Plzeňský magistrát organizuje formou zájezdů výměnu občanských průkazů pro občany 14 obcí

Plzeňský magistrát organizuje formou zájezdů výměnu občanských průkazů pro občany 14 obcí | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

David KlímaDavid Klíma

Starosta Chudenic

Více

Roman ZarzyckýRoman Zarzycký

Uvolněný předseda Kontrolního výboru ZMP

Více

Petr MoravecPetr Moravec

manažer

Více

Plzeňský magistrát organizuje formou zájezdů výměnu občanských průkazů pro občany 14 obcí

Plzeň, 12.01.2017, aktualizováno 13:48 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Maximální vstřícnost projevil plzeňský magistrát směrem k občanům 14 obcí z Plzeňska, které čeká výměna občanských průkazů. Pracovníci oddělení občanských průkazů a cestovních dokladů proto odbavují organizované skupiny seniorů z daných obcí a dojíždí za imobilními občany. Povinná výměna dosavadních občanských průkazů souvisí se změnou správního začlenění 14 obcí z okresů Plzeň-sever a Plzeň-jih do okresu Plzeň-město, což se stalo před deseti lety.

„Povinné výměny občanských průkazů se týkají občanů žijících v obcích Dýšina, Chrást, Chválenice, Kyšice, Letkov, Lhůta, Losiná, Mokrouše, Nezbavětice, Nezvěstice, Starý Plzenec, Šťáhlavy, Štěnovický Borek a Tymákov,“ uvedla Lenka Dupalová z magistrátního oddělení občanských průkazů a cestovních dokladů.

Vzhledem k tomu, že z celkového množství občanů daných obcí se na stovky počítají senioři, snaží se jim úřad při procesu žádosti o nový občanský průkaz věnovat zvýšenou pozornost. Oddělení občanských průkazů a cestovních dokladů proto sjednalo s představiteli dotčených obcí postup, jak občanům starším 65 let pomoci s vyřízením této neodkladné záležitosti.

„Jako dobře fungující se osvědčil model kooperace s obcí Losiná, kdy z obce vyjel autobus na magistrát s více než dvaceti losinskými seniory. Úředníci je na vyčleněných přepážkách odbavili během čtyřiceti minut, podobně tomu bylo se seniory ze Štěnovického Borku či Kyšic. Celkově už magistrát zažil osm takto organizovaných příjezdů na oddělení občanských průkazů,“ řekl Roman Matoušek, vedoucí Odboru správních činností Magistrátu města Plzně.

Aktuálně se stejným způsobem organizuje hromadná výměna občanských průkazů u seniorů z Letkova, kteří na oddělení přijedou 24. ledna, o čtyři týdny později budou mít hotové doklady. „Další případné termíny těchto akcí závisí na požadavcích zastupitelů, většinou starostů daných obcí, pokud by měli zájem zajistit organizovanou výměnu občanských průkazů u seniorů ze svých obcí,“ doplnil Roman Matoušek.

Město Plzeň také vychází vstříc imobilním občanům, u nichž není možná doprava na plzeňský magistrát. Referenti oddělení v takových případech vyjíždějí přímo za lidmi do domácnosti. Žádost o nový doklad pořídí v takzvaném offline procesu, kdy občana úředník vyfotí a za zhruba měsíc mu do domácnosti přiveze nový občanský průkaz. „Klientů, kteří s ohledem na jejich zdravotní stav vyžadují tento způsob vyřízení dokladů, není zanedbatelný počet. Za období dvou posledních měsíců roku 2016 se uskutečnilo osm takových výjezdů za imobilními občany, během nich se podařilo vyřídit 180 žádostí o občanské průkazy,“ doplnila Lenka Dupalová.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.