Na magistrátu se podepisovala memoranda o spolupráci v oblasti hokeje, fotbalu, tenisu a triatlonu

Na magistrátu se podepisovala memoranda o spolupráci v oblasti hokeje, fotbalu, tenisu a triatlonu | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Danuše AuermüllerováDanuše Auermüllerová

Zastupitelka Klatov

Více

Jan MrázJan Mráz

Analytik / specifikátor

Více

Josef NovákJosef Novák

Více

Na magistrátu se podepisovala memoranda o spolupráci v oblasti hokeje, fotbalu, tenisu a triatlonu

Plzeň, 10.02.2017, aktualizováno 14:08 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Hned tři memoranda o spolupráci v oblasti sportu, konkrétně hokeje, fotbalu a tenisu, stvrdili podpisem na plzeňské radnici zástupci města, Plzeňského kraje, sportovních svazů a místních sportovních klubů. Cílem spolupráce všech subjektů je podpora činnosti regionálních akademií, mládeže, vzniknou také programy na výchovu elitních mladých sportovců. V případě fotbalu jde také o účast města na projektu nového hřiště s přírodní trávou. Za město Plzeň memoranda podepsal primátor Martin Zrzavecký (ČSSD), za Plzeňský kraj hejtman Josef Bernard (ČSSD). Čtvrté memorandum se zabývá podporou triatlonu, v tomto případě jen ze strany kraje a sportovních institucí.

Podpis memoranda o spolupráci v oblasti fotbalu | Autor: Plzen.euPodpis memoranda o spolupráci v oblasti fotbalu | Autor: Plzen.eu

„Sport v Plzni je na vysoké úrovni, dá se říci, že město Plzeň je sportovní město, jsem rád, že můžeme tímto způsobem podpořit vznik několika akademií, byť fotbalovou už máme v běhu. Naším společným cílem je vychovávat nové sportovce, nové reprezentanty nejen města a Plzeňského kraje, ale i České republiky,“ řekl primátor Martin Zrzavecký. Poděkoval radnímu města pro oblast podpory podnikání a sportu Michalu Dvořákovi, který stál za nápadem na vznik memorand.

Velkým zastáncem a propagátorem sportu je i nový hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard. „Obecně v Plzeňském kraji byla podpora sportu poddimenzovaná, dnes děláme poměrně zásadní kroky dopředu a už to nejsou malé peníze, které na podporu sportu dáváme. Očekávám další olympioniky z našeho kraje,“ uvedl hejtman Bernard, podle něhož je důležité také to, aby se nezlehčovala úloha sportovní výchovy na školách a více se podporoval amatérský sport na malých městech, vesnicích a samozřejmě i v Plzni.

Memorandum o spolupráci v oblasti tenisu se zaměřuje na podporu činnosti Regionální tenisové akademie Plzeňského kraje, konkrétně na programech a podpoře výchovy elitní tenisové mládeže. Dále také na propagaci mládežnického tenisu v rámci města a kraje, na spolupráci a podporu tenisové mládeže při vzdělávacích a výchovných programech, vzájemnou propagaci při konání akcí a další. Předpokládanou součástí spolupráce je i dotace tenisové akademii ze strany města, které uvolní 300 tisíc korun pro TK Slavia Plzeň na úhradu nákladů spojených právě se vznikem Regionální tenisové akademie Plzeňského kraje. Za Český tenisový svaz memorandum podepsal předseda Rady ČTS Zdeněk Štengl, za TK Slavia Plzeň pak jeho předseda Jan Hlaváček.

„Tenis v Plzni byl vždy na slušné úrovni a posledních deset, patnáct let se to více soustřeďovalo na Prahu, Prostějov. Věříme, že obnovíme tu tradici a vychováme další Andrey, Báry, které nás dnes reprezentují a úspěšně pokračují v té linii kdysi Tomáše Šmída a dalších,“ uvedl Zdeněk Štengl.

„Pro nás je to určitá výzva, rádi bychom naplnili cíl, kterým je umožnit široké mládeži sportovat a seznámit se se sportem, který dnes opět prožívá veliký boom. To je cíl akademie, výsledkem by měla být výchova reprezentantů nejen na celostátní, ale i mezinárodní úrovni,“ uvedl Jan Hlaváček.

