Plzeňský kraj se stal v březnu opět regionem s nejnižší mírou nezaměstnanosti, má rekordně nízkou hodnotu 3,1 procenta

Plzeňský kraj se stal v březnu opět regionem s nejnižší mírou nezaměstnanosti, má rekordně nízkou hodnotu 3,1 procenta | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jiří StručekJiří Struček

Náměstek hejtmana PK pro oblasti školství a sportu, zastupitel PK, starosta města Tachov

Více

Petr BailerPetr Bailer

Archeolog,asistent ZČU

Více

Martin LangMartin Lang

Geolog

Více

Plzeňský kraj se stal v březnu opět regionem s nejnižší mírou nezaměstnanosti, má rekordně nízkou hodnotu 3,1 procenta

Plzeň, 10.04.2017, aktualizováno 15:23 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Míra nezaměstnanosti v Plzeňském kraji i v březnu klesla oproti předchozímu měsíci tentokrát o 0,4 procenta na rekordně nízkou hodnotu 3,1 procenta. V celorepublikovém měřítku se Plzeňský kraj opět vrátil do čela tabulky krajů s nejnižší nezaměstnaností a Prahu odsunul na druhou pozici. K 31. březnu 2017 bylo v Plzeňském kraji v evidenci pracovních úřadů celkem 13 045 uchazečů o zaměstnání, což je o 1412 méně, než na konci února. Z tohoto počtu může okamžitě do zaměstnání nastoupit 11 801 dosažitelných uchazečů o práci, informoval server Regionpodlupou.cz Tomáš Moravec z plzeňského úřadu práce v tradiční statistice.

„Během března 2017 jsme evidovali v Plzeňském kraji nově 1953 uchazečů o zaměstnání, což je o 143 osob více, než minulý měsíc. Z evidence úřadů práce odešlo nebo jsme vyřadili 3365 uchazečů, tedy o 950 více než než v únoru. Do nového zaměstnání v březnu nastoupilo 2337 osob, což je o 727 více než v únoru. Bez umístění jsme vyřadili 1028 uchazečů o práci,“ uvedl Tomáš Moravec.

K poslednímu březnu bylo v evidenci kontaktních pracovišť Úřadu práce ČR v Plzeňském kraji celkem 6817 žen, což představuje přesně 52,3 procenta všech nezaměstnaných. Zároveň bylo v evidenci 2703 osob se zdravotním postižením, tedy 20,7 procenta ze všech nezaměstnaných. Podporu v nezaměstnanosti pobíralo v březnu celkem 4510 uchazečů o zaměstnání, tedy 34,6 procenta všech osob vedených v evidenci.

„Nejnižší míru nezaměstnanosti 2,7 procenta vykázal v březnu okres Plzeň město. Nejvyšší míru nezaměstnanosti ve výši 4,3 procenta má tradičně okres Tachov, kde se údaje oproti minulému měsíci snížily o šest desetin procenta,“ řekl Moravec. Okres Tachov tak má i nadále nižší hodnoty než je celorepublikový průměr, který je 4,8 procenta. Na jižním Plzeňsku klesla nezaměstnanost o čtyři desetiny na 2,8 procenta. V Domažlicích je míra nezaměstnanosti tři procenta a od minulého měsíce klesla o šest desetin. Na Rokycansku je 3,2 procenta populace bez práce a i zde klesla nezaměstnanost podobně jako v jiných regionech o dvě desetiny procenta. O rekordních sed desetin procenta, klesla míra nezaměstnanosti v Klatovech, kde její hodnota činí 3,2 procenta.

Na severním Plzeňsku se údaje oproti minulému měsíci změnily o čtyři desetinu procenta směrem dolů a v regionu je tedy 3,4 procenta lidí bez práce. Jak už jsme uvedli, Plzeňský kraj se v celorepublikovému žebříčku zaměstnanosti vyšvihl opět na první místo s hodnotou 3,1 procenta. Druhá je Praha s mírou nezaměstnanosti 3,2 procenta. Třetí je Královéhradecký kraj, který má míru nezaměstnanosti 3,5 procenta. Naopak nejvyšší nezaměstnanost, 7,4 procenta vykázal v rámci republiky tradičně Ústecký kraj. Průměrná nezaměstnanost v rámci ČR je již zmíněných 4,8 procenta.

K poslednímu březnu nabízely pracoviště úřadu práce v Plzeňském kraji 11344 volných pracovních míst, což je o 1478 více, než v minulém měsíci. Na jedno volné pracovní místo tak připadalo v průměru 1,1 uchazeče. Kontaktní pracoviště rovněž evidovala 680 volných pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením, volných míst pro absolventy a mladistvé bylo v evidenci 3623 a na jedno místo tak připadalo 0,2 uchazeče.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.