Na mobilní signál v CHKO Brchdy si turisté počkají minimálně ještě tři roky, fungovat začnou hlásiče pro případ nouze

Na mobilní signál v CHKO Brchdy si turisté počkají minimálně ještě tři roky, fungovat začnou hlásiče pro případ nouze | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Milena StárkováMilena Stárková

Zastupitelka PK, zastupitelka Sušice

Více

Pavel KašíkPavel Kašík

Logistik

Více

Jan HohlJan Hohl

informatik

Více

Na mobilní signál v CHKO Brchdy si turisté počkají minimálně ještě tři roky, fungovat začnou hlásiče pro případ nouze

Plzeň, 24.02.2017, aktualizováno 14:39 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Speciální hlásiče pro případy nehod, úrazů a hledání ztracených lidí chce mít Plzeňský kraj v oblasti Brd do letošního července. Dohodlo se na tom na společném jednání vedení kraje s reprezentanty obcí, záchranných složek a správců území. Prvních deset takových zařízení bude umístěno na viditelných a frekventovaných místech na nových informačních tabulích s mapou. Samotné hlásiče přijdou na statisíce korun, jejich provoz pak bude ročně stát desítky tisíc korun, informoval náměstek hejtmana Plzeňského kraje Ivo Grüner (ČSSD). Bez standardního signálu mobilních operátorů se návštěvníci nové Chráněné krajinné oblasti Brdy (CHKO), založené loni v lednu, budou nuceni obejít ještě minimálně tři roky.

I když se jednání o absenci mobilního signálu v Brdech vedla ještě dlouho před samotným vznikem CHKO, mobilní operátoři se zatím nedokázali dohodnout, jak území signálem pokryjí. Náklady na stavbu několika základnových stanic, přivedení elektřiny a cest k nim, by si vyžádaly podle odhadů kraje i odborníků až 200 milionů korun. Operátoři se netají tím, že pokrytí rozsáhlého neobydleného území pro ně není efektivní. Správa CHKO už má vypracovanou studii, kde by stožáry nevadily krajinnému rázu.

„S obcemi jsme se shodli na tom, že hlásiče jsou cestou, kterou se hodláme vydat. Chceme dát šanci lidem, jimž se tam něco stane, aby si pomohli,“ uvedl náměstek Grüner s tím, že zřejmě už v pondělí radní schválí vypracování studie, která ukáže, kolik hlásičů bude třeba, kde mají být umístěny a jak mají vypadat. Hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard (ČSSD) uvedl, že o umístění dalších hlásičů ve středočeské části CHKO Brdy bude jednat také se středočeskou hejtmankou. Během 13 měsíců fungování CHKO se zatím žádnému návštěvníkovi nestal nějaký vážnější úraz.

Hlásiče, které chce kraj v Brdech instalovat, stojí v rozmezí pěti až šesti tisíc korun. Jejich montáž na informační tabule je otázkou několika dní. Zařízení bude vysílat krátké datové zprávy, nikoliv hlas. Bude mít diodu, která se rozsvítí po přijetí signálu záchranáři. Pro hlásiče není nutné zřizovat žádné základnové stanice pokrytí signálu už v Brdech je, bude se jen posilovat.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (4 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Karel 27.02.2017 09:19, Reagovat

Plzeňská pravda

Uplynulo už 27 dní od odvolání bývalé místostarostky Jaroslavy Maříkové a kdo čekal, že se za ní uskupení Občané patrioti razantně postaví, čekal marně. Sice jsme zaznamenali vystoupení JUDr. Rösche na jednání Zastupitelstva města Plzně 2. února, ale opět zůstalo jen u slov. Připomeňme si závěrečný výrok JUDr. Rösche z tohoto zastupitelstva:
“Podle nás se stal prostě podraz, došlo k politicky neospraveditelné, lidsky nepřijatelné čuňárně a my, Občané patrioti, musíme teď v klidu a bez emocí zvážit, jak se zachováme ………….na obvodech, tak na městě, ale i na kraji”
Přeloženo do češtiny - podvedli a podrazili jste nás (ČSSD + ODS - Občanská demokratická strana pozn. redakce), chováte se jako čuňata, ale být s vámi v koalici (ve městě a na kraji), mít přístup k veřejným zakázkám a čerpat “brebendy” je pro nás natolik silnější, že z koalice neodejdeme. A že opustili koalici na centrálním obvodě? Za jedno už je nikdo v nové koalici ani nechtěl, za druhé už ani neměli, koho by tam posadili.

San 27.02.2017 09:29, Reagovat

Zdá se, že jsi mimo mísu, asi potřebuješ brýle, článek pojednává o CHKO Brdy.

Radim 27.02.2017 10:44, Reagovat

Ty jsi taky mimo. Nikoliv Brdy, ale Brchdy.

San 27.02.2017 14:24, Reagovat

No OK, taky jsem si všimnul, ale neřešil jsem překlep. Je to ale ostuda, když novinář neumí napsat ani titulek. Co napsat, že to po sobě ani nekontroluje.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.