Plzeň čekají rozsáhlé dopravní komplikace, 23. ledna startuje dlouhodobá oprava Mikulášské ulice

Plzeň čekají rozsáhlé dopravní komplikace, 23. ledna startuje dlouhodobá oprava Mikulášské ulice | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený1,94%
Spokojený50,49%
Zklamaný23,30%
Zdrcený12,62%
Šokovaný11,65%

Celkový počet hlasů: 103

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Miloslav ZemanMiloslav Zeman

lídr ANO 2011

Více

Miroslav ŠtěrbaMiroslav Štěrba

Starosta MO Plzeň 8 - Černice

Více

Pavel BočekPavel Boček

kardiolog

Více

Plzeň čekají rozsáhlé dopravní komplikace, 23. ledna startuje dlouhodobá oprava Mikulášské ulice

Plzeň, 16.01.2017, aktualizováno 17.01.2017 10:08 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Motoristé, Plzeňané i návštěvníci města, pozor! Už příští pondělí 23. ledna zahájí město Plzeň rozsáhlou výluku, která zasáhne MHD i ostatní dopravu a potrvá až do září příštího roku. Úplná uzavírka Mikulášské ulice v oblasti hlavního vlakového nádraží bude platit pro veškerou silniční dopravu včetně autobusových a trolejbusových linek MHD. Místem budou projíždět s omezením jen tramvaje.

Plánek objízdných tras MHD po dobu uzavírky Mikulášské ulice | Autor: Plzen.euPlánek objízdných tras MHD po dobu uzavírky Mikulášské ulice | Autor: Plzen.eu

V důsledku dopravních omezení se změní trasy trolejbusové linky 12 a autobusových linek 35, 57, N2 a N5. Trolejbusová linka 12 bude v úseku Mrakodrap - U Duhy obousměrně odkloněna po trase Anglické nábřeží - U Prazdroje – Lobezská – Železniční - Koterovská. Autobusové linky 35 a 57 budou ukončeny v zastávce Hlavní nádraží a noční linky N2 a N5 budou v úseku Mrakodrap - Mikulášské náměstí obousměrně odkloněny ulicemi Prokopova, U Trati, Koterovská a Barrandova.

„Po dobu stavebních prací bude místo stavby průjezdné pouze pro kolejovou dopravu, tedy pro tramvaje,“ řekl Jiří Ptáček, dopravně provozní ředitel Plzeňských městských dopravních podniků. Z důvodu úprav tramvajové tratě však dojde podle jeho slov v průběhu stavby i ke krátkodobým několikadenním přerušením tramvajové dopravy. Po tuto dobu bude samozřejmě vždy zavedena náhradní autobusová doprava po objízdných trasách. Příměstské a dálkové autobusy veřejné linkové dopravy jezdí již dnes přes ulici U Trati, uzavírka se tak dotkne pouze zrušení obsluhy zastávky U Ježíška. Cestující mohou využít náhradní zastávky Radobyčická či Habrová.

Pro automobily povede oficiální objízdná trasa obousměrně ulicemi Nepomucká – K Dráze – U Seřadiště – Koterovská – Částkova – Lobezská – U Prazdroje – Tyršova. Kvůli uzavírce lze očekávat dopravní komplikace i na objízdných trasách, které budou muset absorbovat zvýšený počet automobilů. Bude se jednat především o ulice Koterovská, Lobezská, Malostranská, Zborovská, Doudlevecká a Samaritská.

Jako nejkritičtější se nyní, před zahájením stavebních prací, jeví světelná křižovatka Lobezská, U Prazdroje, kudy povede oficiální objízdná trasa, dále pak křižovatka Doudlevecká, U Trati. Nejhorší situace se očekává v prvních dnech uzavírky, kdy se mnoho řidičů dozví o omezení až na samotném místě, v důsledku čehož lze ještě předpokládat dopravní komplikace v křižovatce ulic Americká, Sirková, Šumavská a dále v ulici Mikulášská. Vzhledem ke složité dopravní situaci bude pravděpodobně docházet i ke zpoždění na linkách MHD.

Cílem projektu, za kterým stojí Správa železniční dopravní cesty, je modernizace železniční stanice, zejména dvou železničních mostů přes ulici Mikulášská. Součástí bude i rekonstrukce Mikulášské ulice včetně celého prostoru přednádraží, rekonstrukcí projde i tramvajová trať. Po dokončení stavby nabídne železniční uzel Plzeň zrekonstruovaná nástupiště, nový podchod s napojením na nový autobusový terminál i kompletně vyřešený prostor přednádraží.

Město Plzeň této stavby využije k rozšíření a zahloubení Mikulášské ulice pod železničními mosty. „Tím dojde k zajištění požadované podjezdné výšky pod mosty,“ vysvětlil David Malán z Odboru investic Magistrátu města Plzně. Po dokončení stavby tak bude možné pod jižním mostem jezdit ve dvou jízdních pruzích, přičemž jeden bude sloužit pro přímý směr a jeden pro pravé odbočení z centra na most Milénia. Ve směru od Slovan vznikne samostatný jízdní pruh umístěný mimo tramvajové těleso. Most blíže k Americké ulici bude ve směru na Slovany rozšířen na tři jízdní pruhy, dva pro přímý směr a jeden pro levé odbočení k nádraží. Ve směru do centra se počet jízdních pruhů měnit nebude. Nové mosty rovněž umožní vybudovat samostatnou cyklostezku podél chodníku ve směru z centra na Slovany. Město Plzeň se na této stavbě bude podílet částkou zhruba 82,3 milionu korun.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.