Plzeň připravuje stavbu parkoviště pro 240 automobilů na svých pozemcích v Kotkově ulici

Plzeň připravuje stavbu parkoviště pro 240 automobilů na svých pozemcích v Kotkově ulici | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Helena MatoušováHelena Matoušová

Zastupitelka PK, radní města Plzně

Více

Jaromír KalivodaJaromír Kalivoda

Zastupitel, předseda Finančního výboru Klatov

Více

Vítězslav BlažekVítězslav Blažek

ekonom, starosta obce Chotíkov

Více

Plzeň připravuje stavbu parkoviště pro 240 automobilů na svých pozemcích v Kotkově ulici

Plzeň, 19.01.2017, aktualizováno 16:13 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Vybudování záchytného parkoviště pro automobily na městských pozemcích v Kotkově ulici připravuje Správa veřejného statku města Plzně. Jedná se o plochu v dolní části areálu Centrálního autobusového nádraží (CAN), kde v současné době parkují odstavené autobusy. Kvůli tomu bude nutné od jara 2017 omezit prostor sloužící dosud pro odstavování autobusů, které obsluhují Centrální autobusové nádraží v Husově ulici. Náhradní plochy pro odstav autobusů jsou k dispozici podél Domažlické ulice v místě, kde bylo autobusové nádraží do 80. let minulého století.

Nové parkoviště vznikne na městských pozemcích, které v současné době využívá ČSAD Plzeň k parkování autobusů v areálu CAN | Autor: Autor: Google EarthNové parkoviště vznikne na městských pozemcích, které v současné době využívá ČSAD Plzeň k parkování autobusů v areálu CAN | Autor: Autor: Google Earth

Rada města Plzně na svém jednání ve čtvrtek schválila uzavření nové nájemní smlouvy s ČSAD autobusy Plzeň na provozování Centrálního autobusového nádraží na dobu neurčitou s šestiměsíční výpovědní lhůtou. Naopak u nájemní smlouvy na odstavné plochy smlouvu uzavře jen na dobu určitou.

„Vzhledem k požadavku vedení MO Plzeň 3 na rozšíření parkovacích ploch západně od centra města vznikne nově téměř 240 parkovacích stání, jež budou sloužit k parkování pro individuální automobilovou dopravu západně od Klatovské třídy. Aby město mohlo v roce 2017 záchytné parkoviště vybudovat, schválili radní nyní Plzně, že na stávající odstavné plochy, které má v pronájmu společnost ČSAD autobusy Plzeň pro odstavování autobusů, bude uzavřena nájemní smlouva pouze na dobu určitou do 30. dubna 2017,“ vysvětlil Petr Náhlík (KDU-ČSL), náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.

Primátor města Plzně Martin Zrzavecký (ČSSD) již v dubnu 2014 o záměru města vybudovat záchytné parkoviště automobilů v Kotkově ulici s předstihem informoval společnost ČSAD autobusy Plzeň, která provozuje jak nástupiště a zastávky na CAN, tak vlastní výpravní budovu a odstavné parkoviště autobusů podél Domažlické ulice. Stávající odstavné parkoviště podél Domažlické ulice má kapacitu pro odstav zhruba 20 autobusů. Projekt záchytného parkoviště souvisí se záměrem města Plzně schváleným již v roce 2013, který stanovil harmonogram rozšiřování zón placeného parkování v centru města.

V souvislosti s výstavbou přestupních uzlů, zejména po vzniku nového autobusového terminálu v Šumavské ulici u železniční stanice Plzeň hlavní nádraží, se bude postupně snižovat význam Centrálního autobusového nádraží, dosud klíčového uzlu pro příjezd a odjezd všech autobusových linek zajišťujících veřejnou dopravu v plzeňské aglomeraci. Na základě požadavku náměstka hejtmana pro oblast dopravy z podzimu 2015 připravuje město Plzeň návrh, jak po realizaci všech výše uvedených staveb řešit provozování všech přestupních autobusových terminálů na území města. Podmínky pro provozování přestupních terminálů budou stanoveny ve spolupráci s Plzeňským krajem a organizátorem veřejné dopravy, společností POVED.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.