Radní Plzně odsouhlasili přestavbu nevyužívaného objektu na služebnu městské policie na Skvrňanech

Radní Plzně odsouhlasili přestavbu nevyužívaného objektu na služebnu městské policie na Skvrňanech | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený4,55%
Spokojený48,48%
Zklamaný20,45%
Zdrcený12,12%
Šokovaný14,39%

Celkový počet hlasů: 132

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Milan FialaMilan Fiala

kastelán

Více

Karel ŠmejkalKarel Šmejkal

člen komise životního prostředí MěZ Rokycany

Více

Radislav NeubauerRadislav Neubauer

Starosta MO Plzeň 3

Více

Radní Plzně odsouhlasili přestavbu nevyužívaného objektu na služebnu městské policie na Skvrňanech

Plzeň, 06.03.2017, aktualizováno 11:13 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Nové zázemí získají strážníci ze služebny městské policie ve Skvrňanech, která se nachází v prostorách bývalé školy v ulici Terezie Brzkové. Vhodným objektem, kam strážníky ze stísněných a tedy nevyhovujících prostor přestěhovat, by měla být budova bývalé školky v ulici Karla Steinera 10A. Radní Plzně už schválili zajištění financování rekonstrukce objektu bývalé školky, a to ve výši 8,8 milionu korun, stejně tak rada města schválila zařazení akce do seznamu stavebních investic bytového odboru.

V tomto objektu by měla vzniknout nová služebna MP na Skvrňanech | Autor: Plzen.czV tomto objektu by měla vzniknout nová služebna MP na Skvrňanech | Autor: Plzen.cz

„V současné době se zpracovává projektová dokumentace pro stavební povolení. Po jejím dokončení a vydání stavebního povolení vypíšeme výběrové řízení na zhotovitele stavby. S dokončením rekonstrukce a přestěhováním služebny se počítá v druhé polovině roku 2018,“ uvedl primátor Martin Zrzavecký (ČSSD).

„Rekonstrukci bychom kryli prostředky z Fondu rozvoje a rezerv Města Plzně, přičemž s vedením městského obvodu Plzeň 3 jsme dohodli, že 50 procent celkových nákladů na rekonstrukci uhradí obvod ze svého rozpočtu. Z fondu proto předfinancujeme i předpokládanou spoluúčast obvodu a až nám částku obvod uhradí, převedeme prostředky zpět do rezervy,“ řekl ekonomický náměstek Pavel Kotas (ČSSD). Podle jeho slov se jedná se opravdu o důležitý počin, protože služebna městské policie v zadních Skvrňanech je dlouhodobě umístěna v nevyhovujících a stísněných prostorách. „Objekt v ulici Karla Steinera neměl dlouhou dobu jiné využití, než je výpůjčka modelářům. Tímto krokem se pomůže nejen jim, ale i městské policii. Je to skvělý příklad efektivního využití nově opravené budovy a spolupráce městského obvodu a města,“ doplnil Pavel Kotas.

Budova na adrese Karla Steinera 10A, která je ve vlastnictví města, byla původně určena jako samostatný pavilon mateřské školy s propojením na ostatní pavilony. V současné době objekt využívá pouze Klub železničních modelářů Plzeň, který tam prováděl jen základní údržbu bez větších oprav, do objektu už několikrát zateklo střechou. „Celkově je dvoupodlažní budova v nedobrém stavu,“ dodal Pavel Kotas.

Pro účely služebny by se mělo upravit a zrekonstruovat přízemí včetně zřízení nového vstupu do objektu, vybudování přístupu a parkovacích stání. Upraví bude i prostor v prvním patře pro využití Klubu železničních modelářů včetně zachování stávajícího vstupu do objektu pro klub. Projekt počítá s opravou střechy, zateplením objektu, výměnou oken a dveří, provedením nových vnitřních instalací a úpravou okolí. Předpokládaná cena stavebních prací se podle vypracované studie odhaduje na zhruba 8,1 milionu korun. Částka za vypracování projektové dokumentace pro stavební povolení a pro provedení stavby bude činit 351 tisíc korun.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.