Ilona Jehličková: Plzeňská konference agenturní zaměstnávání nevyřeší. Je třeba nová legislativa!

Ilona Jehličková: Plzeňská konference agenturní zaměstnávání nevyřeší. Je třeba nová legislativa! | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jana BarochováJana Barochová

Učitelka

Více

Jan TomanJan Toman

architekt

Více

Pavel KresaPavel Kresa

Lékař

Více

Ilona Jehličková: Plzeňská konference agenturní zaměstnávání nevyřeší. Je třeba nová legislativa!

Plzeň, 22.02.2017, aktualizováno 30.03.2017 14:58 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Město se vzbudilo a 3. března pořádá konferenci pod záštitou ministra vnitra ČR s názvem „Agenturní zaměstnávání v Plzni a jeho přímý dopad na samosprávu obce“. Konference má odpovědět na otázky ohledně bezpečnosti obyvatel v Plzeňském kraji, zejména v Plzni, a přímo navazuje na spanilou jízdu ministra ze začátku měsíce února. Nejedná se však o nový problém, podobná situace v Plzni byla již v době světové finanční krize, kdy mnoho zahraničních dělníků přivedených do ČR v předchozím období zůstalo bez práce, bez domova a často i bez možnosti návratu do své vlasti. V mezidobí ministerstvo vnitra i Plzeň problémy evidentně neřešily a nyní před volbami nahánějí body u voličů spektakulárními akcemi v průmyslových zónách. Přitom řešení leží trochu jinde.

Podle informací z Úřadu práce je evidováno v Plzni 15 500 cizinců ze zemí EU a 600 dalších ze třetích zemí. Cizinci se na území města i regionu dopouštějí rušení nočního klidu, porušování veřejného pořádku, ale také dopravních přestupků a stále častěji páchají trestnou činnost. Podle údajů Policie ČR je nárůst přestupků u cizinců více než padesátiprocentní.

 

Velkou míru odpovědnosti za tento stav nesou pracovní agentury, které sem pracovníky přivezou a dále se o ně nestarají. Pro firmy, které pak levnou pracovní sílu zaměstnávají, je celý tento systém velmi atraktivní. Nesoulad mezi poptávkou a nabídkou na trhu práce je veliký, dnes nechybí pouze kvalifikovaní zaměstnanci, ale i ti v nekvalifikovaných profesích. To samozřejmě vytváří tlak ze strany firem na přijímání cizinců. Nikdo však neřeší, co s těmi, kteří o práci následně přijdou. Je tedy nutné přijmout zákon, který by jasně definoval odpovědnost pracovních agentur za přivezené pracovníky. Vláda musí předložit legislativní návrh, týkající se povinností pracovních agentur. A to rychle, neboť bez právního rámce jsou konference sotva pouhým vyměňováním informací.

Je zcela zřejmé, že Plzeň potřebuje nejen konference, ale především rychlé a faktické řešení tohoto problému.

 

Autorka je zastupitelkou města Plzně za TOP 09

Autor: Ilona Jehličková

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (4 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 25.02.2017 08:09, Reagovat

Ona kdyby Policie jednala, tak by to také takové být nemuselo. Ale to je ta bruselská legislativa. Za mých mladých let, když grázl zlobil, rázný policajt ho zeřezal pendrekem a jak byl lump pak hodný. Měl respekt! Dneska? Když člověk vidí, co leckdy slouží u Policie, je mu smutno, že tohle nás má chránit. A oni umouněnci, kdyby dostali nářez za každý hulák, oni by si příště dali pozor. A kdyby ne, seřezat znovu, dokud by nebyli hodní nebo dokud by neodtáhli.

Vosí Hnízdo 25.02.2017 08:02, Reagovat

Cizinci se na území města i regionu dopouštějí rušení nočního klidu, porušování veřejného pořádku, ale také dopravních přestupků a stále častěji páchají trestnou činnost. Já bych k tomu ještě přidal trestnou činnost cikánského entnika a máme v Plzni zaděláno na pořádný průser. Slušní lidé se bojí chodit ven, ovšem grázlovi patří město a ulice. Policie se bojí, aby náhodou umouněnci neskřivila jeho zamaštěný vlas. Co dodat. Snad jen to, že mezi námi žijí i takoví tupci, tuším, že to tady hlásá například takový diskutér "volič", že je v Plzni bezpečno. Stačí se projít centrem města, Husovo ulicí a pokud to nestačí, třeba zavítat na kávu do ciga baru na Skvrňanech. A pokud by to ještě bylo málo, doporučuji se podívat do blízkosti některých gastarbeiter ubytoven, třeba na Borských polích.

Vosí Hnízdo 25.02.2017 07:50, Reagovat

Nevím, nad čím špekulují. Agentury zakázat a po ptákách. Je to novodobé otroctví a vzhledem k tomu, že do vlasti dováží kdejaký odpad z ciziny to zavání i vlastizrádcovstvím. A za vlastizradu je ve válce kulka, pravda máme ten mír - zatím, tak tvrdý žalář. A abych nezapomněl, novodobým otrokářům = majitelům agentur zkonfiskovat navykořistěný majetek, všechen. Jestli nějaký kapitalista neumí lidi zaměstnat normálně poctivě na smlouvu a za důstojný plat, nechť si robotu dělá sám a nemá tu drzost chtít, aby na něj někdo dřel, k tomu ještě za otřesných podmínek. Asi tak!

San 22.02.2017 11:16, Reagovat

Jediným řešením je zrušit veškeré vyděračské agentury a pro potřeby zaměstnavatelů zřídit jedinou, která bude spolupracovat s úřady práce a bude odpovídat za pohyb cizinců, najatých v ostatních zemích. Jinými slovy, neumístěné cizince vrátí do země původu.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.