Škola vybudovala zázemí pro případ krizových situací, využívat ho budou i sportovci během soustředění

Škola vybudovala zázemí pro případ krizových situací, využívat ho budou i sportovci během soustředění | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,02%
Spokojený45,68%
Zklamaný19,75%
Zdrcený11,73%
Šokovaný14,81%

Celkový počet hlasů: 162

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Marie KoderováMarie Koderová

starostka obce Dražeň

Více

Lenka ŠímováLenka Šímová

sekretářka Léčebna tuberkulózy a respiračních nemocí Janov

Více

Josef NěmecJosef Němec

fotograf, programátor, 3. místopředseda

Více

Škola vybudovala zázemí pro případ krizových situací, využívat ho budou i sportovci během soustředění

Plzeň, 23.02.2017, aktualizováno 14:33 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Pro případ krizových situací vybudovalo město Plzeň v prostorách 31. základní školy nové zázemí za 3,4 milionu korun, které by mělo sloužit mimo jiné jako místo pro náhradní s kapacitou 24 lůžek. Potřebu mít takové zařízení prokázala škola v roce 2013, kdy na dálnici D5 u Rokycan havaroval autobus s francouzskými školáky. A právě ve škole na největším plzeňském sídlišti Lochotín našly studenti dočasný azyl, než mohli pokračovat v další cestě. Prostory, které vznikly nástavbou stávajících šaten v areálu sportoviště bude využívat především škola, sloužit ale budou v případě potřeby také městu.

Pásku stříhalo vedení města i školy | Autor: Plzen.czPásku stříhalo vedení města i školy | Autor: Plzen.cz

„31. základní školu náš odbor krizového řízení určil jako místo pro řešení specifických situací. Je to povinnost, kterou nám ukládá vyhláška ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. To, že prostory vznikly právě tam, má logiku a rozvíjí to potenciál místa. Jsem rád, že v případě maléru dokáží okamžitě poskytnout takové množství lůžek,“ řekl primátor města Plzně Martin Zrzavecký (ČSSD), který nové prostory slavnostně otevřel spolu s náměstkyní pro oblast školství a sociálních věcí Evou Herinkovou (ČSSD).

Součástí nástavby jsou čtyři pokoje, každý se šesti lůžky, sociální zařízení a také kuchyňka. „Stavba byla zahájena v květnu 2016, zkolaudována začátkem listopadu 2016. Šlo o největší loňskou investiční akci města na našich základních školách,“ řekl technický náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS).

Podle ředitele školy Václava Fišera spolupracuje 31. základní škola už více než deset let s odborem krizového řízení magistrátu. „Nastanou-li velké povodně či jiné závažné události a ocitnou-li se některé děti bez rodičů, jsme připraveni jim poskytnout péči po dobu 24 hodin, tedy ubytování, stravování, zajištění programu pro volný čas i vzdělávání, než se najdou jejich rodiče nebo jiní příbuzní,“ vysvětlil ředitel. V době, kdy nebude zázemí sloužit pro krizové účely, počítá sportovně orientovaná škola s tím, že jej budou využívat k ubytování sportovci přijíždějící například na soustředění. Vnitřní vybavení prostor, tedy nábytek, matrace a lůžkoviny vyšly školu na zhruba 320 tisíc korun.

 

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Fotografie k článku

  • Pásku stříhalo vedení města i školy | Autor: Plzen.cz
  • Primátor Zrzavecký si vnitřní vybavení prohlédl společně s náměstkyní Herinkovou | Autor: Plzen.cz

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (7 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 25.02.2017 07:29, Reagovat

Krizová situace = invaze přilezlíků + cikánů. Jedni se na krizovou situaci připravují, druzí, nejčastěji sluníčkáři, kavárníci a tibetisti krizovou situaci podporují a fandí ji..... Jsem z toho volaaký zmetený.....

Volič 25.02.2017 13:09, Reagovat

A kolik tě uprchlíků do Česka přišlo? Strašíš a víš prd.

Standa 27.02.2017 09:55, Reagovat

V minulem roce 2000 zadrzenych nelegalnich imigrantu na uzemi CR.

Vosí Hnízdo 26.02.2017 16:20, Reagovat

Sluníčkář, tibetista a kavárník právě zareagoval. 60km od Plzně je jich 4 miliony, hranici nikdo nehlídá a to nepočítám, co je jich u nás + cigoši a gastarbeiteři. Někdy je lepší strašit dopředu, než se pak koukat, jak mi někdo podřezává rodinu, kamionem mi drtí blízké či se odpálí v obchodě, kam jdu nakupovat. Volič je ostatně jeden z těch, co se v Plzni cítí bezpečně. Vagabund na každém rohu, ale Volič se cítí bezpečně. Co vím, možná po městě chodí s ochrankou, jezdí v pancéřovém autě a bydlí v domě obehnaným vysokou neprůhlednou zdí. Tak alespoň víme, koho máme před sebou. Asi tak!!

Volič 26.02.2017 18:17, Reagovat

Nejsem sluníčkář, Tibet podporuju a kávu mám rád. Já nic z toho co píšeš v Plzni nepozoruju, chodím bez ochranky a cítím se bezpečně. Plzeň takřka žádnou kriminalitu nemá - rozhodně ne větší než než jakékoliv jiné město. Auto mám zcela standardní nepancéřové s čirými skly. Bydlím ve standardním panelákovém době bez plotu a bez neprůhledných zdí. Víš prd a hned si děláš závěry. STB je proti tobě nula. :D

Vosí Hnízdo 26.02.2017 19:24, Reagovat

Podpora tmářského, fanatického, zvráceného a úchylného Tibetu dává tušit "osobnost", co toto podporuje. Ostatně samozvaný profesor Halík či pseudoministr kultury, vypasený frátelník Herman se také nákloností k Tibetu netají. Tak ses zaškatulkoval sám. Asi tak!!

Vosí Hnízdo 26.02.2017 19:19, Reagovat

Jen aby ti to bezpečí vydrželo, když tady plácáš takové nesmysly. Máš ženu? Máš děti? Máš blízké? Pamatuj, že i tebe se katastrofální stav s kriminalitou, migrací, cikány se může dotknout. Pak budeš psát jinak. Máš patrně velké štěstí, že jsi ještě s tou katastrofální situací nebyl konfrontován. Tak si toho važ a moc se nerouhej! PS: Zrovna dneska gastarbeiteři přepadli prodejnu u BUS nádraží.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.