Zastupitelé MO Plzeň 3 odvolali překvapivě místostarostku Jaroslavu Maříkovou, odvolání radního Roberta Kaše se dalo očekávat

Zastupitelé MO Plzeň 3 odvolali překvapivě místostarostku Jaroslavu Maříkovou, odvolání radního Roberta Kaše se dalo očekávat | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Markéta NěmcováMarkéta Němcová

Realitní makléřka

Více

Jiří MaštálkaJiří Maštálka

poslanec Evropského parlamentu

Více

Jaroslav ŠkárkaJaroslav Škárka

Bývalý poslanec

Více

Aktualizováno: Zastupitelé MO Plzeň 3 odvolali překvapivě místostarostku Jaroslavu Maříkovou, odvolání radního Roberta Kaše se dalo očekávat

Plzeň, 31.01.2017, aktualizováno 22.02.2017 10:15 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Zastupitelé třetího plzeňského městského obvodu zcela překvapivě odvolali v úterý na mimořádném jednání zastupitelstva místostarostku Jaroslavu Maříkovou (Občané patrioti,OPAT) z důvodu nespokojenosti s výkonem její funkce. S návrhem na její odvolání vystoupil zastupitel Jan Fischer (Jiří Strobach-Náš Starosta JSNS). V tajné volbě hlasovalo pro odvolání Maříkové 20 zastupitelů z 25, kteří se volby zúčastnili, tedy i koaliční partneři. Centrální plzeňský obvod teď vede starosta Radislav Neubauer (ČSSD), společně dvojicí místostarostů, jeden z nich je uvolněný a druhý vykonává funkci jako neuvolněný. A do budoucna se nepočítá s tím, že by se počet místostarostů opět navýšil. Odvoláním Maříkové padlo i její členství v radě obvodu. Nový radní by se měl volit na únorovém zastupitelstvu. A zřejmě se bude jednat o zastupitele z KDU-ČSL.

Původně mělo mimořádně svolané zastupitelstvo zcela jiný program. Jednat se totiž mělo jen o odvolání radního Roberta Kaše, který byl před 14 dny vyloučen z ČSSD údajně z toho důvodu, že plánoval odvolání starosty Neubauera. Rovněž v tajném hlasování zastupitelé rozhodli o odvolání Roberta Kaše. Během třetího tajného hlasování tohoto odpoledne pak zastupitelé zvolili jeho nástupce, kterým se stal Petr Marek (ČSSD). Ten byl také jediným kandidátem nominovaným na uvolněný post radního.

Svržení místostarostky Maříkové navrhl opoziční zastupitel Jan Fischer (JSNS) se slovy, že to co dělá, obnáší zpravidla další chyby a nestojí to za moc. „Není za ní vidět práce, která by odpovídala práci uvolněné místostarostky. Abych byl konkrétní, máme tady nedotažené reklamace v areálu Škodaland. Ukázkovým příklad nekompetentnosti paní místostarostky je též opakované uzavírání koupacího jezírka v areálu Školandu v letním období. Výsledkem jsou pouze naštvaní návštěvníci, ostuda v médiích a ztráty na vstupném. A to prosím jen na základě chybné a amatérské interpretace naměřených hodnot vzorků vody,“ uvedl Fischer.

Jeho slova potvrdil bývalý starosta obvodu a šéf JSNS Jiří Strobach, který rovněž uvedl, že hlavním důvodem k odvolání byla špatná práce místostarostky. „Ukázalo se to i samotném hlasování vzhledem k takovému množství hlasů, kterými byla odvolána. Za její činností nebyla na úřadě vidět žádná konkrétní práce. ačkoli je zaměstnaná a placená jako místostarostka, pracuje zároveň částečně na univerzitě, což zastupitelům nesdělila,“ řekl Strobach. Ten má s třiašedesátiletou, dnes již bývalou místostarostkou Maříkovou dlouhodobé spory. Týkají se mimo jiné právě stavby sportovního areálu Škodaland, postaveného za Strobachova starostování. Vyčítá jí rovněž i to, že prosazuje přístavbu pavilonu jedné ze školek, což by si vyžádalo kácení stromů v ceněné školní ekologické Trnkově zahradě. Dále Strobach uvedl, že JSNS od začátku říkali, že mít tři místostarosty ve vedení obvodu je velký přepych a nadstandard.

O plánech na svržení místostarostky Maříkové se v plzeňských kuloárech mluvilo několik posledních dní. A jednání kolegů zastupitelů rozhodně nepřekvapilo ani samotnou Maříkovou. Ta měla totiž po ruce připravené a mnoha kopiích i vytištěné prohlášení, týkající se důvodů vedoucích k jejímu odvolání.

