Radní Plzně odsouhlasili přestavbu nevyužívaného objektu na služebnu městské policie na Skvrňanech

Radní Plzně odsouhlasili přestavbu nevyužívaného objektu na služebnu městské policie na Skvrňanech | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Miroslav HrdinaMiroslav Hrdina

vedoucí provozovny, podnikatel

Více

Milan FialaMilan Fiala

kastelán

Více

Hana VáchalováHana Váchalová

zastupitelka ZPK, zastupitelka OZ Postřekov

Více

Radní Plzně odsouhlasili přestavbu nevyužívaného objektu na služebnu městské policie na Skvrňanech

Plzeň, 06.03.2017, aktualizováno 11:13 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Nové zázemí získají strážníci ze služebny městské policie ve Skvrňanech, která se nachází v prostorách bývalé školy v ulici Terezie Brzkové. Vhodným objektem, kam strážníky ze stísněných a tedy nevyhovujících prostor přestěhovat, by měla být budova bývalé školky v ulici Karla Steinera 10A. Radní Plzně už schválili zajištění financování rekonstrukce objektu bývalé školky, a to ve výši 8,8 milionu korun, stejně tak rada města schválila zařazení akce do seznamu stavebních investic bytového odboru.

V tomto objektu by měla vzniknout nová služebna MP na Skvrňanech | Autor: Plzen.czV tomto objektu by měla vzniknout nová služebna MP na Skvrňanech | Autor: Plzen.cz

„V současné době se zpracovává projektová dokumentace pro stavební povolení. Po jejím dokončení a vydání stavebního povolení vypíšeme výběrové řízení na zhotovitele stavby. S dokončením rekonstrukce a přestěhováním služebny se počítá v druhé polovině roku 2018,“ uvedl primátor Martin Zrzavecký (ČSSD).

„Rekonstrukci bychom kryli prostředky z Fondu rozvoje a rezerv Města Plzně, přičemž s vedením městského obvodu Plzeň 3 jsme dohodli, že 50 procent celkových nákladů na rekonstrukci uhradí obvod ze svého rozpočtu. Z fondu proto předfinancujeme i předpokládanou spoluúčast obvodu a až nám částku obvod uhradí, převedeme prostředky zpět do rezervy,“ řekl ekonomický náměstek Pavel Kotas (ČSSD). Podle jeho slov se jedná se opravdu o důležitý počin, protože služebna městské policie v zadních Skvrňanech je dlouhodobě umístěna v nevyhovujících a stísněných prostorách. „Objekt v ulici Karla Steinera neměl dlouhou dobu jiné využití, než je výpůjčka modelářům. Tímto krokem se pomůže nejen jim, ale i městské policii. Je to skvělý příklad efektivního využití nově opravené budovy a spolupráce městského obvodu a města,“ doplnil Pavel Kotas.

Budova na adrese Karla Steinera 10A, která je ve vlastnictví města, byla původně určena jako samostatný pavilon mateřské školy s propojením na ostatní pavilony. V současné době objekt využívá pouze Klub železničních modelářů Plzeň, který tam prováděl jen základní údržbu bez větších oprav, do objektu už několikrát zateklo střechou. „Celkově je dvoupodlažní budova v nedobrém stavu,“ dodal Pavel Kotas.

Pro účely služebny by se mělo upravit a zrekonstruovat přízemí včetně zřízení nového vstupu do objektu, vybudování přístupu a parkovacích stání. Upraví bude i prostor v prvním patře pro využití Klubu železničních modelářů včetně zachování stávajícího vstupu do objektu pro klub. Projekt počítá s opravou střechy, zateplením objektu, výměnou oken a dveří, provedením nových vnitřních instalací a úpravou okolí. Předpokládaná cena stavebních prací se podle vypracované studie odhaduje na zhruba 8,1 milionu korun. Částka za vypracování projektové dokumentace pro stavební povolení a pro provedení stavby bude činit 351 tisíc korun.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.