Desítky Zdravotních sester zoufale chybí i plzeňskému městskému ústavu sociálních služeb, rozjíždí se náborová akce

Desítky Zdravotních sester zoufale chybí i plzeňskému městskému ústavu sociálních služeb, rozjíždí se náborová akce | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Milada EmmerováMilada Emmerová

Senátorka PČR

Více

Kamil HrdinaKamil Hrdina

Ekolog provozů – enviromentalista

Více

Stanislav KvasničkaStanislav Kvasnička

středoškolský učitel, zastupitel MěZ Planá

Více

Desítky Zdravotních sester zoufale chybí i plzeňskému městskému ústavu sociálních služeb, rozjíždí se náborová akce

Plzeň, 27.03.2017, aktualizováno 16:46 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Městskému ústavu sociálních služeb města Plzně akutně chybí zdravotní sestry. Ústav zajišťuje péči o zhruba 450 klientů v lůžkových zařízeních a o dalších více než 1100 lidí v domácím prostředí. Jeden z největších poskytovatelů sociálních služeb na území západočeské metropole nyní intenzivně oslovuje případné zájemce, nabízí pozice i na zkrácený úvazek a personál hledá také mezi maminkami na mateřské dovolené, seniory i například studenty. Okamžitě může městské zařízení, jež má kolem 240 zdravotních sester a pečovatelek, zaměstnat několik desítek lidí.

„Stárnoucí populace a rostoucí počet seniorů, to je skutečnost, na niž musí Plzeň reagovat. Bohužel právě v oblasti péče o seniory a o osoby se zdravotním postižením se zařízení potýkají dlouhodobě s nedostatkem zaměstnanců. A to i přesto, že se snaží nabízet zajímavé platové podmínky a nejrůznější benefity,“ uvedl primátor města Plzně Martin Zrzavecký (ČSSD). Městský ústav sociálních služeb města Plzně provozuje různá zařízení sociální péče v Plzni přes 26 let.

Podle náměstkyně primátora pro oblast školství a sociálních věcí Evy Herinkové (ČSSD) má zdravotní sestra zaměstnaná v městském ústavu průměrný měsíční plat 30 tisíc korun bez přesčasových hodin, pracovník v sociálních službách pak bez přesčasů 16 500 korun. „V rámci benefitů nabízíme pro zaměstnance na pozici zdravotní sestra možnost přidělení služebního bytu, trvalý pracovní poměr, stabilizační, mimořádné, cílové a roční odměny, příspěvek na stravování, penzijní připojištění, vstupenky na kulturní akce, hokejové a fotbalové zápasy a další bonusy,“ přiblížila Eva Herinková.

„Okamžitě můžeme zaměstnat desítky lidí,“ řekl ředitel Městského ústavu sociálních služeb města Plzně Vladimír Chuchler. Podle jeho slov provoz nyní často zajišťuje personál na úkor svého volna. „Vždyť ta naše děvčata už nemají chvilku volna, klienty bez pomoci nenechají, ač nevědí, kam skočit dřív. Potřebují si oddychnout a nabrat síly. Mají své zájmy a životní cíle a my chceme mít spokojený personál. Zaměstnanci jsou to nejcennější, co máme. Smekám před nimi,“ dodal Chuchler.

Lidé sice mají o práci v ústavu zájem, ale v mnoha případech jen do doby, než zjistí, co vše obnáší. „Nedovedou si to představit ani ti, kteří doma o babičku nebo dědečka pečují. A mnoho uchazečů, i když nastoupí, nevydrží ani ve zkušební době,“ uvedla vedoucí pečovatelských a ošetřovatelských služeb Městského ústavu sociální péče města Plzně Jaroslava Kaiserová.

Uchazečům o práci se snaží v ústavu vyjít vstříc i s prací na zkrácený úvazek, zaplatí jim také například očkování proti žloutence a jsou schopni zajistit služební byt. Uplatnění naleznou i maminky na mateřské dovolené, důchodci, studenti a dlouhodobě nezaměstnaní. V sociálních službách mohou pracovat i lidé se základním vzděláním, ale musí mít k výkonu povolání Osvědčení pracovníka v sociálních službách. Ústav jim umožní osvědčení získat.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (1 příspěvek)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 28.03.2017 09:49, Reagovat

V prvé řadě bych porovnal kolik má management této instituce. Dále, kolik mají všichni ti potentáti na to napojení. Za kolik si kupují služební auta, jak si vybavují kanceláře, jak hospodaří atd... A pokud by tam byly výrazné skoky, snížit platy vedení a přerozdělit mezi nižší personál. A za neuvážené vyhazování peněz potrestat. MOžná by to pomohlo i k menší fluktuaci sester.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.