Plzeňské zastupitelstvo rozhodne, zda město koupí 13 nových přístrojů na měření emisí

Plzeňské zastupitelstvo rozhodne, zda město koupí 13 nových přístrojů na měření emisí | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Anna SoukupováAnna Soukupová

Obchodně technický manažer

Více

Gabriela LevorováGabriela Levorová

Mateřská dovolená

Více

Jiří KohoutJiří Kohout

Vedoucí dopravních projektů

Více

Plzeňské zastupitelstvo rozhodne, zda město koupí 13 nových přístrojů na měření emisí

Plzeň, 01.02.2017, aktualizováno 10:49 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Obměnu technologie pro měření imisí chystá město Plzeň, plánuje letos nakoupit a instalovat celkem 13 kusů přístrojů schopných zjišťovat koncentrace SO2, NO2, CO a O3. Na akci za téměř 7,3 milionu korun požádalo město loni o podporu z Operačního programu Životní prostředí, dotaci ve výši 5,93 milionu korun má přislíbenou. Zařazení nové investiční akce do seznamu nestavebních investic na rok 2017 odsouhlasili radní Plzně, schválit jej ještě musí zastupitelé.

„Rádi bychom vyměnili dosluhující analyzátory na jedné mobilní a třech stacionárních stanicích rozmístěných na území města. Tyto analyzátory jsou již opotřebené, některé za hranicí své životnosti a jejich obnova je nevyhnutelná. Z operačního programu jsme mohli získat podporu až ve výši 85 procent celkových způsobilých výdajů projektu,“ uvedl ekonomický náměstek primátora Pavel Kotas (ČSSD).

Monitorovací síť kvality ovzduší provozuje město Plzeň prostřednictvím své Správy informačních technologií města Plzně, a to od roku 1995. Funguje na pěti stacionárních a jedné mobilní automatické monitorovací stanici. Výměna dosluhujících analyzátorů se týká mobilní a tří stacionárních stanic, konkrétně v lokalitách Plzeň – střed, Plzeň – Lochotín a Plzeň – Slovany. Celá měřicí síť, která zahrnuje dále i stanice Plzeň – Skvrňany a Plzeň – Bory, pořídilo v minulosti město z vlastních prostředků s významnou finanční podporou programu PHARE. Nejvíce vybavená je stanice Plzeň - Slovany, ta je od roku 2004 začleněna do státní imisní sítě a její měřicí program získal akreditaci.

Právě minulý týden se vedení města Plzně zabývalo smogovou situací vyhlášenou na území západočeské metropole. Důvodem byla vysoká koncentrace suspendovaných prachových částic. Smogová situace se vyhlašuje, pokud aspoň na polovině stanic překročí dvanáctihodinový průměr hodnotu 100 mikrogramů polétavého prachu na metr krychlový a ve výhledu na 24 hodin se nepředpokládá jeho pokles. Pokud koncentrace přesáhne nejméně na dvou stanicích 150 mikrogramů, vyhlásí meteorologové stupeň regulace, což se stalo minulý týden v pondělí.

 

 

 

 

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.