Míra nezaměstnanosti v Plzeňském kraji šla v únoru opět mírně dolů, lépe je na tom už jen region Praha

Míra nezaměstnanosti v Plzeňském kraji šla v únoru opět mírně dolů, lépe je na tom už jen region Praha | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Antonín KmochAntonín Kmoch

Více

Dana HajšmanováDana Hajšmanová

ekonomka, učitelka, členka sboru pro občanské záležitosti

Více

Josef BaxaJosef Baxa

učitel, úředník

Více

Míra nezaměstnanosti v Plzeňském kraji šla v únoru opět mírně dolů, lépe je na tom už jen region Praha

Plzeň, 08.03.2017, aktualizováno 10:53 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Míra nezaměstnanosti v Plzeňském kraji v únoru mírně klesla oproti předchozímu měsíci o 0,2 procenta na hodnotu 3,5 procenta. Po Praze zůstává Plzeňský kraj i nadále na druhém místě celorepublikového žebříčku krajů s nejnižší nezaměstnaností. K 28. únoru 2017 bylo v Plzeňském kraji v evidenci pracovních úřadů celkem 14 457 uchazečů o zaměstnání, což je o 605 méně, než na konci ledna. Z tohoto počtu může okamžitě do zaměstnání nastoupit 13 209 dosažitelných uchazečů o práci, informoval server Regionpodlupou.cz Tomáš Moravec z plzeňského úřadu práce v tradiční statistice.

„Během února 2017 jsme evidovali v Plzeňském kraji nově 1810 uchazečů o zaměstnání, což je o 1308 osob méně, než minulý měsíc. Z evidence úřadů práce odešlo nebo jsme vyřadili 2415 uchazečů, tedy o 296 méně než v lednu. Do nového zaměstnání v únoru nastoupilo 1610 osob, což je o 59 méně než v lednu. Bez umístění jsme vyřadili 805 uchazečů o práci,“ uvedl Tomáš Moravec.

K poslednímu únoru bylo v evidenci kontaktních pracovišť Úřadu práce ČR v Plzeňském kraji celkem 7270 žen, což představuje přesně 50,3 procenta všech nezaměstnaných. Zároveň bylo v evidenci 2816 osob se zdravotním postižením, tedy 19,5 procenta ze všech nezaměstnaných. Podporu v nezaměstnanosti pobíralo v únoru celkem 5413 uchazečů o zaměstnání, tedy 36,1 procenta všech osob vedených v evidenci.

„Rekordně nejnižší míru nezaměstnanosti 2,8 procenta vykázal v únoru okres Plzeň město. Nejvyšší míru nezaměstnanosti ve výši 4,9 procenta má tradičně okres Tachov, kde se údaje oproti minulému měsíci snížily o tři desetiny procenta,“ řekl Moravec. Okres Tachov tak má i nadále nižší hodnoty než je celorepublikový průměr, který je 5,1 procenta. Na jižním Plzeňsku klesla nezaměstnanost o jednu desetinu na 3,2 procenta. V Domažlicích je míra nezaměstnanosti 3,6 procenta a od minulého měsíce klesla o čtyři desetiny. Na Rokycansku je 3,4 procenta populace bez práce a i zde klesla nezaměstnanost podobně jako v jiných regionech o jednu desetinu procenta. O dvě desetiny procenta, klesla míra nezaměstnanosti také v Klatovech, kde její hodnota činí 3,9 procenta.

Na severním Plzeňsku se údaje oproti minulému měsíci rovněž změnily o jednu desetinu procenta směrem dolů a v regionu je tedy 3,8 procenta lidí bez práce. Jak už jsme uvedli, Plzeňský kraj si v celorepublikovému žebříčku zaměstnanosti drží druhé místo s hodnotou 3,5 procenta. První příčku obhájila Praha s mírou nezaměstnanosti 3,3 procenta. Třetí je Královéhradecký kraj, který má míru nezaměstnanosti 3,7 procenta. Naopak nejvyšší nezaměstnanost, 7,8 procenta vykázal v rámci republiky tradičně Ústecký kraj. Průměrná nezaměstnanost v rámci ČR je již zmíněných 5,1 procenta.

K poslednímu únoru nabízely pracoviště úřadu práce v Plzeňském kraji 9866 volných pracovních míst, což je o 119 méně, než v minulém měsíci. Na jedno volné pracovní místo tak připadalo v průměru 1,5 uchazeče. Kontaktní pracoviště rovněž evidovala 716 volných pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením, volných míst pro absolventy a mladistvé bylo v evidenci 3010 a na jedno místo tak připadalo 0,2 uchazeče.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Doporučujeme také


Diskuse (1 příspěvek)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 09.03.2017 16:54, Reagovat

Až tady bude důstojná evropská mzda cca 3500€, to uvidíte tu "zaměstnanost". To se to zaměstnává za gáži, za kterou by 60km na západ od Plzně nedělal ani poslední gastarbaiter, přilezlý z Afriky před půl rokem. Tak bych moc nejásal nad takovým žalostným stavem. Asi tak!!

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.