Plzeň navýší kapacitu komunitních bytů, nové vzniknou v nástavbě domu seniorů U Jam

Plzeň navýší kapacitu komunitních bytů, nové vzniknou v nástavbě domu seniorů U Jam | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Robert VargaRobert Varga

Advokát

Více

Josef HolečekJosef Holeček

Zastupitel PK, starosta Horšovského Týna

Více

Vlastimil SýkoraVlastimil Sýkora

starosta města Mirošov

Více

Plzeň navýší kapacitu komunitních bytů, nové vzniknou v nástavbě domu seniorů U Jam

Plzeň, 16.02.2017, aktualizováno 10:16 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Kapacitu komunitních bytů navýší město Plzeň, 11 nových jednotek buduje v nástavbě domu seniorů U Jam. Projekt za téměř 18 milionů korun, který je výhradně financován z prostředků města, by měl být dokončen v červnu letošního roku. Další byty zvláštního určení město plánuje postavit v lokalitě Zátiší, na projekt je již zpracována dokumentace k územnímu řízení. Plzeň těmito opatřeními naplňuje svou koncepci sociálního a dostupného bydlení, zpracovanou na roky 2016 až 2020.

„Předpokládáme, že kromě seniorů budou v lokalitě Zátiší zastoupeny i další cílové skupiny, tedy samoživitelé a samoživitelky, osoby zdravotně postižené, osoby odcházející z dětských domovů či pěstounské péče a další,“ přiblížila Eva Herinková (ČSSD), náměstkyně primátora pro oblast školství a sociálních věcí.

V rámci zmíněné koncepce město také připravuje vybudování výtahu, což bude součástí rekonstrukce bytových domů v Plachého ulici číslo 44 a 46. Byty v těchto domech nabídne seniorům, kteří se ocitli v bytové nouzi. „Co se týká našich městských domů v Plachého ulici, počítáme tam také s tím, že v domě číslo 48 bude dostupné bydlení určené pro samoživitele s nízkými příjmy,“ uvedl radní David Šlouf (ODS), který má na starost správu městských nemovitostí. Všechny bytové domy města v Plachého ulici by se měly postupně rekonstruovat. Na konci loňského roku se zahájilo výběrové řízení na rekonstrukce Plachého 44 – 48, město má na akci vyčleněno 40 milionů korun.

Město Plzeň také začne v nejbližších týdnech realizovat svůj projekt Pilotní testování koncepce sociálních bydlení v Plzni. Získá na něj podporu z ministerstva práce a sociálních věcí ve výši zhruba 14 milionů korun. Projekt potrvá 36 měsíců, předpokládá posílení magistrátního odboru sociálních služeb o čtyři další zaměstnance. Zaměřuje se na sociální práce v oblasti sociálního bydlení a prevence ztráty bydlení. „Cílem projektu je zajištění dostupnosti nesegregovaného bydlení osobám žijícím na území města Plzně, které jsou ohroženy ztrátou bydlení nebo vynakládají nepřiměřeně vysoké množství příjmů na bydlení, tedy vytvoření funkčního systému sociálního bydlení, včetně odzkoušení nové metodiky sociální práce s klienty,“ doplnila Alena Hynková, vedoucí Odboru sociálních služeb Magistrátu města Plzně.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (1 příspěvek)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 16.02.2017 12:45, Reagovat

Stejně ta čeština je krásná. Co synonym nám obshuje. Strohý Angličan či Němec by napsal..."Plzeň navýší kapacitu cikánských bytů..." a basta. Novodobou češtinou jsou to však byty "komunitní". To je krásný výraz. Nebo "byty zvláštního určení na Zátiší". To zní jak ze špionážního filmu. Mimo zmíněné cikánské komunity, za které nájemné bude platit stát, neboť tato komunita z 99% nepracuje, tedy mimo dělání dětí a "sociálním službám" na E55 tam možná půjdou i všelijací přivandrovalci a podobní krasavci, kteří s komunitou při veselých komunitních bratřeních u ohnivé vody, za hlasitého hlaholu rychle zžijí a přizpůsobí se. Kterýpak mladý člověk, co se svojí partnerkou obažto tvrdě pracujíce, co chtějí založit rodinu, pocházejíce z normální české rodiny má takové výhody, co třeba ten, co vyleze z pasťáku a jde do bytu zvláštního určení. Byt dostanou, nájem za ně platí stát, nasekají li si do takového prostředí bezmyšlenkovitě děti, stát štědře na každé dá cca 6000Kč, aby se kudrnáčátko mělo dobře. No, to se to tumluje, čím víc, tím více. Přímá úměra, pokud si ještě pamatuji z matematiky. Alespoň bude víc na fet, chlast a herny. A dojde-li škvára, na místní E55 to není daleko, takže krásné strategické místečko na přivýdělek. Lépe město nemohlo vybrat. Aby to chuděry neměly daleko do práce. Chudáci ti domkáři kolem na tý Domažlický. Jeden, co jsem slyšel tam už spáchal sebevraždu.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.