Konzum by chtěl okrádat daňové poplatníky - jen za svoji neschopnost

Konzum by chtěl okrádat daňové poplatníky - jen za svoji neschopnost | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Politický propadák

Miroslav BrabecMiroslav Brabec

Starosta a zastupitel MO Plzeň 1, předseda ČSSD Plzeň, předseda ČSSD Plzeň 1

Více

Pavel KotasPavel Kotas

Náměstek primátora (pro oblast ekonomickou)

Více

Zdeněk NovákZdeněk Novák

Radní města Domažlice

Více

Konzum by chtěl okrádat daňové poplatníky - jen za svoji neschopnost

11.02.2017, aktualizováno 27.03.2017 16:48 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

V minulém týdnu proběhla v médiích informace, že ředitel družstva Konzum by rád získal státní podporu na roční provoz obchodů v malých obcích. Představoval by si 200 000 až čtvrt milionu korun na každý takový obchod. Doslova říká, že obchody na vesnicích jsou veřejnou službou. Tedy ty ztrátové. Zůstal bych u toho, proč jsou ty obchody ztrátové.

Pracovní nabídky do prodejen spadajících do celého družstevního řetězce Coop jsou na velmi slabé úrovni. Výsledkem pak je, že na pozici vedoucí (a mnohdy současně prodavače či prodavačky) prodejny je vybrán uchazeč(ka) souhlasící s minimálními platovými podmínkami. Tento zaměstnanec je pak vhozen do vody a má pak plnou zodpovědnost za chod prodejny. Musí objednávat správné zboží, správné množství a současně být obchodník, umět zboží prodat. To není úplně jednoduché. Obzvlášť pro někoho, kdo v tom nemá praxi nebo pro takovou činnost nemá předpoklady.

U nás na vesnici takový obchod dlouhé roky je. Několik let v něm spolehlivě pracovali místní občanky. Vedoucí zastávala paní s roky praxe. Obchod fungoval. Když jsem tam přišel, stál jsem mnohdy frontu 10 lidí, kteří nedělali jen drobné nákupy. Nemyslím si, že v této době byl obchod ztrátový. V jeho čele však stáli lidé, pro které bylo toto povolání posláním. Bydleli pár metrů od obchodu, neměli problém si připravovat zboží přes noc, stejně tak pracovat přesčas. Pro každého zaměstnavatele poklad.

Jenže všechno jednou končí. Dlouholetá paní vedoucí je v zaslouženém důchodu a v obchodě se střídají prodavačky jak na běžícím pásu. Není se čemu divit. Zodpovědnost za obchod a celý den na nohou za pultem není nic lákavého za mzdu, která málokoho uživí. Tento problém vesnického obchodu spadající pod družstevní řetěžec není ojedinělý.

Pokud jakýkoliv zaměstnavatel chce, aby mu obchod fungoval, musí si pracovní sílu zaplatit odpovídajíce tomu, co od něj očekává. A nebo nemusí. Může obchod prodat či pronajmout. Živnostník si pak již poradí. I bez toho, aby se někoho prosil o dotování provozu. Stačí mu jen neházet klacky pod nohy. Jak by k tomu asi přišel v jedné vesnici prosperující živnostník, kdyby v sousední, stejné velké vesnici, dostával družstevní moloch státní dotace na stejnou činnost?

Lidé na vesnici obchod potřebují a vždy jej budou využívat. Jen musí nabízet kvalitní služby a vyjít lidem vstříc v tom, co skutečně potřebují. Při této cestě na tom nelze prodělat. Nesnažit se, prodělávat a obracet se na státní podporu není nic jiného, než okrádání daňových poplatníků. Ti se také musí snažit, aby vydělali peníze, které jim pak stát z více než poloviny zdaní.

Autor je členem Republikového výboru Strany svobodných občanů

Autor: Václav Dušek

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Fotografie k článku

Doporučujeme také


Diskuse (5 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

už si to v tý makovičce srovnejte 14.02.2017 22:26, Reagovat

- není to tak dávno, co jste tady bojoval proti EET, tedy proti opatření, které zabraňuje okrádání daňových poplatníků a srovnává podmínky soutěže.

Václav Dušek 15.02.2017 09:45, Reagovat

Hezký den, myslím, že to srovnané mám. EET rozhodně není nic, co by srovnávalo nějaké podmínky.
A daňové poplatníky rozhodně okrádá. Už jen tím, že si musejí pořizovat něco, co doposud nepotřebovali. Ještě každý musí do EET investovat v jiné výšši (to je to srovnání?) - http://finance.idnes.cz/eet-2-vlna-pokladny-tipy-pro-drobne-podnikatele-flz-/podnikani.aspx?c=A170213_102131_podnikani_kho
A to nepočítám placenou reklamu v řádech miliónů z kapes nás všech, která se snaží o EET vytvářet pozitivní dojem. EET nic nepřinese a opět jej odnesou hlavně ti poctiví. Jistě jste v mém článku o EET četl pasáž: "Známý rekonstruoval dům a v průběhu několika dní diskutoval s jedním z řemeslníků o tom, jak vnímá EET. Dozvěděl se, jak to ten pan Babiš myslí skvěle. Jak si konečně posvítí na ty zloděje, co okrádají stát a vše bude konečně spravedlivé. Ten samý řemeslník, který hájil Babiše a EET přišel po dokončení prací s návrhem: „Myslíte, že se domluvíme bez papíru?“ Takže asi takhle bude EET fungovat :)"

to jste se odkopal 15.02.2017 15:28, Reagovat

- v poslední větě je celá Vaše filozofie - = takhle to bude fungovat = pouze pokud ten Váš známý na toto okrádání státu (potažmo sebe) přistoupí.

Václav Dušek 15.02.2017 23:29, Reagovat

To není o mém známém, ten na papíru trval :-). To je o nemalé části populace. Pěkný den milý vtipný anonyme :)

anonym 16.02.2017 14:11, Reagovat

A oznámil ten Váš známý, že řemeslník porušuje zákon a okrádá spoluobčany?

Jinak Vaši poznámku o anonymech nechápu - dodržuji pravidla zdejší diskuse - klidně bych se mohl neanonymně podepsat třeba Vašík Dušek - ale proč?

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.