Nezaměstnanost v prosinci v Plzeňském kraji mírně stoupla, region klesl na druhé místo celorepublikového žebříčku

Nezaměstnanost v prosinci v Plzeňském kraji mírně stoupla, region klesl na druhé místo celorepublikového žebříčku | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Vladimír TichýVladimír Tichý

Místostarosta MO Plzeň 1

Více

Václav PalíšekVáclav Palíšek

technik

Více

Pavel VicariPavel Vicari

Učitel

Více

Nezaměstnanost v prosinci v Plzeňském kraji mírně stoupla, region klesl na druhé místo celorepublikového žebříčku

Plzeň, 09.01.2017, aktualizováno 10:17 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Míra nezaměstnanosti v Plzeňském kraji jako obvykle v zimních měsících mírně stoupá a nejinak tomu bylo i v prosinci loňského roku, kdy vzrostla oproti listopadu o tři desetiny procenta na hodnotu 3,6 procenta. Po delší době se před plzeňský region propracovala na první místo celorepublikového žebříčku krajů s nejnižší nezaměstnaností Praha. K 31. 12. 2016 bylo v Plzeňském kraji v evidenci pracovních úřadů celkem 14 655 uchazečů o zaměstnání, což je o 1012 více, než na konci listopadu. Z tohoto počtu může okamžitě do zaměstnání nastoupit 13 499 dosažitelných uchazečů o práci, informoval server Regionpodlupou.cz Tomáš Moravec z plzeňského úřadu práce v tradiční statistice.

„Během prosince 2016 jsme evidovali v Plzeňském kraji nově 2850 uchazečů o zaměstnání, což je o 607 osob více, než minulý měsíc. Z evidence úřadů práce odešlo nebo jsme vyřadili 1838 uchazečů, tedy o 733 méně než v listopadu. Do nového zaměstnání v prosinci nastoupilo 1010 osob, což je o 551 méně než v listopadu. Bez umístění jsme vyřadili 828 uchazečů o práci,“ uvedl Tomáš Moravec.

K poslednímu prosinci bylo v evidenci kontaktních pracovišť Úřadu práce ČR v Plzeňském kraji celkem 7631 žen, což představuje přesně 52,1 procenta všech nezaměstnaných. Zároveň bylo v evidenci 2825 osob se zdravotním postižením, tedy 19,3 procenta ze všech nezaměstnaných. Podporu v nezaměstnanosti pobíralo v prosinci celkem 4712 uchazečů o zaměstnání, tedy 32,2 procenta všech osob vedených v evidenci.

„Nejnižší míru nezaměstnanosti, rovná tři procenta vykázal stejně jako v listopadu okres Plzeň město. Nejvyšší míru nezaměstnanosti ve výši 4,9 procenta vykazuje tradičně okres Tachov, kde se údaje oproti minulému měsíci zvýšily o půl procenta,“ řekl Moravec. Okres Tachov tak má i nadále nižší hodnoty než je celorepublikový průměr, který je 5,2 procenta. Na jižním Plzeňsku stoupla nezaměstnanost o dvě desetiny na 3,2 procenta. V Domažlicích je míra nezaměstnanosti 3,9 procenta a od minulého měsíce stoupla o dvě desetiny. Na Rokycansku je 3,3 procenta lidí bez práce a i zde stoupla nezaměstnanost podobně jako v jiných regionech o dvě desetiny procenta. Úplně nejvíce, o šest desetin procenta, stoupla míra nezaměstnanosti v Klatovech, kde její hodnota činí 3,9 procenta.

Na severním Plzeňsku se údaje oproti minulému měsíci rovněž změnily o dvě desetiny procenta směrem nahoru a v regionu je tedy 3,7 procenta lidí bez práce. Jak už jsme uvedli, klesl v prosinci Plzeňský kraj v celorepublikovému žebříčku zaměstnanosti na druhé místo. Na první místo žebříčku se tentokrát vyšplhala Praha s hodnotou 3,4 procenta. Třetí je Královéhradecký kraj, který má místu nezaměstnanosti 3,8 procenta. Naopak nejvyšší nezaměstnanost, 7,8 procenta vykázal v rámci republiky tradičně Ústecký kraj. Průměrná nezaměstnanost v rámci ČR je již zmíněných 5,2 procenta.

K poslednímu prosinci nabízely pracoviště úřadu práce v Plzeňském kraji 10 210 volných pracovních míst, což je o 42 méně, než v minulém měsíci. Na jedno volné pracovní místo tak připadalo v průměru 1,4 uchazeče. Kontaktní pracoviště rovněž evidovala 667 volných pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením, volných míst pro absolventy a mladistvé bylo v evidenci 3142 a na jedno místo tak připadalo 0,2 uchazeče. „Záměr hromadného propouštění jsme neobdrželi od žádné společnosti,“ dodal na závěr Tomáš Moravec.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.