Rekonstrukce Mikulášské ulice a mostů u nádraží oficiálně zahájena, Plzeň se chystá na dopravní kolaps

Rekonstrukce Mikulášské ulice a mostů u nádraží oficiálně zahájena, Plzeň se chystá na dopravní kolaps | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jakub DolejšíJakub Dolejší

podnikatel v lesnictví a zahradnictví

Více

Igor JakubčíkIgor Jakubčík

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Jiří JuklJiří Jukl

Starosta Hartmanic

Více

Rekonstrukce Mikulášské ulice a mostů u nádraží oficiálně zahájena, Plzeň se chystá na dopravní kolaps

Plzeň, 20.01.2017, aktualizováno 14:04 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Poklepem na základní kámen zahájili v pátek představitelé města i zástupci zhotovitele další etapu modernizace plzeňského hlavního nádraží. Ta zahrne také rekonstrukci mostů přes Mikulášskou ulici. V souvislosti s tím musí Plzeňané i návštěvníci města počítat od pondělí 23. ledna s rozsáhlou výlukou pro městskou hromadnou i ostatní dopravu. Místem projedou s omezením jen tramvaje. V okolí Mikulášské ulice se budou tvořit kolony.

U slavnostního poklepání na základní kámen nechyběl primátor Martin Zrzavecký | Autor: Plzen.euU slavnostního poklepání na základní kámen nechyběl primátor Martin Zrzavecký | Autor: Plzen.eu

Celkové náklady na rekonstrukci dosáhnou 1,3 miliardy korun. Cílem je dokončení modernizace 3. nástupiště a kompletní obnova 5. a 6. nástupiště železniční stanice, dále také rekonstrukce mostů přes Mikulášskou ulici včetně celého přednádražního prostoru a tramvajové trati. Město Plzeň této stavby využije k rozšíření a zahloubení Mikulášské ulice pod železničními mosty. Na stavbě se bude podílet částkou zhruba 82,3 milionu korun.

„Věřím, že Plzeňané i návštěvníci západočeské metropole vydrží necelé dva roky dopravních omezení a že přivítají lepší dopravu nejen na železnici. Díky celkové přestavbě dvou mostů přes Mikulášskou ulici se zlepší městská hromadné i individuální doprava,“ uvedl generální ředitel Správy železniční dopravní cesty Pavel Surý.

„Cílem právě zahajované stavby je maximální zvýšení průjezdné rychlosti uzlem Plzeň až na 80 kilometrů za hodinu. Přinese též zjednodušení přístupu a zajištění komfortu cestujících, protože všechna nástupiště i přístupy na ně budou vybaveny výtahy umožňující pohyb osob s omezenou schopností pohybu a orientace,“ řekl obchodní ředitel firmy Metrostav Milan Veselský.

Stavba si od 23. ledna vyžádá rozsáhlou dopravní výluku, úplná uzavírka Mikulášské ulice v oblasti hlavního vlakového nádraží bude platit pro veškerou silniční dopravu včetně autobusových a trolejbusových linek, potrvá až do září příštího roku. Detailní informace o výlukách a objízdných trasách budou po celou dobu výluky k dispozici na webových stránkách dopravního podniku www.pmdp.cz, facebooku PMDP, na webu města Plzně www.plzen.eu a na informačních cedulích na zastávkách. V prvních měsících výluky budou důležité informace o změnách i ve všech vozech dopravních podniků. Cestující mohou využívat také infolinku 371 655 600.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.