TOP 09 požaduje aktualizaci zastaralých studií na stavbu akvacentra, město by pak mělo hledat investora

TOP 09 požaduje aktualizaci zastaralých studií na stavbu akvacentra, město by pak mělo hledat investora | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,82%
Spokojený43,58%
Zklamaný22,35%
Zdrcený12,29%
Šokovaný13,97%

Celkový počet hlasů: 179

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Vladislav VilímecVladislav Vilímec

Poslanec PČR, zastupitel PK, místopředseda Regionálního sdružení ODS Plzeňského kraje

Více

Jan BenešJan Beneš

Člen Městského výboru KSČM Plzeň, člen Plzeňského krajského výboru

Více

Josef NovákJosef Novák

Více

TOP 09 požaduje aktualizaci zastaralých studií na stavbu akvacentra, město by pak mělo hledat investora

Plzeň, 15.03.2017, aktualizováno 27.04.2017 15:37 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Kauzu stále chybějícího akvaparku v Plzni hodlá na čtvrtečním jednání městského zastupitelstva opět po čase oprášit opoziční TOP 09. Cílem zastupitelů z TOP 09 je kontrola a aktualizace stávajících, ale dnes již zastaralých studií na stavbu akvacentra. Město by pak mohlo na základě aktualizovaných dat hledat případné investory pro stavbu zařízení, které by si přály tisíce občanů Plzně. Poprvé se „topkaři“ pokusili o něco podobného již před rokem a čtvrt, tehdy ovšem neuspěli.

„Máme tady dvě studie na vybudování akvaparku, respektive vyhledávací studii na lokalizaci a nějaký první propočet nákladů. Daly se do toho v minulosti poměrně velké peníze. Pojďme teď za nějaký menší peníz do 100 tisíc udělat aktualizaci těch dokumentů. V době, kdy se tyto dokumenty dokončily, vrcholila ekonomická krize a nebylo moc pravděpodobné, že by se podařilo sehnat nějakého investora na stavbu plzeňského akvaparku. Před časem jsme chtěli studie zaktualizovat, tehdy k tomu ale byla nulová vůle. Teď se o tom zase začalo mluvit, tak jsme se rozhodli, že to navrhneme jako bod do zastupitelstva znovu,“ řekl šéf zastupitelského klubu TOP 09 Michal Vozobule.

Loni na podzim město prodalo jednu ze tří vytipovaných lokalit pro stavbu akvacentra, která se nacházela na Borských polích společnosti Sconto, která tam postaví další obchod s nábytkem. „Chceme prověřit a aktualizovat studii vyhledání lokality pro akvapark, případně aby se město podívalo na jiné možnosti někde na Borských polích. Neupřednostňujeme žádnou z vytipovaných lokalit. Přišlo nám ovšem divné, že se bez nějaké velké diskuse prodala jedna z vhodných lokalit pro stavbu obchodu s nábytkem. Nejsme zastánci toho, aby to stavělo město, ale mělo by výrazně napomoci tomu, aby tady takové zařízení stálo. A lidi nemuseli jezdit do Prahy nebo do sousedního Německa,“ vysvětlil Vozobule.

Zastupitelé z TOP 09 jsou také toho názoru, že by město mělo přestat řešit nesmyslné investice do úprav bazénu na Slovanech, který by měl sloužit především jen jako klasický plavecký bazén a nic jiného. „Neříkáme, aby město začalo stavět. Mělo by prověřit možnosti a udělat maximum pro získání nějakého skutečného investora. Podle lokalizační studie zůstává ve hře Lopatárna, potom pozemek u Globusu a pak pozemek u spalovny. Velký potenciál má Lopatárna i díky blízkosti teplárny. Chceme aby se útvar koncepce a rozvoje znovu podíval na ty staré studie, aby se ty údaje v nich zkontrolovaly a zaktualizovaly. A zkoušela se připravit debata o tom, co by se případným investorům mohlo ze strany města nabídnout. Považujeme to službu, kterou by město mělo zprostředkovat,“ dodal Michal Vozobule.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (3 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

San 16.03.2017 17:16, Reagovat

Kdybyste raději opravili chodníky, popř. vytvořili další cyklostezky. Nebo upravili parkovací místa třeba na Slovanech, nebo v Doubravce, kde v některých ulicích stojící auta brání bezpečnému průjezdu

Jirka 15.03.2017 18:03, Reagovat

TOPáci už nevědí, s čím přijít!! Dostanou pěkných 2,3 procenta! A Mastný vlas Vozáč bude v ...

KAB 16.03.2017 07:11, Reagovat

Jasně že tohle je ultrapopulismus, ale nezapomeňte, že Plzeň je stejně jako Praha trochu extrémní, pokud jde o politické rozložení sil a voličské přízně.

Takže i když já i mnozí další považuji TOP09 programově i personálně za přímé pokračování politiky NSDAP působící svého času v Německu, v Plzni zas tak špatně nedopadne, zde nejsou úplně normální voliči.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.