Radního Michala Dvořáka (OPAT) obviněného z dotačního podvodu, podpořili jeho kolegové z vedení plzeňské radnice

Radního Michala Dvořáka (OPAT) obviněného z dotačního podvodu, podpořili jeho kolegové z vedení plzeňské radnice | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Pavel BaxaPavel Baxa

ekonom, soukromý zemědělec

Více

Rudolf SalvetrRudolf Salvetr

Zastupitel PK, starosta Klatov

Více

Kvido KuželkaKvido Kuželka

Radní města Rokycany

Více

Radního Michala Dvořáka (OPAT) obviněného z dotačního podvodu, podpořili jeho kolegové z vedení plzeňské radnice

Plzeň, 06.04.2017, aktualizováno 07.04.2017 14:06 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Kauzou radního pro sport a rozvoj podnikání Michala Dvořáka (OPAT), kterého policie obvinila z dotačního podvodu se zabývali na čtvrtečním jednání radní města Plzně. Vedle primátora Martina Zrzaveckého (ČSSD), vyjádřili podporu svému kolegovi z rady i šéfové zastupitelských klubů z dalších stran koaličních stran ve vedení radnice, tedy z ODS a KDU-ČSL. Sám Michal Dvořák je ze situace zdrcen, naznačil, že přemýšlí o tom, zda do dubnové schůze městského zastupitelstva, která se uskuteční 20. dubna, neodstoupí ze své funkce v městské radě. Obvinění radního Dvořáka se má týkat více než čtyřmilionové dotace z roku 2014 na kompletní rekonstrukci tělocvičny v relaxačně-sportovním areálu v Plzni-Božkově.

„Tak, jak bojoval Michal Dvořák na ledě o každý puk, tak tady na radnici bojuje o každý projekt. My z vedení města za ním stojíme. Zatím je to obvinění nepravomocné, je tam podaná stížnost, tak uvidíme, tak se to bude vyvíjet. Po delším rozhovoru s Michalem jsem přesvědčen o tom, že byť to celé to vyšetřování bude trvat delší dobu, obhájí se a očistí své jméno,“ uvedl primátor Martin Zrzavecký. Ten podle svých slov o celé záležitosti informoval zastupitelský klub ČSSD a i když zatím neobdržel stanovisko od všech jeho členů, většina z nich se zatím postavila za Dvořáka.

„Podobné informace mám i od kolegů z ODS a KDU-ČSL jako od koaličních partnerů. Ctíme presumpci neviny, tohle je u nás v Plzni asi třetí případ, kdy se politikovi něco podobného stálo, ale v rámci celé ČR je těch případů celá řada. Nakonec se ve většině z nich byli schopni ti politici obhájit a byli zproštěni viny. Třeba bývalý primátor Českých Budějovic Juraj Thoma, kterému to trvalo pět let. Stejně tak věřím, že tak dopadne i Michal Dvořák a věřím mu,“ řekl primátor.

A v podobném duchu mluvil i šéf klubu ODS David Šlouf. „Michal je slušný a férový kluk, který zde odvedl spoustu práce. Byli bychom rádi, aby v radě setrval. Orgány činné v trestním řízení musí samozřejmě konat, počkáme si na výsledek. Nemáme žádný požadavek, aby odstupoval,“ tlumočil Šlouf stanovisko ODS. Také další koaliční partner KDU-ČSL se připojil ke stanovisku ČSSD a ODS. „Z toho, co jsem si zatím přečetl v novinách, mám pocit, že pochybení je spíše ze strany té tělovýchovné jednoty. Z mého pohledu jde o marginálii,“ řekl náměstek primátora Petr Náhlík.

Celou situaci může paradoxně může nejvíce zdramatizovat samotné vedení Občanů patriotů, tedy domovské strany radního Dvořáka. Předseda jejich zastupitelského klubu Ludvík Rösch (OPAT) totiž v minulosti proslul tím, že v městském zastupitelstvu vždy apeloval na to, aby se při jakémkoliv náznaku podobných záležitostí politici vzdávali svých funkcí a odcházeli. „To rozhodnutí je samozřejmě na OPAT, v médiích avizovali, že se připravují na zastupitelstvo, kde toto téma bude otevřené. A bude záležet na tom, jakou si oni připraví strategii a s čím na zastupitelstvo půjdou. My samozřejmě budeme jejich rozhodnutí respektovat. Ale dnes před radou jsme všichni radní seděli a vyjádřili jsme Michalovi podporu. Řekli jsme, že bychom byli rádi, kdyby zůstal. V současný okamžik za něho nevidím náhradu. Bylo by škoda, kdyby ty projekty které má připravené, nedotáhl Michal Dvořák až do konce,“ vyjádřil se primátor Zrzavecký.

Kolegům radním před novináři poděkoval za jejich podporu viditelně skleslý Michal Dvořák. „Ocitám se ve velmi těžké situaci, jsem strašně rád za to, co jste řekli a děkuji. Určitě po mém působení nezůstala nikde ani koruna dluhu. Nebudu ten případ teď momentálně komentovat. Je mi to nepříjemné a necítím se úplně dobře v této situaci. Je to v rámci šetření a uvidíme. Zvážím do schůze dubnového městského zastupitelstva co bude a uvidíme. Mám to pořád v hlavě. Do té doby se rozhodnu co bude. Troufnu si říct, že jsem nikdy nikoho neokradl a nikoho nepodvedl,“ uvedl na svoji obhajobu Michal Dvořák.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.