepochopí, vždycky budou sdílet to, co se jim zrovna hodí.
Ale když se ptáš, abych nějaký zprávě uvěřil - tak ji musím přečíst aspoň na dvou či třech zdrojích (typově iHned.cz - Hospodářské noviny, iDnes - MF Dnes, Reuters, ČTK, BBC, CNN, ...).
Možná by sis měl tu poslední tvojí větu přečíst a řídit se podle ní. Já kompromisu jsem schopen, to ty ne. Ty se tu chováš jako v tom manželském vtipu. "S manželkou jsme chtěli koupit zvíře, ona chtěl kočku, já psa. Udělali jsme kompromis. Koupili jsme kočku."
Jsou i jiná fakta, než ty tvoje názory. Který z velké části nejsou pravda a jsi typickým představitelem Fake News.

Vosí Hnízdo 12.04.2017 20:01, Reagovat

Tušil jsem to, MfD, a hlavně Karel Steigerwald, ten prolhanec. To je počteníčko. A kdo že nám ten plátek financuje? Tam je objektivita jak Brno!!!!

Volič 13.04.2017 12:53, Reagovat

Vytrháváš to z kontextu. Ano MFD je jeden ze zdrojů, ale nikdy není jediný. MFD nevlastní Karel Schwarzenberg, Ale Andrej Babiš. To bys mohl vědět. Stejně jako že iHned vlastní Bakala, Deník Penta, atp.

A víš, kdo financuje Aeronet a Sputnik? Nevíš. Tak prosím tě radši mlč.

Vosí Hnízdo 14.04.2017 08:11, Reagovat

A jen taková malá otázka do pranice. Nejmenuješ se náhodou Michal Dvořák? Nedivil bych se!!

Vosí Hnízdo 14.04.2017 08:08, Reagovat

Chápu, že působí jako na býka červený hadr zmínka a nástin pravdy. Dříve poskok StB, nyní poskok Bruselu, kavárník, vítač, havlista, sluníčkář. Takový se jak čert kříže bojí jiných názorů, než je mainstreem. Ale má smůlu. Lid není hloupý a své názory si dokáže odvodit od reality a historie. Asi tak!!!

Vosí Hnízdo 14.04.2017 07:59, Reagovat

Jména pěkných "ptáčků" jsi napsal. Jedna špína větší než druhá. Sputnik je z ruských zdrojů, Aeronet z rusko-amerických zdrojů. Z historického pohledu nám Rusko nikdy nelhalo. Vzpomeňme si na PŠM v armádě, kdy se tehdy mluvila pravda o americkém imperialismu, mnozí to pouštěli jedním uchem sem a druhým tam. A nyní po létech se ukázalo, kde byla pravda, kdo je ten největší agresor a kdo chce válku a má zištné zájmy. Kdo chce zničit svět, Evropu (přilezlická krize) Kdo naší republiku dovedl na hunt. Nebyli to náhodou ti Bakalové a Babiš tomu právě nyní nasazuje korunu omezováním posledních svobod? Ale mnozí tupci jako ty jim věří a mlaskají blahem jak poslušný pes, když jim předhodí umoulanou koblihu. Ještě, že ses přiznal, že věříš Bakalovi (Havlista) a Babišovi. Lépe si se otevřít nemohl. Právě takoví jako ty mají podíl na devastaci naší země a národních zájmů. Poskok a ohnihřbet. Přesně to takové systihuje, máš se čím chlubit!!!

Volič 14.04.2017 12:11, Reagovat

Je to smutné. Když ti dojdou slova, začneš urážet.
Ne, nejmenuju se Michal Dvořák. Proč bych měl?
Řekl jsem, že čtu Hospodářské noviny, nikoliv že věříme Bakalovi, to je rozdíl. A možná, že bys radši měl zůstat u toho, že nám Rusové nikdy nelhali. A také u toho, že nás v roce 1968 přijeli zachránit :D. To je směšný, stejně jako ty.

Vosí Hnízdo 14.04.2017 17:00, Reagovat

Koho chleba jíš, toho píseň zpíváš. To nevíš. Noviny vždy píší dle taktovky svého chlebodárce, takže si poskoku nějak odporuješ

Vosí Hnízdo 14.04.2017 16:58, Reagovat

Bez svolení USA by k intervenční pomoci nikdy nedošlo. To by sis měl uvědomit, pokud se pasuješ na všeznalce politiky. Doporučuji si přečíst knihy armádního generála Vacka. Asi tak!!

Vosí Hnízdo 11.04.2017 09:48, Reagovat

Tak na to jste přišli opravdu brzy, když jste znepříjemnili život dost lidem z Plzně, doslova jste jim udělali z života peklo, tak teď se budete probouzet s nějakým posilováním. Zakážete agenturám dovoz gastarbaiterských parazitů? Zrušíte prasácké pracovní agentury, co lidi ponižují na otroky? Umístíte cikány a ostatní nepřizpůsobivé parazity do střežených zón, aby nemohli škodit okolí? NE? Tak jsou vaše opatření prdlajs platná a buďte rádi, že mnozí lidi jsou tak tupí, že vás budou dál volit, bohužel. Ale věřte, že do času. Všemu tomu dobytku, co umožnil tento stav (např. Ludmila Ledecká, které patří mnohé ubytovny a má pracovní agenturu na dovoz gastarbeiterských parazitů - na tom si udělala ostruhy a vytvořila nepředstavitelné zisky a mejetky - pracovní agentura Euronova Group) přeji, aby jim nějaký rumun nebo cikán znásilnil, zabil, přepadl dítě a oni by se na to asi koukali jinak. Jinak samozřejmě nikomu nic zlého nepřeji. Asi tak!!

XXX 11.04.2017 04:38, Reagovat

Memoranda jsou k ničemu.
Hlavně,ze do Plzně - Litice necháte 400 Rumunů teprve dovézt.
Ať žijí průmyslové parky!

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.