Asistenti prevence kriminality se osvědčili v praxi, nově rozšíří svoji působnost i do lokality Petrohrad

Asistenti prevence kriminality se osvědčili v praxi, nově rozšíří svoji působnost i do lokality Petrohrad | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Jaké straně dáte hlas ve volbách do Sněmovny?

ANO25,37%
ČSSD5,97%
KDU-ČSL0,00%
KSČM4,48%
ODS26,87%
Piráti5,97%
Realisté1,49%
SPD8,96%
TOP 0911,94%
Jiné8,96%

Celkový počet hlasů: 67

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Zdeněk HonzZdeněk Honz

Radní PK pro oblast sociální věci

Více

Robert ZelenkaRobert Zelenka

Konzultant RRA PK

Více

Asistenti prevence kriminality se osvědčili v praxi, nově rozšíří svoji působnost i do lokality Petrohrad

Plzeň, 31.03.2017, aktualizováno 14:34 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Svoji působnost do lokality Petrohrad rozšíří asistenti prevence kriminality, kteří v loňském roce působili převážně v okolí Centrálního autobusového nádraží Plzeň a v ostatních přilehlých ulicích. V této části Městského obvodu Plzeň 2 žije vyšší procento obyvatel ohrožených sociálním vyloučením převážně z řad romské minority. Město si od působení dvojice asistentů slibuje podobné výsledky jako v místech kolem centrálního autobusového nádraží, kde se podařilo lokalitu zklidnit.

„Asistentům prevence kriminality se podařilo dosáhnout toho, že jejich činnost místní komunita dobře přijímá a velmi se osvědčili. Zklidnění problematické situace si slibujeme také od jejich působení na Petrohradě,“ uvedl plzeňský primátor Martin Zrzavecký (ČSSD), který se z titulu své funkce zabývá i bezpečnostní situací ve městě.

Projekt Asistent prevence kriminality funguje v Plzni díky podpoře ministerstva vnitra od roku 2014. Prioritně se zaměřoval na lokalitu Plac, tedy na blok ulic Plachého a Korandovy. „Protože se zde problémy zklidnily, byla koncem roku 2015 činnost asistentů více směřována do okolí Centrálního autobusového nádraží a ostatních přilehlých ulic, tedy do Tylovy, Kotkovy, Koperníkovy, Husovy i do přilehlého Husova parku, kde se k večeru schází místní mládež. I v této oblasti si již místní obyvatelé na jejich činnost zvykli a v případě potíží vyhledávají jejich pomoc,“ vysvětlil vedoucí Odboru bezpečnosti a prevence kriminality Magistrátu města Plzně Aleš Průša.

K povinnostem asistentů kriminality patří mimo jiné dohled nad dodržováním veřejného pořádku ve spolupráci se strážníky Městské policie Plzeň a Policií ČR v přidělených lokalitách. Dále monitorují určené prostory za účelem zvyšování bezpečí obyvatel, mimo jiné se zabývají pomocí školám při řešení záškoláctví. „Důležité je, aby získali detailní znalosti o komunitě v místě jejich působení, což umožňuje lepší komunikaci jak směrem ven, tak i dovnitř komunity,“ přiblížila manažerka prevence kriminality magistrátního odboru Andrea Gregorová.

Za úspěch asistentů lze podle ní považovat zejména zvyšování důvěry obyvatel v represivní složky zejména ve vnitrobloku Plac. „Díky tomu se lidé mnohem častěji obracejí na tísňové linky 156 a 158 obzvláště v nočních hodinách v případě, že se tam porušuje bezpečnost či veřejný pořádek,“ dodala Gregorová.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.