Otevřený dopis pro primátora Plzně podepsalo 795 nespokojených obyvatel Litic, nesouhlasí se stavbou hal průmyslového parku nedaleko od jejich domů

Otevřený dopis pro primátora Plzně podepsalo 795 nespokojených obyvatel Litic, nesouhlasí se stavbou hal průmyslového parku nedaleko od jejich domů | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Pavel PrincPavel Princ

Starosta Kolince

Více

Josef ŠmídJosef Šmíd

Starosta obce Bdeněves

Více

Věstislav KřenekVěstislav Křenek

Zastupitel PK

Více

Otevřený dopis pro primátora Plzně podepsalo 795 nespokojených obyvatel Litic, nesouhlasí se stavbou hal průmyslového parku nedaleko od jejich domů

Plzeň, Litice, 17.02.2017, aktualizováno 10:54 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Organizátorům otevřeného dopisu nespokojených obyvatel Litic určenému pro primátora a vedení města Plzně se podařilo nashromáždit 795 podpisů občanů. Lidé nesouhlasí s plánovanou stavbou hal Průmyslového Parku Litice, který tam hodlá vybudovat firma Accolade. Otevřený dopis osobně předali aktivisté v pátek dopoledne do kanceláře primátora.

Umístění průmyslového parku na okraji Litic | Autor: MO LiticeUmístění průmyslového parku na okraji Litic | Autor: MO Litice

„Angažovanost občanů je nebývalá a jejich názor na projekt obřích hal drtivě odmítavý. Po necelém týdnu se sešlo neuvěřitelných 795 podpisů! Pro zajímavost, minulý rok k volbám do kraje přišlo pouhých 666 voličů,“ informoval zastupitel Litic Pavel Bosák. Občané podle jeho slov doufají, že v nejbližší době se vedení města dohodne s vedením obvodu na veřejném setkání v Liticích, kde by zástupci města mohli reagovat na výzvu občanů. Ti chtějí, aby město pozastavilo schvalování záměru společnosti Accolade a nevyjadřovalo se k němu kladně.

„Jsme pobouřeni tím, že jsme nebyli o tomto záměru včas, veřejně a důkladně informováni. Nebyla možnost se k záměru vyjádřit nebo protestovat v ranných fázích přípravy. Město by mělo mít zájem o maximální informovanost a veřejnou diskusi u takto citlivých projektů se zásadním vlivem na životy obyvatel a hodnotu jejich nemovitostí. Vadí nám, že tento megalomanský projekt navždy změní vesnický charakter našeho obvodu. Obrovské, monolitické haly zhyzdí krajinu, do které byla naše ves tak malebně zasazena,“ stojí doslova v otevřeném dopisu. Lidem dále vadí, že by se na území jejich obce dramaticky zvýšila doprava a tím i emise z náklaďáků, autobusů a vozidel zaměstnanců průmyslového parku.

Veřejnost chce znát i odpověď vedení města na otázku, proč Plzeň podporuje výstavbu dalších výrobních hal v době, kdy je nezaměstnanost v regionu minimální a přibližně 600 nových pracovních míst stejně zaplní agenturní zaměstnanci ze zahraničí, kteří pak ve městě způsobují celou řadu problémů.

„Mrzí nás, že orgány města berou tak malý ohled na názory a majetek obyvatel naší městské části a vychází vstříc hlavně investorovi. My pak budeme žít s následky rozhodnutí, na kterých se nepodílíme. Bereme kauzu Průmyslového Parku Litice jako indikátor vztahu vedení města k občanům Litic. Budou-li naše názory a výzvy nadále přehlíženy, nevidíme důvod proč nezačít diskutovat o budoucnosti Litic jako hrdé a samostatné obce, jak tomu ostatně bylo po dlouhá staletí, dokud nebyla za totality nedemokraticky přidružena k městu. Dnes je naštěstí, dle zákona o obcích, rozhodnutí o samostatnosti plně v rukou jejích obyvatel,“ dodávají lidé v dopisu pro vedení města Plzně.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Fotografie k článku

  • Umístění průmyslového parku na okraji Litic | Autor: MO Litice
  • Umístění průmyslového parku na okraji Litic | Autor: MO Litice

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (7 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Volič 20.02.2017 14:16, Reagovat

Před lety, když se schvaloavl území plán, tak nikdo nic neřekl - a teď? Všichni čumí, že někdo jedná podle možností, který územní plán dával. A Vosí hnízdo? Jako vždy mimo.

Vosí Hnízdo 18.02.2017 09:44, Reagovat

Pro koho se to staví? Kdo tam bude dělat? Naši lidí v takových koncentrácích za otřesných podmínek rozhodně NE. Staví se to pro gastarbeitery. To nestačí, že už je zasviněná touto pakáží Plzeň, to už t chtějí dávat i do jejího okolí? Petice nestačí. To chce vzít bejkovec a vypráskat ty rádoby zaměstnnavetele, developery a ubytovnáře za mříž a na nucené práce, kam tahle svoloč patří.

MrDacz 18.02.2017 00:39, Reagovat

Jen další zastavěná plocha, kde bude stát montovna, která bude produkovat sračky pro zahraničního vlastníka. Budou v ní dřít balkánští otroci, přibude kriminality, protože tahle pakáž se jinak než nožem domlouvat neumí. Je problém už nyní sehnat zaměstnance a tak holt je dovezeme z největších prdelí světa. Nebo tam najde uplatnění náš skorovyučenej primátor :-)

na co si stěžují 17.02.2017 15:16, Reagovat

- v Liticích dali 49% magistrátní koalici - rudí+modří+potrati+lidovci - tak mají to, co si zvolili.

Dokud si občan neuvědomí, že nese zodpovědnost, za své volební rozhodnutí - tak může jen čumět a psát petice.

Karel 17.02.2017 21:58, Reagovat

Sice nevim,co to pisete,ale starosta je nestranik !!!

Zdeněk 21.02.2017 06:43, Reagovat

Bývalý ODS!!!

sice nevím, jak se vyznáte 18.02.2017 14:43, Reagovat

- ale litický starosta je mimo hru - rozhoduje magistrát a připomněl jsem Vám magistrátní volby - stačí se podívat na web CSU

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.