Ilona Jehličková: Plzeňská konference agenturní zaměstnávání nevyřeší. Je třeba nová legislativa!

Ilona Jehličková: Plzeňská konference agenturní zaměstnávání nevyřeší. Je třeba nová legislativa! | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený1,79%
Spokojený58,93%
Zklamaný23,21%
Zdrcený7,14%
Šokovaný8,93%

Celkový počet hlasů: 56

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Stanislav KvasničkaStanislav Kvasnička

středoškolský učitel, zastupitel MěZ Planá

Více

Radek ŠkrdlantRadek Škrdlant

starosta obce Plískov, profesionální voják

Více

Jaromír KalivodaJaromír Kalivoda

Zastupitel, předseda Finančního výboru Klatov

Více

Ilona Jehličková: Plzeňská konference agenturní zaměstnávání nevyřeší. Je třeba nová legislativa!

Plzeň, 22.02.2017, aktualizováno 30.03.2017 14:58 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Město se vzbudilo a 3. března pořádá konferenci pod záštitou ministra vnitra ČR s názvem „Agenturní zaměstnávání v Plzni a jeho přímý dopad na samosprávu obce“. Konference má odpovědět na otázky ohledně bezpečnosti obyvatel v Plzeňském kraji, zejména v Plzni, a přímo navazuje na spanilou jízdu ministra ze začátku měsíce února. Nejedná se však o nový problém, podobná situace v Plzni byla již v době světové finanční krize, kdy mnoho zahraničních dělníků přivedených do ČR v předchozím období zůstalo bez práce, bez domova a často i bez možnosti návratu do své vlasti. V mezidobí ministerstvo vnitra i Plzeň problémy evidentně neřešily a nyní před volbami nahánějí body u voličů spektakulárními akcemi v průmyslových zónách. Přitom řešení leží trochu jinde.

Podle informací z Úřadu práce je evidováno v Plzni 15 500 cizinců ze zemí EU a 600 dalších ze třetích zemí. Cizinci se na území města i regionu dopouštějí rušení nočního klidu, porušování veřejného pořádku, ale také dopravních přestupků a stále častěji páchají trestnou činnost. Podle údajů Policie ČR je nárůst přestupků u cizinců více než padesátiprocentní.

 

Velkou míru odpovědnosti za tento stav nesou pracovní agentury, které sem pracovníky přivezou a dále se o ně nestarají. Pro firmy, které pak levnou pracovní sílu zaměstnávají, je celý tento systém velmi atraktivní. Nesoulad mezi poptávkou a nabídkou na trhu práce je veliký, dnes nechybí pouze kvalifikovaní zaměstnanci, ale i ti v nekvalifikovaných profesích. To samozřejmě vytváří tlak ze strany firem na přijímání cizinců. Nikdo však neřeší, co s těmi, kteří o práci následně přijdou. Je tedy nutné přijmout zákon, který by jasně definoval odpovědnost pracovních agentur za přivezené pracovníky. Vláda musí předložit legislativní návrh, týkající se povinností pracovních agentur. A to rychle, neboť bez právního rámce jsou konference sotva pouhým vyměňováním informací.

Je zcela zřejmé, že Plzeň potřebuje nejen konference, ale především rychlé a faktické řešení tohoto problému.

 

Autorka je zastupitelkou města Plzně za TOP 09

Autor: Ilona Jehličková

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (4 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 25.02.2017 08:09, Reagovat

Ona kdyby Policie jednala, tak by to také takové být nemuselo. Ale to je ta bruselská legislativa. Za mých mladých let, když grázl zlobil, rázný policajt ho zeřezal pendrekem a jak byl lump pak hodný. Měl respekt! Dneska? Když člověk vidí, co leckdy slouží u Policie, je mu smutno, že tohle nás má chránit. A oni umouněnci, kdyby dostali nářez za každý hulák, oni by si příště dali pozor. A kdyby ne, seřezat znovu, dokud by nebyli hodní nebo dokud by neodtáhli.

Vosí Hnízdo 25.02.2017 08:02, Reagovat

Cizinci se na území města i regionu dopouštějí rušení nočního klidu, porušování veřejného pořádku, ale také dopravních přestupků a stále častěji páchají trestnou činnost. Já bych k tomu ještě přidal trestnou činnost cikánského entnika a máme v Plzni zaděláno na pořádný průser. Slušní lidé se bojí chodit ven, ovšem grázlovi patří město a ulice. Policie se bojí, aby náhodou umouněnci neskřivila jeho zamaštěný vlas. Co dodat. Snad jen to, že mezi námi žijí i takoví tupci, tuším, že to tady hlásá například takový diskutér "volič", že je v Plzni bezpečno. Stačí se projít centrem města, Husovo ulicí a pokud to nestačí, třeba zavítat na kávu do ciga baru na Skvrňanech. A pokud by to ještě bylo málo, doporučuji se podívat do blízkosti některých gastarbeiter ubytoven, třeba na Borských polích.

Vosí Hnízdo 25.02.2017 07:50, Reagovat

Nevím, nad čím špekulují. Agentury zakázat a po ptákách. Je to novodobé otroctví a vzhledem k tomu, že do vlasti dováží kdejaký odpad z ciziny to zavání i vlastizrádcovstvím. A za vlastizradu je ve válce kulka, pravda máme ten mír - zatím, tak tvrdý žalář. A abych nezapomněl, novodobým otrokářům = majitelům agentur zkonfiskovat navykořistěný majetek, všechen. Jestli nějaký kapitalista neumí lidi zaměstnat normálně poctivě na smlouvu a za důstojný plat, nechť si robotu dělá sám a nemá tu drzost chtít, aby na něj někdo dřel, k tomu ještě za otřesných podmínek. Asi tak!

San 22.02.2017 11:16, Reagovat

Jediným řešením je zrušit veškeré vyděračské agentury a pro potřeby zaměstnavatelů zřídit jedinou, která bude spolupracovat s úřady práce a bude odpovídat za pohyb cizinců, najatých v ostatních zemích. Jinými slovy, neumístěné cizince vrátí do země původu.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.