Škola vybudovala zázemí pro případ krizových situací, využívat ho budou i sportovci během soustředění

Škola vybudovala zázemí pro případ krizových situací, využívat ho budou i sportovci během soustředění | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Lubomír PorvichLubomír Porvich

zemědělský technik, zastupitel MZ Horšovský Týn

Více

Michal LinhartMichal Linhart

starosta města Janovice nad Úhlavou

Více

Vladimír KrejčaVladimír Krejča

finanční poradce

Více

Škola vybudovala zázemí pro případ krizových situací, využívat ho budou i sportovci během soustředění

Plzeň, 23.02.2017, aktualizováno 14:33 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Pro případ krizových situací vybudovalo město Plzeň v prostorách 31. základní školy nové zázemí za 3,4 milionu korun, které by mělo sloužit mimo jiné jako místo pro náhradní s kapacitou 24 lůžek. Potřebu mít takové zařízení prokázala škola v roce 2013, kdy na dálnici D5 u Rokycan havaroval autobus s francouzskými školáky. A právě ve škole na největším plzeňském sídlišti Lochotín našly studenti dočasný azyl, než mohli pokračovat v další cestě. Prostory, které vznikly nástavbou stávajících šaten v areálu sportoviště bude využívat především škola, sloužit ale budou v případě potřeby také městu.

Pásku stříhalo vedení města i školy | Autor: Plzen.czPásku stříhalo vedení města i školy | Autor: Plzen.cz

„31. základní školu náš odbor krizového řízení určil jako místo pro řešení specifických situací. Je to povinnost, kterou nám ukládá vyhláška ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. To, že prostory vznikly právě tam, má logiku a rozvíjí to potenciál místa. Jsem rád, že v případě maléru dokáží okamžitě poskytnout takové množství lůžek,“ řekl primátor města Plzně Martin Zrzavecký (ČSSD), který nové prostory slavnostně otevřel spolu s náměstkyní pro oblast školství a sociálních věcí Evou Herinkovou (ČSSD).

Součástí nástavby jsou čtyři pokoje, každý se šesti lůžky, sociální zařízení a také kuchyňka. „Stavba byla zahájena v květnu 2016, zkolaudována začátkem listopadu 2016. Šlo o největší loňskou investiční akci města na našich základních školách,“ řekl technický náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS).

Podle ředitele školy Václava Fišera spolupracuje 31. základní škola už více než deset let s odborem krizového řízení magistrátu. „Nastanou-li velké povodně či jiné závažné události a ocitnou-li se některé děti bez rodičů, jsme připraveni jim poskytnout péči po dobu 24 hodin, tedy ubytování, stravování, zajištění programu pro volný čas i vzdělávání, než se najdou jejich rodiče nebo jiní příbuzní,“ vysvětlil ředitel. V době, kdy nebude zázemí sloužit pro krizové účely, počítá sportovně orientovaná škola s tím, že jej budou využívat k ubytování sportovci přijíždějící například na soustředění. Vnitřní vybavení prostor, tedy nábytek, matrace a lůžkoviny vyšly školu na zhruba 320 tisíc korun.

 

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Fotografie k článku

  • Pásku stříhalo vedení města i školy | Autor: Plzen.cz
  • Primátor Zrzavecký si vnitřní vybavení prohlédl společně s náměstkyní Herinkovou | Autor: Plzen.cz

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (7 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 25.02.2017 07:29, Reagovat

Krizová situace = invaze přilezlíků + cikánů. Jedni se na krizovou situaci připravují, druzí, nejčastěji sluníčkáři, kavárníci a tibetisti krizovou situaci podporují a fandí ji..... Jsem z toho volaaký zmetený.....

Volič 25.02.2017 13:09, Reagovat

A kolik tě uprchlíků do Česka přišlo? Strašíš a víš prd.

Standa 27.02.2017 09:55, Reagovat

V minulem roce 2000 zadrzenych nelegalnich imigrantu na uzemi CR.

Vosí Hnízdo 26.02.2017 16:20, Reagovat

Sluníčkář, tibetista a kavárník právě zareagoval. 60km od Plzně je jich 4 miliony, hranici nikdo nehlídá a to nepočítám, co je jich u nás + cigoši a gastarbeiteři. Někdy je lepší strašit dopředu, než se pak koukat, jak mi někdo podřezává rodinu, kamionem mi drtí blízké či se odpálí v obchodě, kam jdu nakupovat. Volič je ostatně jeden z těch, co se v Plzni cítí bezpečně. Vagabund na každém rohu, ale Volič se cítí bezpečně. Co vím, možná po městě chodí s ochrankou, jezdí v pancéřovém autě a bydlí v domě obehnaným vysokou neprůhlednou zdí. Tak alespoň víme, koho máme před sebou. Asi tak!!

Volič 26.02.2017 18:17, Reagovat

Nejsem sluníčkář, Tibet podporuju a kávu mám rád. Já nic z toho co píšeš v Plzni nepozoruju, chodím bez ochranky a cítím se bezpečně. Plzeň takřka žádnou kriminalitu nemá - rozhodně ne větší než než jakékoliv jiné město. Auto mám zcela standardní nepancéřové s čirými skly. Bydlím ve standardním panelákovém době bez plotu a bez neprůhledných zdí. Víš prd a hned si děláš závěry. STB je proti tobě nula. :D

Vosí Hnízdo 26.02.2017 19:24, Reagovat

Podpora tmářského, fanatického, zvráceného a úchylného Tibetu dává tušit "osobnost", co toto podporuje. Ostatně samozvaný profesor Halík či pseudoministr kultury, vypasený frátelník Herman se také nákloností k Tibetu netají. Tak ses zaškatulkoval sám. Asi tak!!

Vosí Hnízdo 26.02.2017 19:19, Reagovat

Jen aby ti to bezpečí vydrželo, když tady plácáš takové nesmysly. Máš ženu? Máš děti? Máš blízké? Pamatuj, že i tebe se katastrofální stav s kriminalitou, migrací, cikány se může dotknout. Pak budeš psát jinak. Máš patrně velké štěstí, že jsi ještě s tou katastrofální situací nebyl konfrontován. Tak si toho važ a moc se nerouhej! PS: Zrovna dneska gastarbeiteři přepadli prodejnu u BUS nádraží.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.