„Poté, co jsem nastoupila do funkce místostarostky, jsem dostala mimo jiné do kompetence areál Škodaland. Byl ještě v záruce. Protože jsem chtěla, abychom ještě v záruční době mohli na zhotoviteli uplatnit jeho povinnost vady odstranit, nechala jsem po konzultaci celého vedení zmapovat tyto vady odbornou firmou. Zpráva této firmy popisovala mnoho vad díla, mnoho odlišností od projektu, podle kterého měl zhotovitel stavět, několik rozporů mezi tím co mu bylo položkově proplaceno ve fakturách a tím, co bylo skutečně postaveno. S touto zprávou jsem seznámila starostu i oba další místostarosty. Rozhodli jsme se podat podnět k prošetření, zda nedošlo při výstavbě areálu Škodaland ke spáchání trestného činu. Tento podnět podepsalo celé vedení obvodu, pan starosta i všichni tři místostarostové. V této věci probíhá dodnes policejní šetření,“ uvedla Maříková ve svém prohlášení.

Sama Maříková dále řekla, že její odvolání má zřejmě posloužit jako odstrašující příklad pro všechny, kteří by měli snahu o kontrolu efektivity vynakládání veřejných prostředků. „Je to porušení koaliční smlouvy a je to osobních ambicích jednotlivých lidí, kteří tady jsou a o strachu těch, kteří se bojí toho, co vyjde z toho podnětu k prošetření, které jsme podali před rokem čtvrt. Takové věci se v životě stávají a já se z toho nezblázním,“ konstatovala Maříková.

Starosta Radislav Neubauer (ČSSD) nechtěl tajnou volbu o odvolání Maříkové komentovat. „Nevím, jestli zastupitele vedly k hlasování důvody uvedené opozicí nebo jestli to bylo nějaké vyvrcholení dlouhodobého stavu,“ řekl k jednání starosta Neubauer.

Stranický kolega Maříkové, zastupitel a senátor Václav Chaloupek (OPAT) po jednání řekl, že odvolání Maříkové je jasným porušením koaliční smlouvy a naznačil, že OPAT zvažují odchod z vedení obvodu do opozice.

Již dříve avizované odvolání radního Roberta Kaše bylo v porovnání s odvoláním místostarostky Maříkové pouhou formalitou. „Já to vnímám jako vyústění změn, které nastaly v rámci klubu ČSSD, jelikož jsem přestal být členem sociální demokracie. Je spravedliví, aby v radě obvodu seděl člen ČSSD. Necítím proto žádnou zášť a je to vyústění logických kroků a situace, která vznikla při klubu sociální demokracie, jehož jsem členem jako nestraník,“ doplnil Robert Kaše.

Vedení MO Plzeň 3 čítající 33 zastupitelů má jedenáctičlennou radu, což je o dvě místa víc, než má rada na magistrátu. Koalici disponující dvěma třetinami hlasů zastupitelů obvodu tvoří ČSSD, ANO, TOP 09, KDU-ČSL a Občané a patrioti (OPAT). V opozici je zatím KSČM a Strobachova strana.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Fotografie k článku

  • Jaroslava Maříková | Autor: OPAT
  • Nyní již bývalý radní centrálního plzeňského obvodu během tajného hlasování | Autor: Richard Beneš

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (20 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

jak dlouho 20.03.2017 16:23, Reagovat

ještě tady budete vystavovat ten vyretušovanej ksicht pětašedesátiletého rádoby diblíka??

Jiří 08.02.2017 09:53, Reagovat

Jen se divím, že celou partu pana Michálka ještě nestíhá PČR. O jeho kšeftech, které jsou níže popisovány se běžně veřejně ví a mluví . To skutečně zajímavé, jak někteří umí u korýtek veřejně čamtat a mlaskat až jim to teče po ústech.

Tom 03.02.2017 15:30, Reagovat

Ale nerozkýval :-) . Korýtka pro Ing. Michálka a JUDr. Ludvíka Rösche mají přednost. Jako trapná a bezvýznamná byla hodnocena řeč na dnešním zastupitelstvu, kterou se pokoušel obhajovat práci bývalé místostarostky J. Maříkové sám JUDr. Rösch. V jednom vystoupení, kde poplival kdekoho, sám obhajoval její práci a tím to skončilo. Žádná debata, žádné davové poděkování. Nic! Prostě nikomu chybět nebude!

