Tibetská vlajka letos z budovy Krajského úřadu Plzeňského kraje oficiálně nezavlaje, záležitost ale budou do budoucna řešit zastupitelé

Tibetská vlajka letos z budovy Krajského úřadu Plzeňského kraje oficiálně nezavlaje, záležitost ale budou do budoucna řešit zastupitelé | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Miloslav KuntMiloslav Kunt

Starosta Přimdy

Více

Marek ŽeníšekMarek Ženíšek

Poslanec PČR, místopředseda TOP 09, vysokoškolský pedagog, politolog

Více

Josef BaxaJosef Baxa

učitel, úředník

Více

Tibetská vlajka letos z budovy Krajského úřadu Plzeňského kraje oficiálně nezavlaje, záležitost ale budou do budoucna řešit zastupitelé

Plzeň, 27.02.2017, aktualizováno 16:02 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Radní Plzeňského kraje se v pondělí na svém jednání zabývali také otázkou, zda bude hejtmanství, podobně jako jiné instituce v Česku, oficiálně vyvěšovat 10. března tibetskou vlajku. Radní v této záležitosti nakonec dospěli k dohodě, že o vyvěšení, či nevyvěšení tibetské vlajky rozhodne krajské zastupitelstvo. Do letošního výročí anexe Tibetu se však krajské zastupitelstvo už nesejde.

„Na dnešním jednání rady jsme přijali usnesení, které říká, že zastupitelstvu předložíme variantní návrh, zda vyvěsit, či nevyvěšovat 10. března tibetskou vlajku. A výsledným rozhodnutím zastupitelstva se bude řídit hejtman respektive rada kraje. V letošním roce to tedy bohužel nestihneme, to by se muselo svolat mimořádné jednání zastupitelstva,“ uvedl hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard (ČSSD).

Hejtman Bernard dále zdůraznil, že zmíněné téma bere současné vedení kraje za velmi politické. „A tady chceme ty principy demokracie dodržovat opravdu důsledně. Nechtěli jsme v takto zásadní věci rozhodnout jen na základě devíti radních. Na příštím jednání zastupitelstva se bude tento problém řešit. Výsledným rozhodnutím se budeme v budoucnu řídit. Bude to takový trvalý závazek,“ vysvětlil hejtman. Zmínil, že první debaty o tibetské vlajce se v rámci nového vedení kraje probíraly už loni bezprostředně po krajských volbách při sestavování koalice na kraji. „Věděli jsme všichni, že se tomu tématu nevyhneme,“ dodal hejtman Josef Bernard.

Oficiálně tedy tibetská vlajka z budovy Krajského úřadu Plzeňského kraje letos 10. března nezavlaje. Lze ovšem očekávat, že ji neoficiálně vyvěsí z oken svých kanceláří některý z náměstků hejtmana nebo radních z řad ODS nebo i jiné strany krajské koalice. Na magistrátu to stejným způsobem řeší první náměstek primátora Martin Baxa (ODS), který je od loňska také náměstkem hejtmana.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (3 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 27.02.2017 22:46, Reagovat

Vyvěšovat vlajku tmářského režimu, který si nic nezadá s DEIŠ. Fuj a hnus! Jen kdyby nebyli drženi zkrátka, to byste koukali, co by ti tibetisti provedli, jak by se taky sápali po moci a světovládě. To může vyvěšovat jen zvrhlík a pořádně si prstem ukažme na všechny ty věšiče. Nastavme jim zrcadlo, aby viděli svoji ubohost s vyvěšováním tibetské vlajky. Dobře si je zapamatujme! Většinou mají společného jmenovatele a to sluníčkaření, kavárenčení, vítačství, vztah k multikultuře a tibetismus. Je to ostuda, co se tady dovolilo. Proč se nevyvěšuje například vlajka DLR nebo LLR či svobodného Krymu? Tam dochází k útisku ze strany ukrajinských fašistů. Ještě, že mají mocného spojence, Ruskou federaci, která se jich zastane. A snad nový americký prezident Trump bude mít více rozumu, než jeho předchůdce Obama, který zapříčinil všechny války posledních let a vydatně je podporoval.

KAB 27.02.2017 16:34, Reagovat

Nic proti, pokud to bude řešeno koncepčně a komplexně, tedy bude se vyvěšovat i vlajka Baskicka, Benátska a podobně. Ne že se vytrhne jedna, dokonce ta nejméně relevantní a na tom se dělá populistická šaškárna.

San 27.02.2017 18:19, Reagovat

Je to tak, nemusíme lézt nikomu do zadku. Pokud to tak uvidí i radní, je to OK.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.