Hejtmani se sešli na prvním ostrém jednání, řešili i navýšení platů pro řidiče autobusů

Hejtmani se sešli na prvním ostrém jednání, řešili i navýšení platů pro řidiče autobusů | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jan RejfekJan Rejfek

Starosta Dešenic

Více

Hana ValachovičováHana Valachovičová

místostarostka města Holýšov

Více

Václav ProkůpekVáclav Prokůpek

Sportovní reportér a manager‏

Více

Hejtmani se sešli na prvním ostrém jednání, řešili i navýšení platů pro řidiče autobusů

Plzeň, 26.01.2017, aktualizováno 09:09 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Rada Asociace krajů ČR na prvním zasedání po prosincové volbě nového předsednictva projednala činnosti na následující dva roky. Shoda panuje v tom, že Asociace krajů ČR musí reagovat na aktuální problémy veřejné správy, zohledňovat resortní rozdělení státu, ministerstev i poslaneckých a senátních výborů, dále musí být profesionální a apolitická.

„Služby našim členům, tedy lidem, proto chceme ještě více posílit, například organizací vzdělávacích akcí pro krajské zastupitele nebo tím, že každý z hejtmanů bude mít na starosti jednu konkrétní oblast činnosti,“ říká předsedkyně Asociace krajů ČR a hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová (ANO).

Na jednání Rady Asociace krajů ČR se tak mimo jiné probralo složení odborných komisí. Fungují jako poradní orgány Rady, v čele je vždy hejtman jako předseda komise, který má na starosti jednu konkrétní oblast. Komisí je celkem čtrnáct. Hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard (ČSSD) se stal šéfem komise pro regionální rozvoj, zemědělství a venkov.

Debatovalo se také o ukončování operačních programů, čerpání finančních prostředků z Integrovaného regionálního operačního programu, komunikaci či nadcházejícím jednání s vládou plánovaném na 20. února 2017. Mělo by se týkat i navýšení platů řidičů veřejné autobusové dopravy či financování komunikací II. a III. tříd. Proto se prvního jednání Rady zúčastnil ministr dopravy Dan Ťok (ANO).

Stejné téma chce Asociace krajů probrat 22. února 2017 také s představiteli Svazu měst a obcí ČR. „Kromě toho se koná celá řada jednání s dopravci i dopravními odbory v jednotlivých krajích. Tak, aby se nařízení vlády, ke kterému kabinet bohužel příliš neřešil finanční krytí, ani povinnost respektovat platné smlouvy s dříve vysoutěženými dopravci, mohla realizovat,“ dodala předsedkyně asociace Jana Vildumetzová. Nová Rada Asociace krajů představí své priority také prezidentovi České republiky Miloši Zemanovi, a to 14. února 2017. A rovněž se hledají termíny jednání s dalšími ústavními činiteli.

Co se týká Plzeňského kraje, tak ten se v kauze navýšení platů řidičům veřejné autobusové dopravy zatím nedohodl s 15 smluvními autobusovými dopravci, kteří požadují až 39 milionů korun navíc na zvýšení mezd. Od minulého týdne kontroluje celkové náklady dopravců a oprávněnost nákladů na zvýšení mezd. Reálné výsledky bude mít v únoru. Poté kraj rozhodne, kolik zaplatí.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.