Accolade o stavbě Průmyslového parku Litice: Náš projekt rozhodně nebyl utajovaný, řádně ho projednaly všechny příslušné úřady

Accolade o stavbě Průmyslového parku Litice: Náš projekt rozhodně nebyl utajovaný, řádně ho projednaly všechny příslušné úřady | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Marcela DoležalováMarcela Doležalová

Více

Milan VyskočilMilan Vyskočil

Více

Barbara OttováBarbara Ottová

Mateřská dovolená

Více

Accolade o stavbě Průmyslového parku Litice: Náš projekt rozhodně nebyl utajovaný, řádně ho projednaly všechny příslušné úřady

Plzeň, Litice, 22.03.2017, aktualizováno 15:25 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Jeden den před úplně prvním společným setkáním s občany Litic a vedením města Plzně se zástupci společnosti Accolade, která hodlá na území MO Litice vybudovat nový průmyslový park, setkali s novináři. Během své prezentace představitelé Accolade představili svůj projekt stavby průmyslových hal, o kterém jsou přesvědčeni, že je naprosto v pořádku a splňuje všechny náležitosti. Obyvatelé Litic nyní s vybudováním průmyslového parku nesouhlasí a to přesto, že v červnu 2016 stávající zastupitelé obvodu vydali souhlasné stanovisko s novým územním plánem, který počítá s územím za Agrofarmou pro novou průmyslovou zónu.

V Liticích by chtěla společnost Accolade postavit dvě haly na pozemku o celkové rozloze 107 tisíc čtverečních metrů. V porovnání s velikostí ostatních průmyslových parků stejné společnosti na Plzeňsku jde o menší projekt, který je co do rozlohy až na devátém místě z deseti. Ty největší v bývalém areálu Škody Plzeň a na Borských polích přesáhly rozlohou milion čtverečních metrů.

„Náš projekt rozhodně nebyl utajovaný, řádně ho projednaly všechny příslušné úřady. Litice s umístěním průmyslové zóny souhlasily již od roku 2005. Od roku 2013 MO Litice schvaluje záměr vybudovat průmyslový park. Současná situace, kdy se proti našemu záměru bouří obyvatelé Litic nás mrzí v tom, že s námi až doposud nikdo z nich nemluvil. První setkání se uskuteční až teď a to jen díky iniciativě vedení města Plzně. Těšíme se na to, až si Litice určí někoho, kdo se s námi bude bavit,“ řekl Milan Kratina, zástupce investora ze společnosti Accolade. Ta chce v Liticích vedle průmyslového parku postavit ještě asi 60 rodinných domů. Potřebné pozemky vykupovali zástupci investora od 50 vlastníků.

„Musíme projít veškerými zákonnými procedurami, stavbu můžeme zahájit, až budeme mít veškerá potřebná povolení a až budeme mít reálné klienty pro haly. Stavíme vždy jen pro konkrétního klienta. Jednáme asi s 15 případnými zájemci, jedná se o firmy z Plzně a blízkého okolí. Můžeme s občany Litic hledat nějaké kompromisní řešení, ale nikoliv co se týká objemu hal, ale diskutovat můžeme o jejich vzhledu. Je třeba si s místními popovídat o tom, co je a není možné. Komunikovat s nimi musíme a komunikovat také chceme,“ uvedl Milan Kratina.

Obyvatelé Litic se vedle přílivu agenturních pracovníků obávají i toho, že investor vedle průmyslových hal vybuduje místo avizovaných rodinných domů levné ubytovny. „Věříme tomu, že nedojde ke zvýšení počtu agenturních pracovníků na území Plzně a okolí. Upřednostňujeme společnosti, které mají co největší přidanou hodnotu, protože ty pak mohou platit i co nejvyšší nájmy. Jde nám o to, aby zóna fungovala dobře jako celek a nechce tam mít lidsky řečeno žádný bordel, protože tam budeme prodávat pozemky pro bydlení a ty pozemky rozhodně nebudou levné. Ubytovny stavět nebudeme a ani je stavět nemůžeme. Ta zóna je pro rodinné domky,“ dodal zástupce investora Milan Kratina.

