Chybějící teplá kuchyně v Měšťanské besedě budí opět vášně mezi plzeňskými politiky

Chybějící teplá kuchyně v Měšťanské besedě budí opět vášně mezi plzeňskými politiky | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Rudolf SalvetrRudolf Salvetr

Zastupitel PK, starosta Klatov

Více

Zdeněk PavlíčekZdeněk Pavlíček

Starosta Plánice

Více

Pavel VicariPavel Vicari

Učitel

Více

Chybějící teplá kuchyně v Měšťanské besedě budí opět vášně mezi plzeňskými politiky

Plzeň, 17.01.2017, aktualizováno 14:57 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Skutečností, že se v Měšťanské besedě za běžného provozu nevaří teplá jídla, přestože radnice do modernizace vybavení kuchyně investovala tři miliony korun se zabývalo na svém posledním jednání plzeňské zastupitelstvo. Problém opět otevřeli opoziční zastupitelé z TOP 09, kteří poukázali na to, že kuchyně v besedě funguje jen za účelem zajištění cateringu například během plesů a dalších společenských akcích.

„Představte si tomatovou polévku ovoněnou bazalkou, nebo cibulovou polévku se sýrovými krutony, potom lehce pikantní křidélka na ledovém salátu s tomaty. Asi víte kam mířím. Toto je vítězná nabídka z roku 2013 pro provozovatele Měšťanské besedy. Jde o ukázkový jídelníček, se kterým vyhrál smlouvu na provozování Měšťanské besedy. My máme za chvíli rok 2017. To znamená, že tři roky je tam ten provozovatel, který takto atraktivní jídelníček předložil, komisi k posouzení. Byl jsem tam a kromě jednoho dortu tam neměli nic,“ konstatoval zastupitel Petr Suchý (TOP 09). Zdůraznil, že kuchyně je v Besedě vybavená a proto nechápe, proč se tam nemůže standardně vařit. „Ty prostory by si zasloužily důstojnou restauraci, kam by se všichni v Plzni chodili rádi najíst,“ řekl Suchý.

Na podobné výtky zatím vedení města reagovalo tvrzením, že se musí změnit prostory kavárny, které nevyhovují současným požadavkům Nejprve se náklady na přestavbu pohybovaly na dvou milionech, nyní už se mluví o sedmi milionech. Přesto zatím neexistuje žádný oficiální a schválený projekt. Od roku 2007 má kavárnu v pronájmu společnost Janák Bros, která skutečně ve výběrovém řízení slibovala teplou kuchyni. Samotnou besedu však v posledních letech provozuje společnost Dominik centrum, kterou z 80 procent vlastní město. Přesto se městu nedaří prosadit v kavárně podávání teplých jídel.

„V besedě se stále nevaří, ale pokud se říká jedna věc, tak se k tomu musí dodat ještě ta druhá. Podmínky předtím, než byla vyhlášena soutěž směřovaly ke konceptu, kdy měl být prostor kavárny besedy upraven za sumu, která se později ukázala jako zásadně nerealistická proto, aby tam ten restaurační provoz opravdu fungoval. A bude na rozhodnutí města, jakou cestou se znovu vydáme,“ reagoval náměstek primátora Martin Baxa (ODS). Dále uvedl, že se v roce 2016 uskutečnila nějaká jednání, která ovšem nevedla k finálnímu výsledku. „Nyní budeme pracovat na představě města, co bude po roce 2019, kdy skončí stávající smlouva na pronájem besedy. A do toho zahrneme i řešení této situace, která je v zásadě patová,“ Baxa.

V regulích soutěže na provozovatele kavárny v besedě byl předpoklad pouze dvoumilionové investice do interiéru. Nyní se náklady na úpravu kavárny odhadují na sedm milionů korun. Město musí v dohledné době říct, zda se kavárna z nájemního vztahu vyjme a bude fungovat zcela separátně. Podle zastupitele Michala Vozobule (TOP 09) by se město mělo na základě nových podmínek rozhodnout, zda si přeje, aby se v besedě vařilo, nebo ne.Vozobule je také přesvědčen o tom, že samotná soutěž na provozovatele kavárny v besedě, kdy se mimo jiné bodovala i kvalita nabídky, byla v té chvíli zkreslená. „My jsme jedu z těch klíčových zadávacích a hodnotících podmínek vlastně degradovali následným provozem kavárny. To mi přijde zvláštní při zadávání takto důležité zakázky, která se připravovala několik měsíců a proběhla několika koly. A říct jenom, že se nakonec ukázal nerealistický odhad investice do tohoto zařízení mi přijde trochu málo,“ dodal Vozobule.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (3 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Ukázka diletantského přístupu! 19.01.2017 09:59, Reagovat

Provozovatel neplní smlouvu a tihle diletanti ho tam nechají až do roku 2019, kdy vyprší smlouva? Buď dostali nasypáno nebo je jim to úplně jedno, jak to v Plzni vedou! Diletanti zaprodaní! Na co sáhnou - samý zmar!

San 19.01.2017 07:37, Reagovat

Jak se objeví problém, tak se také hned ukáže, jací amatéři město spravují, včetně primátora. Dobře nám tak. Sami jsme si je tam dosadili.

xyz 17.01.2017 18:09, Reagovat

Diletanti jinak se to nedá říct a tohle řídí město?

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.