Koalice vládnoucí na plzeňském magistrátu kritizovala situaci na centrálním obvodu po odvolání místostarostky Jaroslavy Maříkové

Koalice vládnoucí na plzeňském magistrátu kritizovala situaci na centrálním obvodu po odvolání místostarostky Jaroslavy Maříkové | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Miroslav VildMiroslav Vild

místostarosta obce Holoubkov

Více

Jan HohlJan Hohl

informatik

Více

Martin MarekMartin Marek

Na volné noze, předseda o.s. Plzeňané

Více

Koalice vládnoucí na plzeňském magistrátu kritizovala situaci na centrálním obvodu po odvolání místostarostky Jaroslavy Maříkové

Plzeň, 01.03.2017, aktualizováno 21:35 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Situací po nedávném odvolání místostarostky centrálního plzeňského městského obvodu Jaroslavy Maříkové (Občané patrioti) se ve středu zabývali na společném jednání zástupci koalice, která vede plzeňskou radnici, tedy představitelé ČSSD, ODS, Občanů patriotů a KDU-ČSL. Mimořádný bod byl na program jednání zařazen na žádost Občanů patriotů, kteří ihned po odvolání místostarostky otevřeli otázku svého dalšího setrvávání v koalici.

„Členové koaliční rady plzeňské radnice se shodli na tom, že v rámci Městského obvodu Plzeň 3 při odvolání Jaroslavy Maříkové byla porušena koaliční smlouva a zásadním způsobem politická etika. Situace v rámci centrálního obvodu není dobrá a primární odpovědnost za tento stav mají ti představitelé obvodu, kteří vzniklou situaci způsobili,“ je uvedeno v prohlášení pro média, které poskytla mluvčí magistrátu Eva Barborková.

Co se týká městské koalice, ta je podle názoru koaliční rady stabilní. „Spolupráce na této úrovni funguje, daří se konstruktivně pracovat na stanovených cílech, postupně jsou naplňovány body programového prohlášení. V souvislosti s tímto se koaliční partneři dohodli na tom, že v nejbližší době vyhodnotí koaliční smlouvu, dosavadní plnění programového prohlášení, určí priority a případně definují i nové záměry, které lze ještě stihnout do voleb a které budou zohledňovat potřeby a zájmy občanů města,“ stojí dále v prohlášení koaličních partnerů, pod kterými jsou podepsáni Martin Zrzavecký, předseda OVV ČSSD Plzeň město, Miroslav Brabec, předseda klubu zastupitelů ČSSD, David Šlouf, předseda klubu zastupitelů ODS, Jan Michálek, předseda politického hnutí OPAT, Ludvík Rosch, předseda klubu zastupitelů OPAT, Petr Náhlík, předseda KDU-ČSL v Plzni a Pavel Janouškovec, předseda klubu zastupitelů KDU-ČSL.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (1 příspěvek)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Karel 02.03.2017 07:20, Reagovat

Uplynulo už 27 dní od odvolání bývalé místostarostky Jaroslavy Maříkové a kdo čekal, že se za ní uskupení Občané patrioti razantně postaví, čekal marně. Sice jsme zaznamenali vystoupení JUDr. Rösche na jednání Zastupitelstva města Plzně 2. února, ale opět zůstalo jen u slov. Připomeňme si závěrečný výrok JUDr. Rösche z tohoto zastupitelstva:
“Podle nás se stal prostě podraz, došlo k politicky neospraveditelné, lidsky nepřijatelné čuňárně a my, Občané patrioti, musíme teď v klidu a bez emocí zvážit, jak se zachováme ………….na obvodech, tak na městě, ale i na kraji”
Přeloženo do češtiny - podvedli a podrazili jste nás (ČSSD + ODS - Občanská demokratická strana pozn. redakce), chováte se jako čuňata, ale být s vámi v koalici (ve městě a na kraji), mít přístup k veřejným zakázkám a čerpat “brebendy” je pro nás natolik silnější, že z koalice neodejdeme. A že opustili koalici na centrálním obvodě? Za jedno už je nikdo v nové koalici ani nechtěl, za druhé už ani neměli, koho by tam posadili.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.