Nezaměstnanost v Plzeňském kraji v lednu nepatrně vzrostla, bez práce je 3,7 procenta populace

Nezaměstnanost v Plzeňském kraji v lednu nepatrně vzrostla, bez práce je 3,7 procenta populace | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Věra DrahorádováVěra Drahorádová

učitelka ZŠ

Více

Zdeněk HumlZdeněk Huml

zámečník

Více

Jaroslav LobkowiczJaroslav Lobkowicz

Poslanec PČR, člen krajského předsednictva TOP 09, podnikatel v zemědělství

Více

Nezaměstnanost v Plzeňském kraji v lednu nepatrně vzrostla, bez práce je 3,7 procenta populace

Plzeň, 08.02.2017, aktualizováno 15:54 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Míra nezaměstnanosti v Plzeňském kraji jako obvykle v zimních měsících mírně stoupá a nejinak tomu bylo i v prvním měsíci letošního roku, kdy vzrostla oproti loňskému prosinci o jednu desetinu procenta na hodnotu 3,7 procenta. Po Praze zůstává Plzeňský kraj i nadále na druhém místě celorepublikového žebříčku krajů s nejnižší nezaměstnaností. K 31. 1. 2017 bylo v Plzeňském kraji v evidenci pracovních úřadů celkem 15 062 uchazečů o zaměstnání, což je o 407 více, než na konci prosince. Z tohoto počtu může okamžitě do zaměstnání nastoupit 13 849 dosažitelných uchazečů o práci, informoval server Regionpodlupou.cz Tomáš Moravec z plzeňského úřadu práce v tradiční statistice.

„Během ledna 2017 jsme evidovali v Plzeňském kraji nově 3118 uchazečů o zaměstnání, což je o 268 osob více, než minulý měsíc. Z evidence úřadů práce odešlo nebo jsme vyřadili 2711 uchazečů, tedy o 873 více než v prosinci. Do nového zaměstnání v lednu nastoupilo 1669 osob, což je o 659 více než v prosinci. Bez umístění jsme vyřadili 1042 uchazečů o práci,“ uvedl Tomáš Moravec.

K poslednímu lednu bylo v evidenci kontaktních pracovišť Úřadu práce ČR v Plzeňském kraji celkem 7583 žen, což představuje přesně 50,3 procenta všech nezaměstnaných. Zároveň bylo v evidenci 2843 osob se zdravotním postižením, tedy 18,9 procenta ze všech nezaměstnaných. Podporu v nezaměstnanosti pobíralo v lednu celkem 5434 uchazečů o zaměstnání, tedy 36,1 procenta všech osob vedených v evidenci.

„Nejnižší míru nezaměstnanosti, rovná tři procenta vykázal v lednu stejně jako v prosinci okres Plzeň město. Nejvyšší míru nezaměstnanosti ve výši 5,2 procenta má tradičně okres Tachov, kde se údaje oproti minulému měsíci zvýšily o tři desetiny procenta,“ řekl Moravec. Okres Tachov tak má i nadále nižší hodnoty než je celorepublikový průměr, který je 5,3 procenta. Na jižním Plzeňsku stoupla nezaměstnanost o jednu desetinu na 3,3 procenta. V Domažlicích je míra nezaměstnanosti rovná čtyři procenta a od minulého měsíce stoupla o jednu desetinu. Na Rokycansku je 3,5 procenta populace bez práce a i zde stoupla nezaměstnanost podobně jako v jiných regionech o dvě desetiny procenta. O dvě desetiny procenta, stoupla míra nezaměstnanosti také v Klatovech, kde její hodnota činí 4,1 procenta.

Na severním Plzeňsku se údaje oproti minulému měsíci rovněž změnily o dvě desetiny procenta směrem nahoru a v regionu je tedy 3,9 procenta lidí bez práce. Jak už jsme uvedli, Plzeňský kraj si v celorepublikovému žebříčku zaměstnanosti drží druhé místo. První příčku obhájila Praha s hodnotou 3,3 procenta. Třetí je Královéhradecký kraj, který má místu nezaměstnanosti 3,8 procenta. Naopak nejvyšší nezaměstnanost, 7,9 procenta vykázal v rámci republiky tradičně Ústecký kraj. Průměrná nezaměstnanost v rámci ČR je již zmíněných 5,3 procenta.

K poslednímu lednu nabízely pracoviště úřadu práce v Plzeňském kraji 9985 volných pracovních míst, což je o 225 méně, než v minulém měsíci. Na jedno volné pracovní místo tak připadalo v průměru 1,5 uchazeče. Kontaktní pracoviště rovněž evidovala 687 volných pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením, volných míst pro absolventy a mladistvé bylo v evidenci 2942 a na jedno místo tak připadalo 0,2 uchazeče. „Záměr hromadného propouštění jsme neobdrželi od žádné společnosti,“ dodal na závěr Tomáš Moravec.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.