Plzeň má konečně své první bezbariérové gymnázium, studovat tam mohou postižení žáci od základní školy až do maturity

Plzeň má konečně své první bezbariérové gymnázium, studovat tam mohou postižení žáci od základní školy až do maturity | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Vladimír RýdlVladimír Rýdl

svařovací technik, člen Rady OZ Hromnice

Více

Jan ŠašekJan Šašek

Botanik a zpěvák

Více

Martin SkálaMartin Skála

Více

Plzeň má konečně své první bezbariérové gymnázium, studovat tam mohou postižení žáci od základní školy až do maturity

Plzeň, 22.02.2017, aktualizováno 16:00 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Gymnázium Františka Křižíka sídlící ve školní budově areálu v Sokolovské 54 se stalo prvním bezbariérovým gymnáziem v Plzni po přistavění výtahu, venkovní rampy pro příjezd invalidních vozíků a úpravě toalet. Studenti s handicapem mohou úpravy vyžívat od poloviny února. V budově sídlí základní škola, gymnázium i základní umělecká škola. Žák s tělesným postižením tak může absolvovat studium od základní školy po maturitu v jedné budově.

Plzeň má své první bezbariérové gymnázium | Autor: Gymnázium Františka KřižíkaPlzeň má své první bezbariérové gymnázium | Autor: Gymnázium Františka Křižíka

„Projekt zahrnuje bezbariérovou rampu při vstupu do budovy, výtah obsluhující všechna čtyři podlaží a úpravu WC na bezbariérová. Gymnázium se integraci studentů s handicapem věnuje dlouhodobě, jako jediná škola v regionu se hlásí k projektu Ligy lidských práv Férová škola. Školu již absolvovali studenti s poruchami sluchu, studenti se zbytky zraku, či s tělesným postižením menšího rozsahu,“ informovala ředitelka školy Šárka Chvalová. Polovinu finančních prostředků na úpravu poskytlo ministerstvo školství z Programu mobility, druhou polovinu vlastník budovy, kterým je město Plzeň. Celkové náklady byly kolem 2,5 milionu korun.

„Pozitivní je, že bezbariérové úpravy se začnou využívat okamžitě. V primě gymnázia je student na vozíku. On i jeho rodiče už netrpělivě očekávali zprovoznění výtahu. Žádné z pěti dalších plzeňských gymnázií dosud bezbariérový přístup nemá,“ dodala ředitelka gymnázia Šárka Chvalová. Podle jejích slov měli už v minulosti o studium na gymnáziu čtyři další studenti na invalidním vozíku. Na škole působí také čtyři asistenti pedagoga, kteří pomáhají integraci žákům s lehčími formami autismu. Na osmiletém gymnáziu a na základní škole studuje nyní kolem 430 studentů.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.