Asistenti prevence kriminality se osvědčili v praxi, nově rozšíří svoji působnost i do lokality Petrohrad

Asistenti prevence kriminality se osvědčili v praxi, nově rozšíří svoji působnost i do lokality Petrohrad | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Ilona JehličkováIlona Jehličková

zástupkyně ředitele základní školy

Více

Michal LinhartMichal Linhart

starosta města Janovice nad Úhlavou

Více

Ivana KrýslováIvana Krýslová

školní inspektorka

Více

Asistenti prevence kriminality se osvědčili v praxi, nově rozšíří svoji působnost i do lokality Petrohrad

Plzeň, 31.03.2017, aktualizováno 14:34 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Svoji působnost do lokality Petrohrad rozšíří asistenti prevence kriminality, kteří v loňském roce působili převážně v okolí Centrálního autobusového nádraží Plzeň a v ostatních přilehlých ulicích. V této části Městského obvodu Plzeň 2 žije vyšší procento obyvatel ohrožených sociálním vyloučením převážně z řad romské minority. Město si od působení dvojice asistentů slibuje podobné výsledky jako v místech kolem centrálního autobusového nádraží, kde se podařilo lokalitu zklidnit.

„Asistentům prevence kriminality se podařilo dosáhnout toho, že jejich činnost místní komunita dobře přijímá a velmi se osvědčili. Zklidnění problematické situace si slibujeme také od jejich působení na Petrohradě,“ uvedl plzeňský primátor Martin Zrzavecký (ČSSD), který se z titulu své funkce zabývá i bezpečnostní situací ve městě.

Projekt Asistent prevence kriminality funguje v Plzni díky podpoře ministerstva vnitra od roku 2014. Prioritně se zaměřoval na lokalitu Plac, tedy na blok ulic Plachého a Korandovy. „Protože se zde problémy zklidnily, byla koncem roku 2015 činnost asistentů více směřována do okolí Centrálního autobusového nádraží a ostatních přilehlých ulic, tedy do Tylovy, Kotkovy, Koperníkovy, Husovy i do přilehlého Husova parku, kde se k večeru schází místní mládež. I v této oblasti si již místní obyvatelé na jejich činnost zvykli a v případě potíží vyhledávají jejich pomoc,“ vysvětlil vedoucí Odboru bezpečnosti a prevence kriminality Magistrátu města Plzně Aleš Průša.

K povinnostem asistentů kriminality patří mimo jiné dohled nad dodržováním veřejného pořádku ve spolupráci se strážníky Městské policie Plzeň a Policií ČR v přidělených lokalitách. Dále monitorují určené prostory za účelem zvyšování bezpečí obyvatel, mimo jiné se zabývají pomocí školám při řešení záškoláctví. „Důležité je, aby získali detailní znalosti o komunitě v místě jejich působení, což umožňuje lepší komunikaci jak směrem ven, tak i dovnitř komunity,“ přiblížila manažerka prevence kriminality magistrátního odboru Andrea Gregorová.

Za úspěch asistentů lze podle ní považovat zejména zvyšování důvěry obyvatel v represivní složky zejména ve vnitrobloku Plac. „Díky tomu se lidé mnohem častěji obracejí na tísňové linky 156 a 158 obzvláště v nočních hodinách v případě, že se tam porušuje bezpečnost či veřejný pořádek,“ dodala Gregorová.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.