Jednání o volbě expertů do výborů krajského zastupitelstva bylo podle očekávání bouřlivé, přes zastupitele neprošel Roman Jurečko

Jednání o volbě expertů do výborů krajského zastupitelstva bylo podle očekávání bouřlivé, přes zastupitele neprošel Roman Jurečko | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Kryštof KuželkaKryštof Kuželka

Programátor

Více

Tomáš BabickýTomáš Babický

technik

Více

Michal DvořákMichal Dvořák

Člen rady města Plzně (pro oblast podpory podnikání a sportu)

Více

Jednání o volbě expertů do výborů krajského zastupitelstva bylo podle očekávání bouřlivé, přes zastupitele neprošel Roman Jurečko

Plzeň, 10.04.2017, aktualizováno 16:43 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Podle očekávání se strhla na pondělním jednání Zastupitelstva Plzeňského kraje bouřlivá diskuse při projednávání bodu, který se týkal volby jedenácti nominovaných expertů do osmi výborů krajského zastupitelstva. Někteří zastupitelé z opozice i z koalice, která vede kraj, konkrétně se jednalo o uskupení Starostové a Patrioti s podporou Svobodných a Soukromníků, však nesouhlasili s nominací Romana Jurečka (ODS) do Výboru pro veřejné zakázky. A jako jediný z nominovaných nakonec hlasováním neprošel.

Šéf opozičních zastupitelů z Hnutí ANO Miloslav Zeman předložil nejprve návrh, aby se bod o volbě expertů do výborů stáhl z programu jednání zastupitelstva s tím, že jsou tam nějaké nejasnosti v nominacích. S tímto návrhem nesouhlasil hejtman Josef Bernard (ČSSD), který uvedl, že se nominacemi jednotlivých osob už dříve zabývala rada kraje. „Já budu hlasovat, aby tento bod zůstal zachován v programu jednání zastupitelstva,“ řekl Bernard, což o okamžik později na základě hlasování také stalo.

 

Další opoziční zastupitelka Zdeňka Lišková (KSČM) zase uvedla, že je snahou, aby do výborů byli zvoleni experti. „Pokud jde o Výbor pro veřejné zakázky, chápu to tak, že se jedná o odbornější orgán. Pokud je tam někdo navržen jako expert, tak bych chtěla vědět, v jakém oboru se ten dotyčný osvědčil, či jaké má vzdělání v oboru veřejných zakázek,“ konstatovala Lišková. Podle hejtmana by měli být ve výborech lidé se zkušenostmi a s praxí, mnozí z nich pracovali v zastupitelstvech obcí i měst. „Ta škála vlastností, které ti lidé musí mít je vysoká. Nejde jen o dosažené vzdělání,“ zdůraznil hejtman Bernard.

 

Zastupitelé pak hlasovali jednotlivě o každém z nominovaných expertů. Zvolen nebyl jen Roman Jurečko, předseda představenstva Vědeckotechnického parku Plzeň nominovaný na návrh Regionální hospodářské komory Plzeňského kraje do Výboru pro veřejné zakázky. Zvoleni byli naopak Oldřich Kepka a Eva Kaderová do Výboru pro oblast investic a správu majetku, Miroslav Doležal do Finančního výboru, Naďa Chládková a Ladislav Čepička do Výboru pro výchovu, vzdělání a zaměstnanost, dále pak Erika Vlčková do Výboru pro regionální rozvoj, Jindřich Brabec do Výboru pro regionální rozvoj a fondy EU, Petr Chvojka a Jan Müller do Výboru pro podporu cestovního ruchu, sportu a mládeže a Pavel Karpíšek do Výboru pro oblast dopravy.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (8 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 11.04.2017 10:35

Komentář byl odstraněn

Jirka 11.04.2017 08:48, Reagovat

Zatím Michálek ve svém výboru pro zadávánaní veřejných zakázek, může sosat dál jako na UMO1, kde mu při tom pomáhá Rosch a Uhlík, tak jako ze svého senátora Chaloupky.

MF DNES 11.04.2017 08:46, Reagovat

Nedvěd dobře poznamenal ve svém článku: Michálek, který léta podporoval Jurečka a hlasoval pro něj, pak si od něho bral peníze na svůj dům pohádek, tak dnes přišel, na to, že mu vadí, že Jurečko byl soudně trestán. To je CHARAKTER! A přísloví Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá, platí u OPATu stoprocenty. Rosch, Maříková, Michálek, Ród. Tito lovci duší ulovili Bohouše Ebermanna a Michala Dvořáka (hokejisty). Uvidíme v jakém rybníku budou lovit dále.

Obava 11.04.2017 08:40, Reagovat

Zatím Michálek ustál, že mu Jurečko v jeho výboru pro zadávání veřejných zakázek nebude koukat pod ruce, protože předsedu výboru Bozu Ebermanna, který kandidoval za Soukromníky, ale dnes už je u OPATů si Michálek už ochočil.

Světle modrý pták 10.04.2017 20:39, Reagovat

Zejména ho tam ale nechtěl jiný odborník na veřejné zakázky - Michálek, pánové si nemusí již delší dobu nahlížet do karet :-)) A dnes je ten druhý, na kraji silnější :-)) Ale jinak je to za 18 a 20-2

modrý pták 10.04.2017 19:20, Reagovat

Ale mi jsme ho nenominovali, to hospodářská komora. Dnes byl za " experta". Koalice funguje a bez kmotra to jde líp.

honza 10.04.2017 19:46, Reagovat

Vy ho hlavně před volbami "skováváte" aby Vás nepoškodil. A hned po volbách už natahujete ruce po nějakém teplém a hezkém místečku pro svého kmotra. V poslední době to nějak přestává vycházet. Buďte už konečně opravdu jiní zbavte se ho konečně. uleví se vám.

OPAT 10.04.2017 18:50, Reagovat

Tak jsme kmotra zařízli :-)

Vždyť je to jen obyčejný místopředseda ODS. To je panečku koalice

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.