Plzeň zkoumala dopady uzavírku Mikulášské ulice na provoz ve městě, situace je zatím uspokojivá

Plzeň zkoumala dopady uzavírku Mikulášské ulice na provoz ve městě, situace je zatím uspokojivá | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Eva NoskováEva Nosková

Prac.v říz.jakosti

Více

Rolando ARIASRolando ARIAS

Zastupitel města Plzně

Více

Václav PerglVáclav Pergl

Starosta Kolovče

Více

Plzeň zkoumala dopady uzavírku Mikulášské ulice na provoz ve městě, situace je zatím uspokojivá

Plzeň, 03.02.2017, aktualizováno 16:11 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Dopravní situaci, která nastala po uzavření Mikulášské ulice v souvislosti se zahájením 2. stavby železničního uzlu Plzeň, hodnotí zatím představitelé Plzně jako uspokojivou. Město zadalo zpracování analytického materiálu, tedy porovnání intenzit dopravy těsně před a po uzavírce mostů. Sledovalo se celkem šest křižovatek, a sice křižovatky Mikulášská – Železniční – Koterovská, dále U Prazdroje – Lobezská, také Koterovská – Sladkovského, Lobezská – Sladkovského, Doudlevecká – U Trati a křižovatku Dlouhá – Revoluční.

Uzavírka Mikulšské ulice zatím dopravu v Plzni příliš nekomplikuje | Autor: Richard BenešUzavírka Mikulšské ulice zatím dopravu v Plzni příliš nekomplikuje | Autor: Richard Beneš

„Z výsledků vyplývá, že nejvíce vozidel změnilo trasu z uzavřené Mikulášské ulice na trasu Lobezská – most Nad Nádražím – ulice U Prazdroje. Malá část vozidel přijíždějící do Plzně využívá trasu po Lobezské a Železniční ulici a přes horní mostovku mostu Milénia ke křižovatce Doudlevecká – U Trati. Podle zjištění využívají řidiči pro výjezd z centra více Prokopovu ulici, uzavírka částečně ovlivnila zatížení Koterovské ulice a na trase z Částkovy ulice přes Lobzy je nárůst do 10 procent. Největší kolony se tvoří na úsecích Lobezská ulice ve směru od ulice U Prazdroje před ulici Sladkovského, v úseku od horní mostovky mostu Milénia ve směru na Slovany přes Koterovskou ulici, dále v Prokopově ulici a v Doudlevecké ulici od zimního stadionu až po křižovatku s ulicí U Trati,“ uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Petr Náhlík (KDU-ČSL).

Celkově lze podle analytického materiálu Správy veřejného statku města Plzně dopravní situaci hodnotit jako únosnou. Přispěla k tomu zatím i celkově nižší intenzita dopravy v lednu. Proti předchozím měsícům byla intenzita dopravy o zhruba 10 procent nižší, což může být způsobeno i silnými mrazy z posledních dní. „Město Plzeň na situaci reagovalo a reaguje, uzavírce byla a jsou přizpůsobována světelná signalizační zařízení,“ dodal náměstek Petr Náhlík.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.