ODS zahájila kampaň pro krajské volby, láká na transparentnost, dobré hospodaření a stavbu galerie

ODS zahájila kampaň pro krajské volby, láká na transparentnost, dobré hospodaření a stavbu galerie | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,88%
Spokojený45,45%
Zklamaný19,39%
Zdrcený12,12%
Šokovaný15,15%

Celkový počet hlasů: 165

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Radim LisenkoRadim Lisenko

Právník

Více

Josef RousekJosef Rousek

Starosta Strážova

Více

Michal KandlerMichal Kandler

Sociální pracovník

Více

ODS zahájila kampaň pro krajské volby, láká na transparentnost, dobré hospodaření a stavbu galerie

Plzeňský kraj, 29.08.2012, aktualizováno 15:36 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Bez nějaké okázalé pompy zahájila ve středu ODS v Plzeňském kraji svoji předvolební kampaň do krajských voleb. Viditelně dobře naladěný lídr kandidátky, bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil, ležérně oblečený v košili bez kravaty a v saku, představil hlavní body volebního programu ODS a desítku prvních lidí na kandidátce. ODS slibuje ve svém programu voličům lepší a efektivnější hospodaření s krajskými penězi, větší investice do oprav krajských komunikací, zprůhlednění systému veřejných zakázek a také postavení nové budovy krajské galerie v Plzni.

Jiří Pospíšil zahájil před novináři společně s Marcelou Krejsovou a primátorem Plzně Martinem Baxou předvolební kampaň ODS pro krajské volby | Autor: Richard BenešJiří Pospíšil zahájil před novináři společně s Marcelou Krejsovou a primátorem Plzně Martinem Baxou předvolební kampaň ODS pro krajské volby | Autor: Richard Beneš

„Chceme být transparentním krajem, který bude dobře hospodařit s dlouhodobě vyrovnaným rozpočtem. Garantem tohoto bodu volebního programu je šestka na kandidátce Vladislav Vilímec, který v minulosti po dvě volební období byl ekonomickým náměstkem hejtmana Plzeňského kraje,“ uvedl lídr Jiří Pospíšil. Vzápětí dodal, že ODS by chtěla z vlastních prostředků kraje investovat ročně půl miliardy do úpravy a rekonstrukcí krajských komunikací, jak tomu bylo do roku 2008, kdy na kraji vládla ODS. Pátý muž na kandidátce Pavel Karpíšek, rovněž bývalý krajský radní, informoval, že současné sociálnědemokratické vedení kraje nyní investuje z vlastních prostředků do úpravy silnic jen necelých 100 milionů korun ročně, další prostředky jdou z dotací EU. „Chceme garantovat, že z vlastních prostředků kraje dáme na silnice půl miliardy, plus další peníze, které získáme z evropských dotací,“ slíbil Pavel Karpíšek.

Bodem volebního programu, který velmi překvapil, je plán vybudovat v Plzni novou budovu Západočeské galerie, podle původních plánů, které vzešly z výběrového řízení. Současné vedení kraje odmítlo galerii postavit, protože na ni nejsou potřebné finance. Lídr Pospíšil uvedl, že ODS už v minulosti dokázala, že umí na kraji ušetřit svým hospodařením dostatek prostředků. „Když jsme před čtyřmi lety vedení kraje opouštěli, předávali jsme ho s téměř miliardovými úsporami. Díky nim nyní mohli sociální demokraté postavit novou nemocnici v Klatovech, o jejímž vybudování jsme rozhodli ještě my,“ řekl Pospíšil. Vzápětí podotkl, že stavba nemocnice byla předražená, že by ji postavili levněji, než za 1,5 miliardy a ještě by zbyla část peněz na novou galerii.

Stavbu galerie by chtěla ODS financovat prostřednictvím krátkodobého úvěru. „Chceme vybudovat novou dominantu Plzně, na kterou budeme hrdí. Odmítáme pseudořešení, že by se galerie stala součástí obchodního centra, jak o tom uvažuje ČSSD. Zároveň chceme, aby kraj aktivně finančně podporoval kulturní projekt evropského hlavního města kultury 2015, což se dosud neděje,“ řekla dvojka na kandidátce Marcela Krejsová, garant volebního programu v oblasti kultury.  

Pospíšil dále uvedl, že ODS by chtěla v případě svého volebního vítězství prověřit smysluplnost Zdravotnického holdingu Plzeňského kraje a centrálního nákupu. Zatímco vedení kraje z ČSSD tvrdí, že centralizované organizace šeří kraji desítky milionů korun, ODS není přesvědčena o tom, že holding funguje správně a že by kraji přinesl nějaké úspory. Občanští demokraté by chtěli také v kraji prosazovat rovnoměrný rozvoj regionu, zachovat síť regionálního školství, pomáhat rozvoji cestovního ruchu, především otevřít Šumavu a podpořit rozvoj šumavských obcí. ODS by chtěla také prosadit obnovu původních katastrů obcí v rušeném vojenském újezdu Brdy a vyhlášení tamní chráněné krajinné oblasti. Pokud by ODS ovládla po krajských volbách krajský úřad, zřejmě by se tam také propouštělo. ODS si totiž stěžovala, že po volbách v roce 2008 vzrostl počet zaměstnanců úřadu o 70, aniž by se navyšovala jeho agenda.

„Naše kampaň bude založena na potkávání se s občany, nechceme agresivní, negativní a lživou kampaň, nebudeme podpásově útočit na jiné strany a kandidáty. Náklady na kampaň odhadujeme na tři až pět milionů korun, jako to bylo v předchozích volbách. Zhruba milion korun z toho poskytne stranická centrála. V současné době máme v regionu rozmístěno 35 billboardů, později by měl jejich počet vzrůst na 60 až 70,“ řekl krajský manažer ODS Michal Šašek.     

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (2 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 03.09.2012 12:01, Reagovat

Tak tenhle spolek už může volit jen opravdový gauner, jako jsou oni sami.

KAB 30.08.2012 07:22, Reagovat

To jsou nějací vtipálci, se mi zdá :)

1) transparentnost

- včera tak transparetně zmetek na špinavou práci pro ODS Kubice vyhodil policejního prezidenta Lessyho jen proto, že chtěl stíhat korupci lidí z ODS a TOP09, tohle slovo by ODS neměla raději vůbec používat

2) dobré hospodaření

- aha, takže Vondra co ukradl 600 miliónů a Drobil co ukradl 2 miliardy a Řebíček co ukradl 9 miliard a Dalík řádově desítky miliard jsou jistě zárukou dobrého hospodaření ze strany ODS (a s novým policejním prezidentem už to bude dokonce i legální a nevyšetřované)

3) stavba galerie

- vějička pro masy, co zatleskají jen proto, aby ostatní viděli, jak jsou kulturní, no budiž - ale úvěr, kdo ho pak splatí, radní z ODS ze svých platů a odměn?

Už jsem četl hodně, ale takovou snůšku blábolů dlouho ne - i když papír před volbami snese hodně, to uznávám. Tajné účty připravené k vyvedení do soukromých kapes lidí z ODS se najednou stávají miliardovými úsporami a politické čistky se obalí hláškou, že "zřejmě by se tam také propouštělo".

Jste opravdu komičtí, nicméně řadu jednodušších a těch co se těší na koryta díky té správné stranické knížce to jistě osloví. Bohužel musím konstatovat, že jste o dost horší než komunisté před rokem 1989 - stejné principy, postuipy a myšlenky - ale ve větším měřítku.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.