ČSSD vyloučila na krajské konferenci v Plzni ze svých řad radního centrálního obvodu Roberta Kaše, ten hodlá za své členství dál bojovat

ČSSD vyloučila na krajské konferenci v Plzni ze svých řad radního centrálního obvodu Roberta Kaše, ten hodlá za své členství dál bojovat | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Martin WalterMartin Walter

Více

Daniel MareškaDaniel Mareška

Člen rady krajské organizace SZ Plzeňského kraje.

Více

Michal ČernýMichal Černý

Starosta Volduch

Více

ČSSD vyloučila na krajské konferenci v Plzni ze svých řad radního centrálního obvodu Roberta Kaše, ten hodlá za své členství dál bojovat

Plzeň, 15.01.2017, aktualizováno 16.01.2017 11:16 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Víkendová konference krajské organizace ČSSD Plzeňského kraje měla na programu vedle volby krajského vedení ještě jeden významný bod. Delegáti konference totiž rozhodli o definitivním vyloučení advokáta a radního třetího plzeňského městského obvodu Roberta Kaše z řad ČSSD. Důvodem k tomuto radikálnímu a jen výjimečně praktikovanému krou, byly dlouhodobé osobní neshody mezi radním a jeho stranickým kolegou a zároveň starostou trojky Radislavem Neubauerem (ČSSD). Toho se měl Kaše pokusit zdiskreditovat a tyto snahy měly vést k sesazení starosty. Jednat o tom měl údajně i se zástupci jiných stran radniční koalice na třetím obvodu a to bez vědomí ČSSD. Radního Kaše už dříve vyzvalo vedení ČSSD, aby sám rezignoval na veřejné funkce. Vnitřní orgány strany dospěly k závěru, že porušil stanovy tím, že jednal o možném sesazení starosty.

„Celou záležitost s vyloučením z ČSSD se budu snažit ještě řešit. Nabízí se tady v tomto případě nějaká soudní ochrana. V této chvíli je rozhodnutí ČSSD z hlediska stanov definitivní ale budu to řešit,“ uvedl v neděli v rozhovoru pro server regionpodlupou.cz advokát Robert Kaše. Od začátku 90. let minulého století zatím vyloučila ČSSD ze svých řad pět straníků, včetně aktuálního plzeňského případu.

A co vlastně vedlo k tomu, že měl radní centrálního plzeňského obvodu Kaše jednat o sesazení svého stranického kolegy starosty Neubauera? Otevřeně se začalo o sporech obou politiků mluvit poté, co na veřejnost pronikly informace o policejním vyšetřování stavby areálu Škodaland. Tehdy starosta Neubauer společně s trojicí místostarostů podali státnímu zastupitelství podnět k prošetření ze spáchání trestného činu. Nesouhlasí faktury s tím, co bylo reálně prostavěno a jedná se o částku kolem 20 milionů korun.

„Už delší dobu jsme měli s panem kolegou nějaké nedorozumění na základě věcí, které tomu předcházely. Pokud není členem ČSSD, může být ze svého postu i odvolán, protože tento post patří členům ČSSD. Ty pravé důvody mezi námi byly spíše takové vnitřní třenice, které se měly řešit na stranické půdě a ne prostřednictvím odvolání starosty. Je to velice smutné, co se stalo. Čekal bych to od kohokoliv jiného, od kterékoliv jiné strany, ale od vlastního člena je bodnutí nožem do zad velmi nepříjemné,“ uvedl k celé záležitosti už dříve starosta Radislav Neubauer.

„Já jsem byl v restauračním zařízení se zástupci koaličního partnera TOP 09, kde jsme při nějaké konzumaci dospěli k názoru, že ten obvod nefunguje tak, jak by měl. A že osoba starosty není tou pravou volbou,“ připustil Kaše. Dále uvedl, že na každém jednání zastupitelstva je zřejmé, že současný starosta ani důstojně, ani odborně zastupitelstvo ani radu neřídí. „Myslím si, že tu svoji funkci starosty na tak významném obvodě nezvládá. Také si myslím, že jsem žádným způsobem neporušil stanovy ČSSD,“ konstatoval Robert Kaše.

O vyloučení radního Kaše z řad ČSSD rozhodla nejprve už loni městská konference ČSSD, advokát se odvolal k vyšším stranickým orgánům ČSSD. Městský obvod Plzeň 3 vede koalice složená z ČSSD, ANO, OPAT, TOP 09, ODS a KDU-ČSL a obvodní rada má jedenáct členů. Lze předpokládat, že ČSSD zvýší ještě svůj tlak na to, aby Robert Kaše opustil post radního, který náleží sociální demokracii.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (12 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Karel 16.01.2017 05:13, Reagovat

Všichni ví, co je Kaše zač. Advokát který je v dozorčí radě Union personal service a.s.. Zlodějnna a ubytovny!

To není všechno 16.01.2017 14:23, Reagovat

K tomu je spoluzakladatel nadačního fondu Plzeň sobě s Jurečko. Vrána k vráně a kdo jinému jámu kope...

Karel 16.01.2017 21:29, Reagovat

Zalez Mařeno.
Porad ta vase parta strasi Jureckem a jedine kundy v Plzni tam mas ty. Rodl, Rosh, Jankova, Michalek, Uhlik atd.

Odpověď 17.01.2017 08:10, Reagovat

To jsem netušil, že tu máme jasnovidce, viď Karle. Co nám vyvěštíš příště, hlavo pomazaná.Takle tě naučila mluvit tvoje máma?

Artur 17.01.2017 09:19, Reagovat

Nedivte se, že jim Maříková leží v žaludku. Konečně někdo otevřel skříň s kostlivci.

Merlin 17.01.2017 09:58, Reagovat

Pane Arture prave, ze vrana k vrane seda, pani Marikova by se mela spolu s panem Roshem a panem Brazdou podivat do vlastni skrine, jejich praktiky fungiji na zaklade udavani a fizlovani. Jejich \"skrin\" musi byt vykladni.

Merlin 17.01.2017 10:54, Reagovat

Diky temto udavacskym praktikam maji sdelene obvineni 3 urednice z UMO3. Udani 23.12.? Je to nahoda = smutna realita....

Artur 17.01.2017 12:49, Reagovat

Politická objednávka na úřednice ! To je fantazie nebo fantasmagorie?

Artur 17.01.2017 12:15, Reagovat

Ke sdělení obvinění musí mít policie důkazy o tresné činnosti. Nebo je to snad jinak?

Jan S. 17.01.2017 12:25, Reagovat

V Plzni??? Nenechte se vysmat.
Po kauze Runda apod. To jsou prece vsechno politicke objednavky!!!

sUkkDB 15.01.2017 23:38, Reagovat

Krasne je,ze ho totalne pranyruji kvuli nesouhlasu se straniky.
Ja byt pan Kaše jsem rad,s Bohousem v cele jdou stejne pro vyprask.
Misto vyriznuti skutecneho vředu v podobe lady Marikove, se z koalice vysune kolega.

To je slabost a hloupost socialistu.

Jirka 17.01.2017 21:22, Reagovat

Hlupáku

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.