Občané patrioti na jednání městského zastupitelstva kritizovali odvolání místostarostky Jaroslavy Maříkové, žádné podpory z pléna se ale nedočkali

Občané patrioti na jednání městského zastupitelstva kritizovali odvolání místostarostky Jaroslavy Maříkové, žádné podpory z pléna se ale nedočkali | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Petr KrálPetr Král

předák ve výrobě, člen Odboru přátel Slavia Praha

Více

Rudolf SalvetrRudolf Salvetr

Zastupitel PK, starosta Klatov

Více

Pavel DostálPavel Dostál

Jaderný inženýr, člen Republikového výboru Svobodných

Více

Občané patrioti na jednání městského zastupitelstva kritizovali odvolání místostarostky Jaroslavy Maříkové, žádné podpory z pléna se ale nedočkali

Plzeň, 02.02.2017, aktualizováno 11:44 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Odvolání dnes již bývalé místostarostky MO Plzeň 3 Jaroslavy Maříkové (OPAT) z úterý tohoto týdne se dostalo i na čtvrteční jednání plzeňského městského zastupitelstva. Kauzu otevřel člen radniční koalice, zastupitel Ludvík Rösch (OPAT), který celou záležitost označil za podraz a politicky neopodstatněnou čuňárnu. A dodal, že Občané patrioti budou jednat, zda mají setrvat ve společné koalici na radnici s ČSSD, ODS a KDU-ČSL.

Na úvod svého emotivního vystoupení zastupitel Ludvík Rösch vyzdvihl klady a pracovitost odvolané místostarostky Maříkové. „Ty oficiálně uváděné důvody k jejímu odvolání jsou nepravé. Spíš svojí hubatostí někomu vadila. Podala podnět k prošetření stavby Škodalandu. Teď se od toho někteří lidi odtahují. Její odvolání bylo záludné a zbabělé, byla porušena politická kultura i lidská slušnost. Nikdo nám dopředu nic nenaznačil, ani moji přátelé z ODS, Martin Baxa nebo Jiří Šneberger. To je ta nová a obnovená ODS? Od ODS nás to ani tak moc nepřekvapuje. Ale od ČSSD je to větší překvapení jako od koaličního partnera. Musíme se s kolegy poradit, zda v takové koalici chceme zůstat,“ konstatoval na jednání zastupitelstva Ludvík Rösch.

Stranou nezůstal ani jeho stranický kolega, senátor Václav Chaloupek, který konstatoval, že kampaň proti Maříkové se na radnici centrálního plzeňského obvodu vedla od okamžiku, kdy požádala o prošetření stavby Škodalandu. „Nepochopil jsem proč by měli Maříkovou za to, co udělala, odvolat. Čekal jsem, jak to bude pokračovat. Celé to odvolání považuji za svinstvo a bezprecedentní manipulaci. Chtěl jsem se vzdát mandátu zastupitele na obvodu. Nyní jsem se ale rozhodl, že tam zůstanu a budu to tam sledovat až do konce,“ dodal Chaloupek.

Na jejich vystoupení ovšem nikdo ze zastupitelů nezareagoval a odměnou jim bylo jen ticho, což ještě více rozlítilo zastupitele Rösche, který prohlásil, že očekával od svých kolegů nějakou reakci na tuto záležitost. Teprve pak se přihlásil o slovo primátor Martin Zrzavecký (ČSSD). „Toto plénum není o tom, abychom tady komentovali tu záležitost z radnice třetího obvodu. Proto všichni přítomní mlčeli, i ti z koalice. To si vyříkáme jinde,“ uvedl primátor. Starosta třetího obvodu Radislav Neubauer (ČSSD) pak zmínil, že místostarostka Maříková ve středu končila ve své funkci a měla předat její agendu. „Asistentka nám však žádnou agendu nepředala. To za celou dobu svého působení nic neměla?“ podivoval se starosta Neubauer.

Zastupitelé třetího plzeňského městského obvodu zcela překvapivě odvolali v úterý na mimořádném jednání zastupitelstva místostarostku Jaroslavu Maříkovou (Občané patrioti,OPAT) z důvodu nespokojenosti s výkonem její funkce. S návrhem na její odvolání vystoupil zastupitel Jan Fischer (Jiří Strobach-Náš Starosta JSNS). V tajné volbě hlasovalo pro odvolání Maříkové 20 zastupitelů z 25, kteří se volby zúčastnili, tedy i koaliční partneři. Centrální plzeňský obvod teď vede starosta Radislav Neubauer (ČSSD), společně dvojicí místostarostů, jeden z nich je uvolněný a druhý vykonává funkci jako neuvolněný. A do budoucna se nepočítá s tím, že by se počet místostarostů opět navýšil. Odvoláním Maříkové padlo i její členství v radě obvodu. Nový radní by se měl volit na únorovém zastupitelstvu. A zřejmě se bude jednat o zastupitele z KDU-ČSL.