A je na čase si připomenout sliby, které nám Občané patrioti dávali před volbami v roce 2014: \\\".........politiku jako službu lidem a městu a nikoliv jako „výtah k moci“ a snahu o „napakování si vlastní kapsy!“. Volte Ty, kteří mají dostatek chuti, odvahy a schopností měnit věci k lepšímu a posunovat je vpřed. Volte tedy takové lidi, kterým nejde o koryta, o prebendy, o zakázky, ani o politické funkce. Nevolte zbabělce, neumětely, oportunisty, korytáře, kmotry, ale ani jejich loutky. Volte rozumem, ale taky srdcem!\\\"

Po dvou letech můžeme vyhodnotit:
- nový senátor Chaloupek zaměstnává manželku JUDr. Ludvíka Rösche jako asistenku
- sám JUDr. Ludvíka Rösche má od roku 2014 smlouvu o právním zastupování ÚMO 1, kde mají místostarostu
- nový senátor Chaloupek má kancelář v nemovistosti pana Michálka (Ingem a.s.)
- pan Michálek - předseda Občané patrioti hojně získává zakázky od města Plzně

Miňin 01.02.2017 13:01, Reagovat

Ledecká Kaše Štrunc

Artur 01.02.2017 12:57, Reagovat

Je třeba vyhnat OPAt z koalice ve městě a prodat Teplárnu.

Tomas 01.02.2017 14:04, Reagovat

Myslite jako Vodarnu,kterou prave parta Rodla a Rosche prodala francouzum a nyni ji Mesto Plzen za temer miliardu korun kupovalo zpet?
Prave proto se o OPAT rika,ze to je ta nejhorsi a nejprolhanejsi verbež.

na hlavu 01.02.2017 15:03, Reagovat

Trochu špatné informace. Francouzům prodal Vodárnu Tomáš Ježek za vlády klause. Naopak Rodl jako primátor zařídil , že město mohlo Vodárnu koupit.

Zz 01.02.2017 11:44, Reagovat

Strobachovci nekvičte. Jděte si raději sbalit teplé prádlo...

MN 01.02.2017 11:24, Reagovat

Celkem zajimave je take, ze p. Chaloupek plati najem senatorske kancelare v dome p.Michalka, asistentku dela p. Roschova a jeho konzultantem je fitma Ingem p. Michalka. Coz zmamena, ze vsechny penize jdou p. Michalkovi a bavime se o milionech. Jestli to takto vypada v jejich podani i na UMO1?

Tomas 01.02.2017 11:54, Reagovat

To je to nejpodstatnejsi informace!!!
Par byvalych kmotru z ODS knuci,ze jim Marikovou odvolal pan exstarosta Strobach.
Mozna ma i maslo na hlave,o tom zadna,ale tady se zneuzivaji miliony.

Dum pohadek,granty do hospodarske komory,klatovska nemocnice,senatorske nahrady vykradane prostrednictvim Michalka.
A na UMO 1 je to stejne,akorat tam s nima krade jeste Strunc.

NewCe 01.02.2017 10:08, Reagovat

Vrana k vrane seda, zlodej s podlym si seda ( Rosch, Marikova, Rodl, Michalek)
Proc se Jarka tak nezajimala o Dum pohadek nebo o Klatovksou nemocnici v kterych ma prsty Michalek?

muller 01.02.2017 07:57, Reagovat

Podle jekotu místních přispěvatelů, tak na tom centrálním obvodě se kradlo za bílého dne a je třeba práskače odstranit a krást dál.

Debil 01.02.2017 01:47, Reagovat

Zase vyhrali pravnici ubytoven rosch a kase. Rosch Kollrossova Maříková jsou pry plzensti patrioti. Spina hnus.

Marek 31.01.2017 23:55, Reagovat

Je na čase,aby šly obě báby do důchodu

. . . A nebo do prd..e

VK 31.01.2017 20:24, Reagovat

Dobre ji tak.Zaslouzi si to.Kvuli ni budou odsouzene mamy od rodin, urednice,ktere delaly svou praci. Na prospechare to stejne nedosahlo, musela vedet,jake dusledky jeji konani bude mit. A lidsky je to mega svině

ZZ 31.01.2017 20:58, Reagovat

To je logika. Neupozorňuj na zlodějny, odskáčou si to jen nevinné úřednice, které kryjí skutečné viníky.

VK 31.01.2017 21:42

Komentář byl odstraněn

Richard Beneš 01.02.2017 10:58, Reagovat

Komentář byl odstraněn vzhledem k tomu, že obsahoval vulgarismy a porušoval tak stanovená pravidla naší slušné diskuse.

ZZ 31.01.2017 22:15, Reagovat

Tak těm nevinejm hrozí 8 až 12 let. To už začnou brzo spolupracovat.

VK 31.01.2017 23:10, Reagovat

Vzdyt rikam.Temer kazdy krypl je od nich.
Dobre jí tak.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.