Kraj vybuduje nové stanoviště záchranné služby v Manětíně, další výjezdové místo vznikne v Plzni na Doubravce

Kraj vybuduje nové stanoviště záchranné služby v Manětíně, další výjezdové místo vznikne v Plzni na Doubravce | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jana VadlejchováJana Vadlejchová

studentka, obchodní zástupkyně

Více

František KopeckýFrantišek Kopecký

starosta obce Luženičky

Více

Luděk SefzigLuděk Sefzig

člen Zastupitelstva města Rokycany

Více

Kraj vybuduje nové stanoviště záchranné služby v Manětíně, další výjezdové místo vznikne v Plzni na Doubravce

Plzeň, 20.02.2017, aktualizováno 15:40 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Nový objekt pro záchrannou službu v Manětíně na severním Plzeňsku plánuje letos vybudovat Plzeňský kraj. Důvodem je nevyhovující stav současného stanoviště. Spíše než investice do nákladné rekonstrukce se kraji vyplatí postavit nový objekt pro posádku záchranářů, kteří vyjíždějí do akce bez lékaře. Už v březnu by mělo začít sloužit nové výjezdové místo záchranářů v Plzni - Doubravce. Cílem je lépe obsloužit okrajovou část města ve směru od dálničního přivaděče od Prahy. Informoval o tom ředitel krajské záchranné služby Pavel Hrdlička.

Krajští zastupitelé na svém pondělním jednání rozhodli o nabytí pozemků potřebných pro výstavbu základny v Manětíně. Kraj nyní vyhlásí zakázku na postavení objektu zhruba za čtyři miliony korun. Zkolaudovaný objekt by se měl předávat do užívání záchranářům už v září nebo v říjnu letošního roku. Součástí nového výjezdního stanoviště bude garáž, sklad, zázemí a místnosti pro řidiče a střední zdravotnický personál. Nová základna by měla vzniknout v Manětíně vedle sídla dobrovolných hasičů.

Počet výjezdů záchranné služby, kterou zřizuje Plzeňský kraj se rok od roku zvyšuje. Loni absolvovali záchranáři poprvé přes 60 tisíc výjezdů. I z těchto důvodů je krajská záchranná služba nucena zvyšovat počet výjezdových skupin. Na území regionu je včetně sídla letecké záchranné služby už 26 výjezdových míst. V Plzni jsou zatím tři, kromě hlavního střediska záchranné služby na Klatovské třídě na Borech je další výjezdové místo na severním okraji v Lidické ulici a na opačném konci města na Slovanech v Koterovské ulici.

Počet výjezdových míst ve městě by mělo od března rozšířit nové stanoviště na Doubravce v ulici Ke svatému Jiří. Zatím tam budou záchranáři na zhruba tři až čtyři roky v nájmu u soukromníka, který nese náklady na rekonstrukci objektu. Mezitím by chtěl kraj postavit vlastní sídlo pro záchranku v těsné blízkosti hasičské zbrojnice ve Hřbitovní ulici. Také na Doubravce by měla sloužit jedna posádka řidiče se záchranářem bez lékaře.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.