Plzeňský kraj se stal v březnu opět regionem s nejnižší mírou nezaměstnanosti, má rekordně nízkou hodnotu 3,1 procenta

Plzeňský kraj se stal v březnu opět regionem s nejnižší mírou nezaměstnanosti, má rekordně nízkou hodnotu 3,1 procenta | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený4,51%
Spokojený48,87%
Zklamaný20,30%
Zdrcený12,03%
Šokovaný14,29%

Celkový počet hlasů: 133

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Petr MyslivecPetr Myslivec

Starosta města Bor

Více

Jan KůrkaJan Kůrka

olympijský vítěz ve střelbě, stálý člen Českého olympijského výboru, předseda sportovní sekce Nadace

Více

Pavel JiránekPavel Jiránek

Kominík

Více

Plzeňský kraj se stal v březnu opět regionem s nejnižší mírou nezaměstnanosti, má rekordně nízkou hodnotu 3,1 procenta

Plzeň, 10.04.2017, aktualizováno 15:23 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Míra nezaměstnanosti v Plzeňském kraji i v březnu klesla oproti předchozímu měsíci tentokrát o 0,4 procenta na rekordně nízkou hodnotu 3,1 procenta. V celorepublikovém měřítku se Plzeňský kraj opět vrátil do čela tabulky krajů s nejnižší nezaměstnaností a Prahu odsunul na druhou pozici. K 31. březnu 2017 bylo v Plzeňském kraji v evidenci pracovních úřadů celkem 13 045 uchazečů o zaměstnání, což je o 1412 méně, než na konci února. Z tohoto počtu může okamžitě do zaměstnání nastoupit 11 801 dosažitelných uchazečů o práci, informoval server Regionpodlupou.cz Tomáš Moravec z plzeňského úřadu práce v tradiční statistice.

„Během března 2017 jsme evidovali v Plzeňském kraji nově 1953 uchazečů o zaměstnání, což je o 143 osob více, než minulý měsíc. Z evidence úřadů práce odešlo nebo jsme vyřadili 3365 uchazečů, tedy o 950 více než než v únoru. Do nového zaměstnání v březnu nastoupilo 2337 osob, což je o 727 více než v únoru. Bez umístění jsme vyřadili 1028 uchazečů o práci,“ uvedl Tomáš Moravec.

K poslednímu březnu bylo v evidenci kontaktních pracovišť Úřadu práce ČR v Plzeňském kraji celkem 6817 žen, což představuje přesně 52,3 procenta všech nezaměstnaných. Zároveň bylo v evidenci 2703 osob se zdravotním postižením, tedy 20,7 procenta ze všech nezaměstnaných. Podporu v nezaměstnanosti pobíralo v březnu celkem 4510 uchazečů o zaměstnání, tedy 34,6 procenta všech osob vedených v evidenci.

„Nejnižší míru nezaměstnanosti 2,7 procenta vykázal v březnu okres Plzeň město. Nejvyšší míru nezaměstnanosti ve výši 4,3 procenta má tradičně okres Tachov, kde se údaje oproti minulému měsíci snížily o šest desetin procenta,“ řekl Moravec. Okres Tachov tak má i nadále nižší hodnoty než je celorepublikový průměr, který je 4,8 procenta. Na jižním Plzeňsku klesla nezaměstnanost o čtyři desetiny na 2,8 procenta. V Domažlicích je míra nezaměstnanosti tři procenta a od minulého měsíce klesla o šest desetin. Na Rokycansku je 3,2 procenta populace bez práce a i zde klesla nezaměstnanost podobně jako v jiných regionech o dvě desetiny procenta. O rekordních sed desetin procenta, klesla míra nezaměstnanosti v Klatovech, kde její hodnota činí 3,2 procenta.

Na severním Plzeňsku se údaje oproti minulému měsíci změnily o čtyři desetinu procenta směrem dolů a v regionu je tedy 3,4 procenta lidí bez práce. Jak už jsme uvedli, Plzeňský kraj se v celorepublikovému žebříčku zaměstnanosti vyšvihl opět na první místo s hodnotou 3,1 procenta. Druhá je Praha s mírou nezaměstnanosti 3,2 procenta. Třetí je Královéhradecký kraj, který má míru nezaměstnanosti 3,5 procenta. Naopak nejvyšší nezaměstnanost, 7,4 procenta vykázal v rámci republiky tradičně Ústecký kraj. Průměrná nezaměstnanost v rámci ČR je již zmíněných 4,8 procenta.

K poslednímu březnu nabízely pracoviště úřadu práce v Plzeňském kraji 11344 volných pracovních míst, což je o 1478 více, než v minulém měsíci. Na jedno volné pracovní místo tak připadalo v průměru 1,1 uchazeče. Kontaktní pracoviště rovněž evidovala 680 volných pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením, volných míst pro absolventy a mladistvé bylo v evidenci 3623 a na jedno místo tak připadalo 0,2 uchazeče.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.