Plzeň čekají rozsáhlé dopravní komplikace, 23. ledna startuje dlouhodobá oprava Mikulášské ulice

Plzeň čekají rozsáhlé dopravní komplikace, 23. ledna startuje dlouhodobá oprava Mikulášské ulice | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jiří HrozaJiří Hroza

důchodce, bývalý VŠ učitel, trenér

Více

Marek TěšínskýMarek Těšínský

Manipulační dělník

Více

Georgij AlanijaGeorgij Alanija

Pedagog

Více

Plzeň čekají rozsáhlé dopravní komplikace, 23. ledna startuje dlouhodobá oprava Mikulášské ulice

Plzeň, 16.01.2017, aktualizováno 17.01.2017 10:08 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Motoristé, Plzeňané i návštěvníci města, pozor! Už příští pondělí 23. ledna zahájí město Plzeň rozsáhlou výluku, která zasáhne MHD i ostatní dopravu a potrvá až do září příštího roku. Úplná uzavírka Mikulášské ulice v oblasti hlavního vlakového nádraží bude platit pro veškerou silniční dopravu včetně autobusových a trolejbusových linek MHD. Místem budou projíždět s omezením jen tramvaje.

Plánek objízdných tras MHD po dobu uzavírky Mikulášské ulice | Autor: Plzen.euPlánek objízdných tras MHD po dobu uzavírky Mikulášské ulice | Autor: Plzen.eu

V důsledku dopravních omezení se změní trasy trolejbusové linky 12 a autobusových linek 35, 57, N2 a N5. Trolejbusová linka 12 bude v úseku Mrakodrap - U Duhy obousměrně odkloněna po trase Anglické nábřeží - U Prazdroje – Lobezská – Železniční - Koterovská. Autobusové linky 35 a 57 budou ukončeny v zastávce Hlavní nádraží a noční linky N2 a N5 budou v úseku Mrakodrap - Mikulášské náměstí obousměrně odkloněny ulicemi Prokopova, U Trati, Koterovská a Barrandova.

„Po dobu stavebních prací bude místo stavby průjezdné pouze pro kolejovou dopravu, tedy pro tramvaje,“ řekl Jiří Ptáček, dopravně provozní ředitel Plzeňských městských dopravních podniků. Z důvodu úprav tramvajové tratě však dojde podle jeho slov v průběhu stavby i ke krátkodobým několikadenním přerušením tramvajové dopravy. Po tuto dobu bude samozřejmě vždy zavedena náhradní autobusová doprava po objízdných trasách. Příměstské a dálkové autobusy veřejné linkové dopravy jezdí již dnes přes ulici U Trati, uzavírka se tak dotkne pouze zrušení obsluhy zastávky U Ježíška. Cestující mohou využít náhradní zastávky Radobyčická či Habrová.

Pro automobily povede oficiální objízdná trasa obousměrně ulicemi Nepomucká – K Dráze – U Seřadiště – Koterovská – Částkova – Lobezská – U Prazdroje – Tyršova. Kvůli uzavírce lze očekávat dopravní komplikace i na objízdných trasách, které budou muset absorbovat zvýšený počet automobilů. Bude se jednat především o ulice Koterovská, Lobezská, Malostranská, Zborovská, Doudlevecká a Samaritská.

Jako nejkritičtější se nyní, před zahájením stavebních prací, jeví světelná křižovatka Lobezská, U Prazdroje, kudy povede oficiální objízdná trasa, dále pak křižovatka Doudlevecká, U Trati. Nejhorší situace se očekává v prvních dnech uzavírky, kdy se mnoho řidičů dozví o omezení až na samotném místě, v důsledku čehož lze ještě předpokládat dopravní komplikace v křižovatce ulic Americká, Sirková, Šumavská a dále v ulici Mikulášská. Vzhledem ke složité dopravní situaci bude pravděpodobně docházet i ke zpoždění na linkách MHD.

Cílem projektu, za kterým stojí Správa železniční dopravní cesty, je modernizace železniční stanice, zejména dvou železničních mostů přes ulici Mikulášská. Součástí bude i rekonstrukce Mikulášské ulice včetně celého prostoru přednádraží, rekonstrukcí projde i tramvajová trať. Po dokončení stavby nabídne železniční uzel Plzeň zrekonstruovaná nástupiště, nový podchod s napojením na nový autobusový terminál i kompletně vyřešený prostor přednádraží.

Město Plzeň této stavby využije k rozšíření a zahloubení Mikulášské ulice pod železničními mosty. „Tím dojde k zajištění požadované podjezdné výšky pod mosty,“ vysvětlil David Malán z Odboru investic Magistrátu města Plzně. Po dokončení stavby tak bude možné pod jižním mostem jezdit ve dvou jízdních pruzích, přičemž jeden bude sloužit pro přímý směr a jeden pro pravé odbočení z centra na most Milénia. Ve směru od Slovan vznikne samostatný jízdní pruh umístěný mimo tramvajové těleso. Most blíže k Americké ulici bude ve směru na Slovany rozšířen na tři jízdní pruhy, dva pro přímý směr a jeden pro levé odbočení k nádraží. Ve směru do centra se počet jízdních pruhů měnit nebude. Nové mosty rovněž umožní vybudovat samostatnou cyklostezku podél chodníku ve směru z centra na Slovany. Město Plzeň se na této stavbě bude podílet částkou zhruba 82,3 milionu korun.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.