Vedení Plzně vyrazilo na exkurzi do městského stadionu ve Štrncových sadech, kde skončila rekonstrukce hlavní tribuny

Vedení Plzně vyrazilo na exkurzi do městského stadionu ve Štrncových sadech, kde skončila rekonstrukce hlavní tribuny | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jiří PrantnerJiří Prantner

Radní města Plasy, předseda Finančního výboru města Plasy

Více

Martin KožnarMartin Kožnar

Architekt

Více

František UlčFrantišek Ulč

Manažer

Více

Vedení Plzně vyrazilo na exkurzi do městského stadionu ve Štrncových sadech, kde skončila rekonstrukce hlavní tribuny

Plzeň, 05.01.2017, aktualizováno 16:28 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Šest let se postupně modernizoval i přistavoval městský fotbalový stadion ve Štruncových sadech. Zrekonstruovanou hlavní tribunu i dvě nové rohové věže v severní a jižní části stadionu si ve čtvrtek prohlédlo vedení města společně s vedením Viktorie Plzeň. Plzeň do svého objektu investovala více jak půl miliardy korun. Dalších zhruba 90 milionů stály dvě rohové věže, které s pomocí státní dotace platil klub FC Viktoria. Při rekonstrukci stadionu muselo město zrušit atletickou dráhu, výměnou za to postavilo atletům zcela nový stadion za dalších víc než 100 milionů korun.

Upravenému fotbalovému stadionu ve Štruncových sadech požehnal generální vikář Plzeňské diecéze Krzysztof Dędek | Autor: Richard BenešUpravenému fotbalovému stadionu ve Štruncových sadech požehnal generální vikář Plzeňské diecéze Krzysztof Dędek | Autor: Richard Beneš

„Jsem přesvědčen o tom, že Plzeň má jeden z nejmodernějších areálů v zemi, jeden z nejkrásnějších sportovních komplexů. Všechny úpravy, které jsme dělali, byly pro to, aby se u nás mohla hrát utkání evropských pohárů i duelů české reprezentace, a současně proto, abychom zajistili komfort a vysoký standard všem sportovním fanouškům,“ řekl primátor Martin Zrzavecký (ČSSD). „Co se týká velikosti, je stadion přesně šitý na potřeby města. Z celého Plzeňského kraje sem jezdí lidé za fotbalem a ten stadion je co 14 dnů vyprodaný. Průměrná návštěvnost zápasů klubu převyšuje 10 tisíc diváků a je s velkým náskokem nejvyšší v republice,“ zdůraznil primátor.

Konečné náklady na kompletní opravy se proti původním plánům podstatně zvýšily. V lednu 2011 zastupitelstvo schválilo, že do oprav stadionu investuje 365 milionu korun a případně dalších 70 milionů do hlavní tribuny. Na nový atletický areál město původně vyčlenilo 67 milionů korun. Atletický stadion nakonec stál 107 milionů a fotbalový stadion celkem 508 milionů korun. „Bylo těžké chodit do zastupitelstva s návrhy na další navýšení peněz na rekonstrukci stadionu,“ zavzpomínal primátor Zrzavecký.

Poslední etapou oprav bylo dokončení rekonstrukce horní části hlavní tribuny. „Zahrnulo to úpravu povrchů, výměnu sedaček i zábradlí, rekonstrukci stanoviště pro složky integrovaného záchranného systému, rekonstrukci ochozu směrem do parku,“ popsal jednotlivé práce technický náměstek Pavel Šindelář (ODS). Kvůli výstavbě rohových věží se demolovala boční přístupová schodiště na hlavní tribunu. Součástí poslední fáze projektu bylo zateplení fasády, rekonstrukce balkonu ve druhém nadzemním podlaží. Lamelami se zakryl ochoz směrem do parku, takže se sjednotil celkový vzhled stadionu, rekonstruovaly se inženýrské sítě, doplnil Šindelář. Ten označil plzeňský fotbalový stadion za „malý Ajax,“ protože po vzoru slavného velkoklubu vytváří ideální podmínky pro mladé fotbalisty, aby pak mohli přejít do „áčkového“ týmu.

Prezident fotbalového klubu FC Viktoria Plzeň Tomáš Paclík dodržel slib a nechal postavit dvě rohové věže Sever a Jih. V nich je zázemí pro mladé fotbalisty klubové akademie, která navazuje na krajskou fotbalovou akademii. Věže poskytují zázemí, ubytování, prostory pro fyzioterapii, rehabilitaci i stravování mladých fotbalistů. K dispozici mají více jak 20 pokojů a už brzy bude v provozu i vlastní restaurace, která má sloužit pro potřeby klubu. „To, co tady v Plzni vzniklo, není možné nikde jinde v ČR. Plzeň nám mohou jiné kluby jen závidět a také závidí. Máme jeden z nejmodernějších stadionů v ČR, který odpovídá nejpřísnějším měřítkům pro evropský fotbal a zároveň nabízí špičkové podmínky pro mladé fotbalové naděje,“ dodal Paclík.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Fotografie k článku

  • Upravenému fotbalovému stadionu ve Štruncových sadech požehnal generální vikář Plzeňské diecéze Krzysztof Dędek | Autor: Richard Beneš
  • Tisková konference za účasti vedení města i fotbalového klubu | Autor: Richard Beneš
  • Hlavní tribuna s dvojicí nových věží | Autor: Plzen.cz
  • Jedna z dvojice nově přistavěných věží | Autor: Richard Beneš

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (7 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Karlos 06.01.2017 15:23, Reagovat

Přesně, tak štědrého mecenáše, jako u nás v Plzni žádnej klub nemá. Za peníze města si tady Paclík vesele podniká a vydělává těžký prachy. Kdo tohle má?

Martin 09.01.2017 08:46, Reagovat

Tak on to nedělá zadarmo. Páni konšelé se o to více mají lépe...

KAB 06.01.2017 05:49, Reagovat

No aby Paclík nechrochtal blahem - jinde si stadiony platí kluby ze svého, v Plzni mu to zaplatili občané povinně ze svých peněz.

Ten princip nechápu, město platí výdaje a klub si nechává tržby, je to naprosto jednostranná výhodnost (funguje to i u bank v problémech, zisk si nechávají ony, náklady platí stát) - vedení města se zde dopustilo zpronevěry, zřejmě za podíl na takto zpronevěřených penězích (pochopil bych zvýhodněnou půjčku, ale ne dar).

Martin 09.01.2017 08:50, Reagovat

Zkuste se bránit. Nemáte šanci. Tohle je novodobá mafie. To koryto jménem fotbal, kde se skvěle perou peníze, zatím funguje a fungovat bude. V hokeji žádná budoucnost není a tak hokej nechávají skomírat, ale fotbal, to je jiná. Konšelé cestují po Evropě, včetně svých rodinek a Paclík zase vydělává prašule. Ostatně konšelé to neplatí ze svého, ale z veřejných. Paclík jim semtam hodí nějaký peníz na mládež a svědomí je křišťálově čisté. Tohle bude fungovat do doby, kdy se bude Plzni dařit.

:) 06.01.2017 16:11, Reagovat

Jejda zase jeden samozvany prokurator. Tak tu nemelte a jdete to oznamit Vy Vseznalku. Jinak ty investice jsou z hlediska verejneho zajmu skutecne sporne.Stale omilana mantra o propagaci mesta,regionu ci vysoke navstevnosti skutecne neobstoji. Cutaliste by si meli na svuj \"svatostanek\" vydelat sami. Koneckoncu vydelali jako klub majlant. Bylo by to fair play.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.