Město Plzeň zřejmě nepřistoupí k vyvlastnění trojice pozemků pro Západní okruh, dohoda s majiteli je na dosah

Město Plzeň zřejmě nepřistoupí k vyvlastnění trojice pozemků pro Západní okruh, dohoda s majiteli je na dosah | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

David ŠloufDavid Šlouf

Neuvolněný člen rady města Plzně (pro oblast správy městských nemovitostí)

Více

Adam ŠoukalAdam Šoukal

právník, místopředseda KS Plzeňský kraj

Více

Ladislav MacákLadislav Macák

Více

Město Plzeň zřejmě nepřistoupí k vyvlastnění trojice pozemků pro Západní okruh, dohoda s majiteli je na dosah

Plzeň, 23.03.2017, aktualizováno 24.03.2017 11:05 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Město Plzeň zřejmě nebude nuceno přistoupit k vyvlastnění tří pozemků potřebných pro stavbu druhé etapy Západního okruhu Plzně. Vše nasvědčuje tomu, že se město s majiteli pozemků domluví na prodeji, aniž by bylo třeba přistoupit k tomu nejrazantnějšímu kroku, který by bylo vyvlastnění. Informovala o tom radní Plzně pro nakládání s majetkem města Helena Matoušová (ODS). Další pozemky se už úspěšně podařilo vykoupit pro stavbu východního průtahu kolem Boleveckého rybníka.

„Co se týká východního průtahu, tak město společně se státem vykoupilo pozemky pro etapu, která je v úseku od ulice Plaská, až po ulici Chrástecká. Město tam za svůj podíl vykoupilo 23 151 metrů čtverečních. Investovalo do odkupu něco málo přes 23 milionů korun. A tím jsme vypořádali majetkově za město Plzeň sto procent potřebných pozemků na tomto úseku. Ředitelství silnic a dálnic vykupovalo pro tuto etapu menší část pozemků. Už má také vykoupeno a vypořádáno sto procent potřebných pozemků. Další etapa je mezi ulicí Jasmínová a Jateční. Ta bude o něco problematičtější. Musíme počkat na rozhodnutí státu, který je investorem stavby, kdy a jak intenzivně bude investovat do této etapy,“ informovala radní Matoušová.

V případě Západního okruhu se už městu podařilo vykoupit 92 procent potřebných pozemků. „Zbývají nám vyřešit pozemky v majetku tří fyzických osob a jedné osoby právnické. Doufáme, že se nám podaří vypořádat se s těmi majetkovými věcmi řádně a bez toho, že nebude město muset přistoupit k vyvlastnění u těch zbývajících tří fyzických osob. S jednou z nich jsme už v jednání a před uzavřením dohody o prodeji. A ta jednání byla korektní. A vypadá to, že dohoda snad bude možná i u těch dvou dalších majitelů. Co se týká té právnické osoby, tak tam jsme nikdy neuvažovali o vyvlastnění. Tam je to spíše o tom, že oni chtějí směnit s městem pozemky a teď řešíme ty technické detaily. V tomto případě nepokládám za nutné, že bychom museli přikročit k vyvlastnění,“ dodala radní Helena Matoušová.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.