Memorandum o spolupráci v oblasti fotbalu se zaměřuje na realizaci projektu hřiště s přírodní trávou. K dispozici jej dostanou mladí fotbalisté z Regionální fotbalové akademie Plzeňského kraje, součástí bude rozcvičovací plocha. Město Plzeň přispěje částkou 250 tisíc korun na přípravu projektové dokumentace, žádost na stejnou částku zahrne Plzeňský kraj do dotačního programu na podporu a modernizaci sportovišť. Hřiště, jež by mělo vzniknout do 31. prosince 2018, umožní zkvalitnit přípravu elitní fotbalové mládeže a současně také rozšíří sportovní infrastrukturu na území Plzně. Za projektem stojí spolek Viktoria Plzeň – fotbal, který požádal loni v listopadu město Plzeň o kofinancování projektu výstavby hřiště ve výši pět milionů korun, částku schválilo poté zastupitelstvo a je blokována ve Fondu rezerv a rozvoje města Plzně. Memorandum za Viktoria Plzeň – fotbal podepsal člen výboru Jaromír Hamouz.

„Chci poděkovat za podporu činnosti fotbalové akademie. Oproti těm ostatním máme trochu náskok, už dva roky prošlapáváme cestu a snažíme se vytvořit co nejlepší podmínky v rámci fotbalového hnutí pro výchovu mládeže a skvělých fotbalistů,“ uvedl Jaromír Hamouz.

Memorandum o spolupráci v oblasti hokeje se zaměřuje na podporu činnosti Regionální hokejové akademie Plzeňského kraje, a to ze strany všech zapojených subjektů, tedy města, kraje, Českého svazu ledního hokeje a Hockey Clubu Plzeň 1929. Společně budou propagovat mládežnický hokej a regionální akademii a další. Za Český svaz ledního hokeje memorandum podepsal prezident Tomáš Král, za hokejový klub předseda Martin Straka.

„Společnost za poslední léta zůstala hodně dlužná sportu, ale musím říci, že poslední rok vnímám, že dochází k velkému posunu, a to jak na té nejvyšší úrovni, tak na úrovni municipalit, krajů. To je výborná zpráva,“ řekl Tomáš Král. Podle Martina Straky je plzeňský tým hokejistů snad posledním v extralize, který nemá akademii. „Jsme proto strašně rádi, že jste nám to umožnili, ta výzva je veliká,“ doplnil Martin Straka.

A stranou zájmu nezůstal ani triatlon. Memorandum uzavřel v tomto případě Plzeňský kraj, Česká triatlonová asociace a spolek Triatlon Plzeň. Cílem je spolupráce v oblasti podpory rozvoje víceúrovňové systémové přípravy a rozvoje triatlonu a Triatlonové akademie Plzeň. Jde o podporu mládeže od sportovní přípravky až po středoškolské a vysokoškolské programy se zaměřením na vrcholovou sportovní kariéru. Zastupitelstvo Plzeňského kraje na provoz Triatlonové akademie Plzeň schválilo částku jeden milion korun. Memorandum podepsala předsedkyně Rady ČTA Lenka Kovářová, za Triatlon Plzeň předseda Jan Řehula.

„Triatlon je sport oproti těm ostatním velmi malý, jsme strašně šťastní, že jsme se dokázali dostat do této elitní společnosti, je to první akademie. Jsme tu u zrodu úplně něčeho nového pro český triatlon,“ uvedla Lenka Kovářová. Podle ní velký dík patří Janu Řehulovi, nositeli jediné medaile z olympiády pro český triatlon. „Pro nás je to významný mezník ve struktuře českého triatlonu,“ potvrdil Jan Řehula.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Fotografie k článku

  • Podpis memoranda o spolupráci v oblasti fotbalu | Autor: Plzen.eu
  • Podpis memoranda o spolupráci v oblasti tenisu | Autor: Plzen.eu
  • Podpis memoranda o spolupráci v oblasti triatlonu | Autor: Plzen.eu
  • Podpis memoranda o spolupráci v oblasti hokeje | Autor: Plzen.eu

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (3 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

:) 10.02.2017 22:53, Reagovat

Vetsina zminenych sportu ma vyznamnou financni podporu z mnoha zdroju Ukazuje to vlastne i na to,ze se v Plzni i v kraji zije skvele. Kdyz neni nic dulezitejsiho k reseni ci financovani. Sportu zdar.

San 12.02.2017 22:12, Reagovat

Je potřeba podporovat sport i kulturu, aby z národa nevyrostli tupí, otylí zabedněnci.

:) 12.02.2017 22:23, Reagovat

Je potreba podporovat vzdelavani a vzdelani. Zrovna sport a kultura je plna nedovzdelancu a podle toho to v CR take vypada. Zadne extra persony to rozhodne nejsou.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.