Zastupitelé Plzně schválili postup, jak vyvlastnit pozemky pro západní obchvat od dvojice majitelů, kteří je nechtějí prodat

Zastupitelé Plzně schválili postup, jak vyvlastnit pozemky pro západní obchvat od dvojice majitelů, kteří je nechtějí prodat | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Tomáš BabickýTomáš Babický

technik

Více

Libor ŽďánskýLibor Žďánský

OSVČ v potravinářství, člen sociální komise při MěZ Dobřany

Více

Zdeněk PavlíčekZdeněk Pavlíček

Starosta Plánice

Více

Zastupitelé Plzně schválili postup, jak vyvlastnit pozemky pro západní obchvat od dvojice majitelů, kteří je nechtějí prodat

Plzeň, 02.02.2017, aktualizováno 16:12 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Strategii, jak postupovat v případě dvou fyzických osob, které se s městem Plzeň nedohodly na výkupu pozemků pro 2. etapu Městského západního okruhu schválilo ve čtvrtek městské zastupitelstvo. Vzhledem k tomu, že radnice již vyčerpala veškeré možnosti vedoucí k dohodě s majiteli, prošel zastupitelstvem návrh podání žádosti o odnětí jejich vlastnického práva, pokud se ve lhůtě 90 dní neuzavřou kupní smlouvy. Městský západní okruh je prioritní dopravní stavbou pro město i Plzeňský kraj jako investora, jež pomůže odvézt dopravu z centra. Pro přípravu stavby Plzni zbývá vykoupit posledních 14 procent pozemků.

„Je to nezbytný krok, který musíme udělat. Opravdu se snažíme s majiteli jednat do poslední chvíle, oslovovali jsme je mnohokrát. Bohužel vždy se najde pár jedinců, kteří se k dohodě staví negativně nebo mají neúměrné nároky,“ uvedla radní pro oblast nakládání s majetkem Helena Matoušová (ODS). Podle jejích slov bylo rozhodnutí zastupitelstva nutné i s ohledem na majitele pozemků, kteří se s městem dohodli bez problémů a respektovali cenu stanovenou ve znaleckém posudku.

Zastupitelé schválili postup, že lze v daných případech podat ke správnímu orgánu žádost o odnětí vlastnického práva. „Majitelé mají nyní lhůtu 90 dní na to, aby zareagovali. I kdykoliv během procesu, tedy například ve chvíli, kdy věc dojde ke správnímu orgánu, se mohou obě strany dohodnout. Není to tak, že by se dnešním rozhodnutím úplně zavřela cesta. Opravdu jsme ochotni se s nimi domluvit, samozřejmě za podmínek, že domluva bude vycházet z adekvátních požadavků vlastníků,“ doplnila Helena Matoušová. V prvním z případů vlastní majitel 1,1 procenta z potřebných pozemků pro stavbu, ve druhém 1,3 procenta.

Město Plzeň potřebuje dokončit výkupy pozemků. Pro 2. etapu Městského západního okruhu v úseku Křimická – Karlovarská má v současné době vykoupeno, projednáno a s vlastníky pozemků dořešeno 85,4 procenta z celkové výměry trvalého záboru. To představuje 135 408 metrů čtverečních z celkových 158 448 metrů čtverečních pozemků v trvalém záboru, které před zahájením majetkové přípravy byly v majetku jiných vlastníků, než je město Plzeň. Celkem se jedná o pozemky více než 90 subjektů. Částka vynaložená na výkupy a doplatky ze směn byla k 31. prosinci 2016 celkem 129,4 milionu korun.

Vedení města věří, že majetkovou přípravu se podaří dokončit tak, aby bylo možné pokračovat stavebním řízením a v roce 2019 zahájit stavbu, jejíž celková výměra bude přibližně 26 hektarů. Městský západní okruh je prioritní dopravní stavbou na území města Plzně a klade se na něj proto zvláštní důraz. Díky jeho dokončení získá město další nové propojení sever – jih. Okruh propojí Bory, Skvrňany, Křimice, Radčice a Severní Předměstí. Druhou etapou stavba skončí. První část, která byla dokončená v září 2014, tvoří necelou polovinu z celkové délky okruhu.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (4 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Tom 03.02.2017 15:23, Reagovat

Ale nerozkýval :-) . Korýtka pro Ing. Michálka a JUDr. Ludvíka Rösche mají přednost. Jako trapná a bezvýznamná byla hodnocena řeč na dnešním zastupitelstvu, kterou se pokoušel obhajovat práci bývalé místostarostky J. Maříkové sám JUDr. Rösch. V jednom vystoupení, kde poplival kdekoho, sám obhajoval její práci a tím to skončilo. Žádná debata, žádné davové poděkování. Nic! Prostě nikomu chybět nebude!

A je na čase si připomenout sliby, které nám Občané patrioti dávali před volbami v roce 2014: \\\".........politiku jako službu lidem a městu a nikoliv jako „výtah k moci“ a snahu o „napakování si vlastní kapsy!“. Volte Ty, kteří mají dostatek chuti, odvahy a schopností měnit věci k lepšímu a posunovat je vpřed. Volte tedy takové lidi, kterým nejde o koryta, o prebendy, o zakázky, ani o politické funkce. Nevolte zbabělce, neumětely, oportunisty, korytáře, kmotry, ale ani jejich loutky. Volte rozumem, ale taky srdcem!\\\"

Po dvou letech můžeme vyhodnotit:
- nový senátor Chaloupek zaměstnává manželku JUDr. Ludvíka Rösche jako asistenku
- sám JUDr. Ludvíka Rösche má od roku 2014 smlouvu o právním zastupování ÚMO 1, kde mají místostarostu
- nový senátor Chaloupek má kancelář v nemovistosti pana Michálka (Ingem a.s.)
- pan Michálek - předseda Občané patrioti hojně získává zakázky od města Plzně

San 04.02.2017 10:17, Reagovat

A jak to souvisí s článkem o vyvlastnění pozemků?

Tomáš 04.02.2017 21:39, Reagovat

To jen Strobachovi pohůňci blbě provedli...

San 03.02.2017 13:26, Reagovat

Asi je to tak v pořádku. Od těch majitelů to bude jen snaha vytřískat z toho co nejvíc. Jedno přísloví říká „vybíral tak dlouho, až přebral“. Tuším, že při vyvlastnění je cena pak nižší.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.