První veřejné shromáždění, na kterém budou zástupci všech zainteresovaných stran jednat o průmyslovém parku v Liticích se uskuteční 23. března od 17.00 hodin v litickém Lidovém domu. Před týdnem protestovaly proti budování průmyslových hal dvě stovky litických občanů s transparenty v rukou na plzeňském náměstí Republiky.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (8 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 22.03.2017 15:36, Reagovat

Darebákovi nevěř ani pozdrav. To už říkala moje babička. JO, to se začnou "jako" stavět rodinné domky.... a nejednou budete koukat, co tam bude stát. Podlouhlé ratejnové stavby pro ubytovny umouněnců. Oni to tihle "investóóóři" dovedou, ti se vyznaj v tlačenici...a v kejakym svinstvu ještě lépe. Asi tak!

Vosí Hnízdo 22.03.2017 15:30, Reagovat

Už vidím ten zájem o stavbu rodinného domku za krev peníze v blízkosti takové inštituce. A páchnoucí individua mektající jazykem, kterému nerozumíme, řvoucí, halekající jak budou močit u plotů a znečišťovat okolí při cestě z a do roboty. Těch znásilněných žen a dětí, těch okradených a přepadených, těch mrtvých, co z plezíru zabijí.... Kdo ponese za tohle odpovědnost?

Volič 22.03.2017 16:43, Reagovat

Fake news jako vyšité. Kolik znásilněných žen a dětí je na Borských polích? Také tam pracuje dost cizinců a pokud vím, nic takového se neděje. Akorát straších nějakýma nesmyslama. Odkud čerpáš? Sputnik? Ovčáček? Parlamentní listy? Aeronet?

Holub 24.03.2017 14:14, Reagovat

Jak je to se znásilněnými ženami a dětmi na Borských polích, to nevím.
Ale na zkušenosti se zahraničními dělníky se zkuste zeptat městské i státní policie a třeba i revizorů MHD. Pokud už se ti posledně uvedení vrátili z nemocnice....

Vosí Hnízdo 24.03.2017 05:01, Reagovat

Rvačky, napadání, krádeže a samozřejmě případy znásilnění. To jsou každodenní záležitosti v montovnách na Borských polích. Nadnárodní firmy to samozřejmě tají a statistikám o zločinnosti gastarbaiterů a cikánů jsou zakázány vést i ze strany policie. To, že to v posledních týdnech graduje a začalo se o tom mluvit je zapříčiněno opravdu vážným a katastrofálním stavem. Máš li odvahu Voliči, zkus se třeba na pouhý 1 měsíc zaměstnat v některé vykřičené koncentračně-táborové inštituci na Borských polích. Nebo ještě lépe, zkus tam zaměstnat svoji dceru, máš li ji nebo manželku. A poznáš! Já osobně bych ale odvahu neměl neb je mi život milý. To bude zkušenost nad 10 statistik, pokud jsi slepej a můžeš napsat, cos napsal. Nic o tom nevíš a jen havlisticky krafeš naučenou pohádku, které nemůžeš ani sám věřit. No, co s tím dělat? Vyházet havlistické vlastizrádce typu Voliče od lizu a dosadit na zodpovědná místa lidi činu, co udělají radikální řez do tohoto sluníčkářského a havlistického marasmu. Například po vzoru banskobystrického župana ing. Mariana Kotleby(ĽSNS) ze Slovenska. Volme národní strany, co upřednostňují zájmy nás, slušných českých lidí před nastavenou dlaní, máchání noži či jinými zbraněmi a výkřiky parazitů všech možných etnik. Faktem je, že podhoubí multikulturních zvrácených názorů zasel vlastizrádce Havel a jeho poskoci. Dokud tento parazit nebude na černé listině nepřátel vlasti, jeho zrůdné ideje se stále budou šířit jako nakažlivý mor a budou zamořovat ty, co v poblouznění těmto idejím podlehnou. Asi tak!

Vosí Hnízdo 22.03.2017 21:47, Reagovat

Přeji ti, aby došlo i na tvé blízké. JInak neuvěříš. Ale jinak nikomu nic zlého nepřeji, ale tobe ze srdce, co jsem napsal

Volič 23.03.2017 17:45, Reagovat

Až něco z toho, co píšeš bude pravda, tak třeba pochopíme všichni :)

Vosí Hnízdo 26.03.2017 10:50, Reagovat

Až ty něco pochopíš, to už bude setsakra pozdě. Asi tak!

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.