 

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (22 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Josef 08.02.2017 09:35, Reagovat

Divím se , že Michálka ještě nesebrala policie. T už bylo kauz, kde byl významně zapojen. Viz problematika Klatovské nemocnice. Když mu v ODS pčestala pšenka kvést, utekl jinam. Pěkně a brzy se nám odhalil pan Chaloupek. Voliči naskočili na jeho medvědy. Patrioti jsou především pěkná banda zhrzených straníků především z ODS, kde si od nich oddechli.

Blaník Tonda 08.02.2017 13:28, Reagovat

Modrej ptáku, přestaň už kdákat.Chápu, že Vás OPATi klepli přes prsty. Policie šetří...a věřím, že brzo obviní.

pro uuu 07.02.2017 12:20, Reagovat

Pro Vaše dovzdělání si přečtěte
(1) § 80 zákona o obcích = Na vztahy vyplývající z výkonu funkce uvolněného člena zastupitelstva obce se vztahují ustanovení zákoníku práce, pokud tento zákon nestanoví jinak. Pro účely pracovněprávní se posuzuje odměna uvolněných členů zastupitelstva obce jako příjem zaměstnanců v pracovním poměru; obec se posuzuje jako zaměstnavatel a uvolnění členové zastupitelstva obce se posuzují jako zaměstnanci.
Tedy je odměnu někdo schvaloval - a dle jednání zastupitelstva neměl potřebné informace.
(2) a to zejména Metodiku ministerstva vnitra - která případ souběžného pracovního poměru u bývalého zaměstnavatele řeší:
Máme tedy za to, že výkon funkce „na zkrácený úvazek“ (tj. ve sníženém rozsahu) není s podstatou uvolněnosti
členů zastupitelstva obce slučitelný. Této skutečnosti odpovídá i výše odměn příslušejících v souladu s nařízením vlády uvolněným členům zastupitelstva obce.
Stav, kdy by tuto výši odměny pobíraly osoby, kterým současně náleží příjem plynoucí z jejich pracovního poměru, by nebyl dle našeho názoru v souladu se zákonem.

(3) jinak je zajímavé, že tato mini-pidi stranička o 5 či 6 lidech založila svoji existenci na plivání po ODS - a najednou slyšíme Ludvíka, že Martin a Jirka jsou jeho největšími příteli - docela cirkus, nezdá se Vám?

a to je zajímavé 05.02.2017 16:15, Reagovat

- pokud měla starostka dva souběžné úvazky - tak musela falšovat výkazy práce - a nejen ona, ale i ten, kdo ji to podepisoval, se zjevně dopustili trestného činu - zneužití veřejných prostředků.

pedagog 05.02.2017 17:14, Reagovat

To by Baxa, který je náměstkem na městě i na kraji, nemohl učit na gymnáziu? Politici, kteří něco umí, většinou si nechávají pár hodin praxe. Maříková má několika hodinový úvazek na universitě. Co vše se dá otočit, když je potřeba házet blátem.

jaké bláto? 06.02.2017 13:46, Reagovat

Martin Baxa pár hodin učí - a všichni to vědí. Maříková neučí, nemá tam několika hodinový, jak píšete - ale několika denní úvazek, který před zastupitelstvem tajila. Vnímáte ten rozdíl?

XX 06.02.2017 17:15, Reagovat

Víte kulový a píšete tu nesmysly. Kde jste přišel na několika denní úvazek? Pokud jste dobře poslouchal, tak na zastupitelstvu Trojky i říkali, že to má čtvrtky a ani ne celý den, tak by mne velice zajímalo, kde jste přišel na několikadenní úvazek? A proč by nemohla mít úvazek třeba 0,1 k plnému úvazku. A ostatní z vedení tam jsou každý den?...

YY 06.02.2017 19:17, Reagovat

Kulový víte Vy - každý zaměstnanec musí vyplňovat výkaz práce (či má píchačky), na základě kterého dostává mzdu. V tomto případě+ jde o veřejné peníze - čili ten výkaz - a tu výplatu - musí někdo schvalovat - kdybyste nevěděl kulový, tak je to příkazce operace. Podívejte se na 320/2001 Sb. Pokud o jejím úvazku na ÚMO nevěděli, jak mohli schvalovat výkaz práce - lze se důvodně domnívat, že nebyl pravdivý - tedy s celotýdenní přítomností. Asi tak.

uuu 06.02.2017 21:05, Reagovat

Kulový víte vy. Výkon funkce není zaměstnanecký poměr. Na konci roku vždy politik podává majetkové přiznání včetně všech příjmů. Tedy v roce 2014, 2015, 2016. Přiznání jsou veřejně k dispozici.

