Plzeň chce z důvodu oslav osvobození užší spolupráci s Vojenským historickým ústavem Praha,

Plzeň chce z důvodu oslav osvobození užší spolupráci s Vojenským historickým ústavem Praha, | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Irena RottováIrena Rottová

Více

Zdeněk MartínekZdeněk Martínek

Starosta Meclova

Více

Miloslav RubášMiloslav Rubáš

Starosta Nýrska

Více

Plzeň chce z důvodu oslav osvobození užší spolupráci s Vojenským historickým ústavem Praha,

Plzeň, 22.03.2017, aktualizováno 12:27 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Užší spolupráci s ministerstvem obrany a konkrétně s Vojenským historickým ústavem Praha má přinést Plzni podpis společného memoranda. Cílem spolupráce je zkvalitnit a posílit historické povědomí regionu Plzeň, a to zejména v kontextu let 1914 až 1945. Historický ústav již dlouhodobě spolupracuje s Patton Memorial Plzeň v oblasti výpůjček militárií a přispívá také zapůjčením techniky z vojenského muzea v Lešanech k obohacení programu plzeňských Slavností svobody. Podpis memoranda schválilo plzeňské zastupitelstvo.

„S pomocí Vojenského historického ústavu se Plzni daří uchovávat jedinečnou tradici oslav osvobození města Plzně americkou armádou a expozici v Patton Memorial Plzeň. Spolupráce se ale týká i dalších historických událostí a společnou snahou je zejména přiblížit historii veřejnosti a dětem prostřednictvím edukačních programů,“ uvedl první náměstek primátora Martin Baxa (ODS).

Spolupráce zakotvená v memorandu se má týkat nejen Slavností svobody, ale také Oslav vzniku samostatného Československa, dále vědecké činnosti, vzdělávací a osvětové činnosti při pátrání po osudech československých frontových vojáků, kteří za Československo bojovali během 2. světové války a též marketingu a PR. Přesný termín podpisu memoranda zatím nebyl stanoven.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (6 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 22.03.2017 15:24, Reagovat

Co si o nás asi musí myslet vnuci po hrdinech Rudé armády, když se naše republika takto za osvobození odvděčuje. Zneuznává největšího osvoboditele - Rudou armádu a vyzdvihuje spojence jako hlavní osvoboditele. Je to ostuda pro náš národ. Já sice nemám osobně zač se stydět, ale i já pociťuji za naši současnou politiku stud před kamarády z bývalého Sovětského svazu, jak se naše republika chová, se kterými jsem v živém přátelském kontaktu doposud.

Vosí Hnízdo 22.03.2017 15:19, Reagovat

Je hezké, že se takto živě bude představovat historie. Nicméně je silně nehorázné, že se bude Plzeň se svojí účastí spojeneckých vojsk na osvobození kasat jako hlavní město osvobození ČSR. Spojenecká vojska osvobodila jen malou část jihozápadních Čech a to ještě už z 3/4 osvobozenou. Ostatní většinové území republiky osvobodil SSSR a jeho Rudá armáda a zažil při tom mnoho urputných bojů. Je smutné, že představitelé této země nejsou schopni projevit kapku vděčnosti a masírují k tomu i ostatní, zejména mladé obyvatelstvo. Uvádí je do neznalosti a vnucuje dominantního osvoboditele - spojence, právě i takovýmito taškařicemi. Proto by souběžně k plzeňským aktivitám měl VHÚ podporovat i projekt např. Žukov Memorial, Koněv Memorial a takovým projektům dát prvořadost a největší důležitost. Po Praze obnovit pomníky Rudoarmějcům a s patřičnou důstojností o ně pečovat a tvrdě ztrestat havlistické vandaly, co by je například chtěli různě barvit a jinak znevažovat. Tak by to bylo správné, to by zasloužilo uznání.

Volič 22.03.2017 16:42, Reagovat

Proč by Plzeň měla oslavovat Rudoarmějce, když ji osvobodila Americká armáda a další spojenci? Těm můžeme v Plzni děkovat, ne Rusům. I když ti zaslouží dík za to, že osvobodili zbylou část Česka. A nutno říct, že nás "osvobodili" ještě jednou v roce 1968 - ale to už je úplně jiná pohádka, kdy jsme tu byli přes 20 let jako v kleci :-)

Vosí Hnízdo 22.03.2017 21:50, Reagovat

Vše by bylo v pořádku bez té pompy.

Volič 23.03.2017 17:45, Reagovat

Myslím, že té pompy je každý rok míň a míň. A že už je to víceméně v normách :)

Vosí Hnízdo 25.03.2017 13:29, Reagovat

Ty halt máš na očích pořád nějaké ty růžové nebo sluníčkářské brýle, jako správný havlista. Ty nevidíš kriminalitu parazitů v Plzni, ty nepovažuješ americké oslavy za pompézní. Ty nevidíš katastrofální stav Evropy díky řádění přilezlíků, pardon duševně vyšinutých jedinců, jak jim mainstreem říká. Já a všichni co znám na rozdíl od tebe ano. Myslím si, že zablokovat půl města kvůli položení věnců je pořádná pompa. A ta taškařice s konvojem taky. Ale on by jim tam zase nikdo nepřišel, kdyby nebylo tohle dííívadlo. Jen aby sew tam neprojevil zase nějaký černodržkatý terorista, alias duševně vyšínutý jedinec - inženýr nebo doktor (kterého ale nejprv budeme muset naučit číst a psát, jak prohlásil německý policejní prezident) Asi tak!

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.