Radnice upraví směrnici a instrukci pro nakládání s byty, zlepší přístup k mladým lidem

Radnice upraví směrnici a instrukci pro nakládání s byty, zlepší přístup k mladým lidem | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jan KadlecJan Kadlec

vedoucí Pozemkového fondu – OP Domažlice

Více

David ŠloufDavid Šlouf

Neuvolněný člen rady města Plzně (pro oblast správy městských nemovitostí)

Více

Josef ŠvarcberkJosef Švarcberk

Zastupitel PK, člen rady MZ Planá

Více

Radnice upraví směrnici a instrukci pro nakládání s byty, zlepší přístup k mladým lidem

Plzeň, 03.04.2017, aktualizováno 13:36 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Plzeň upraví směrnici a instrukci pro nakládání s městskými byty. Chce tím ještě efektivněji zacílit na skupiny občanů, které potřebují podporu. Úpravou město mimo jiné zajistí při výběru nájemců do uvolněných bytů lepší přístup mladým lidem do 28 let a seniorům. Stejně tak umožní řešit přednostně naléhavé případy občanů se zdravotním či sociálním problémem. Změna se týká i zvýhodnění rodin s narozenými dětmi či pečujícími o rodiče v malých bytech a podobně.

„Reagujeme tím na schválenou Koncepci sociálního a dostupného bydlení statutárního města Plzně na roky 2016 – 2020, která vychází z národní Koncepce sociálního bydlení České republiky 2015 – 2025. Podle naší koncepce sociálního a dostupného bydlení byla směrnice doplněna o nový bod týkající se bytů poskytujících sociální, dostupné a krizové bydlení,“ přiblížil jednu ze změn radní pro správu městských nemovitostí David Šlouf (ODS).

Další změna se také týká způsobu obsazení bytů, rozšířen byl o žadatele, kteří spadají do programu chráněného nebo podporovaného bydlení s umožněním snížení nájemného až na 70 procent. Dále je rozšířena možnost získání bytu na základě žádosti o byt o možnost přednostního řešení ze zdravotních či sociálních důvodů. Zde je však nutné podotknout, že se jedná o zcela mimořádné případy.

„Jako příklad leze uvést výše citovanou podporu přístupu k bydlení mladým lidem do 28 let a to tak, že jestliže pracují minimálně šest měsíců, budou posuzovány jako osoby pracující déle než dva roky. Také je doplněno, že dříve posuzovaná nepřetržitá doba zaměstnání u jednoho zaměstnavatele je nově rozšířena o možnost započtení navazujícího pracovního poměru mezi jednotlivými zaměstnáními s prodlevou maximálně do jednoho měsíce. Tím došlo ke zlepšení přístupu osob, které během posledních dvou let změnily zaměstnání. Starobní či invalidní důchodci budou nově posuzováni jako osoby zaměstnané více než jeden rok,“ přiblížil další úpravy David Šlouf.

Dále se kritéria hodnocení přihlášek doplnila o možnost upřednostnění řešení bytové otázky mladých rodin s narozenými dětmi či, pečující o rodiče v malých bytech ve vlastnictví statutárního města Plzně.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.