Vilímec 06.02.2017 15:35, Reagovat

Co to blábolíte. Já mám tři úvazky. Jsem poslanec, uvolněný předseda výboru na kraji a ještě místostarosta ve Kdyni. Tři úvazky a stíhám.

Tom 03.02.2017 15:17, Reagovat

A proc Potrati nepockaji,jak dopadne vysetrovani?
Navic CSSD, TOP 09 i ANO to trestni oznameni podepsalo.

A ze Strobach ji nenavidi se vseobecne vi.

Aleš 04.02.2017 21:43, Reagovat

To je hlavně proto, že se povídá, že nám pana starostu brzo obviní....

XY 03.02.2017 09:21, Reagovat

Jistě, asistentka nic nepředala, ale zároveň má podepsaný předávací protokol...

438 03.02.2017 15:13, Reagovat

Z nejvetsi mrd.y ve meste,ktera byla u rozkradani Plzne 20 let se OPAT snazi udelat mucednici.
Je trapne a k smichu.

00000 04.02.2017 21:47, Reagovat

Jasně a pak ji nahradil Kopáček , Baxa a Strobach a postavili slavnej Škodalend za 70 mega a 20 jim zbylo

Muf 02.02.2017 22:14, Reagovat

Slyšet Ludvíka Rösche mluvit o slušnosti, pravdě a poctivosti na půdě zastupitelstva byl opravdu zážitek a to na dlouhou dobu.

Pk 02.02.2017 22:50, Reagovat

Souhlasim.Sledoval jsem online, vetsiho vola tezko hledat.

PeT 02.02.2017 19:14, Reagovat

Aspon pan JUDr.Rosch spravne pojmenoval co rekl kmotr Chovanec a co primator Zrzavecky.
Oba lhali !!!

Patrioti by meli opustit koalici a zachovat si hrdost.

Xxx 02.02.2017 20:54, Reagovat

Jste blazen? Ze by se Michalek,Jankova a dalsi pijavice odrizly od super koryta?!

Lub 02.02.2017 15:48, Reagovat

Ale nerozkýval :-) . Korýtka pro Ing. Michálka a JUDr. Ludvíka Rösche mají přednost. Jako trapná a bezvýznamná byla hodnocena řeč na dnešním zastupitelstvu, kterou se pokoušel obhajovat práci bývalé místostarostky J. Maříkové sám JUDr. Rösch. V jednom vystoupení, kde poplival kdekoho, sám obhajoval její práci a tím to skončilo. Žádná debata, žádné davové poděkování. Nic! Prostě nikomu chybět nebude!

A je na čase si připomenout sliby, které nám Občané patrioti dávali před volbami v roce 2014: \".........politiku jako službu lidem a městu a nikoliv jako „výtah k moci“ a snahu o „napakování si vlastní kapsy!“. Volte Ty, kteří mají dostatek chuti, odvahy a schopností měnit věci k lepšímu a posunovat je vpřed. Volte tedy takové lidi, kterým nejde o koryta, o prebendy, o zakázky, ani o politické funkce. Nevolte zbabělce, neumětely, oportunisty, korytáře, kmotry, ale ani jejich loutky. Volte rozumem, ale taky srdcem!\"

Po dvou letech můžeme vyhodnotit:
- nový senátor Chaloupek zaměstnává manželku JUDr. Ludvíka Rösche jako asistenku
- sám JUDr. Ludvíka Rösche má od roku 2014 smlouvu o právním zastupování ÚMO 1, kde mají místostarostu
- nový senátor Chaloupek má kancelář v nemovistosti pana Michálka (Ingem a.s.)
- pan Michálek - předseda Občané patrioti hojně získává zakázky od města Plzně

Xxx 02.02.2017 20:51, Reagovat

Co patriot, to zlodej, lhar a podvodnik. Vsichni od nich jsou prevleceni odesaci, kteri 20 let rozkradaji Plzen.

yyy 08.02.2017 20:36, Reagovat

Není to spíš tak že z ODS odešli protože už jim kmotři a jejich zlodějny vadili. A proto ODS vadí dodnes protože ODS zatím pořád není jiná. Tomu může věřit jen blázen.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.