Město Plzeň hodlá letos investovat 124 milionů do sportovních projektů, chystají se i rekonstrukce sportovišť

Město Plzeň hodlá letos investovat 124 milionů do sportovních projektů, chystají se i rekonstrukce sportovišť | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Pavel RybaPavel Ryba

místostarosta obce Částkov

Více

Petr HakenPetr Haken

student historie na ZČU, pomocná vědecká síla na fakultě

Více

Vítězslav BrodyVítězslav Brody

Podnikatel

Více

Město Plzeň hodlá letos investovat 124 milionů do sportovních projektů, chystají se i rekonstrukce sportovišť

Plzeň, 02.01.2017, aktualizováno 11:40 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Akční plán pro naplňování Koncepce sportu v Plzni pro rok 2017 schválilo městské zastupitelstvo. Plán obsahuje stručné popisy projektů včetně odhadu finančních nákladů, které by se měly letos realizovat v oblasti sportu na území města. Jedná se o projekty za celkem 124,5 milionu korun. Některé mají investiční charakter, což představuje dostavby, modernizace nebo rekonstrukce sportovních zařízení v majetku města, veřejná sportoviště v majetku městských obvodů i sportoviště u základních škol. Chybět nebudou ani projekty neinvestičního charakteru, určené k podpoře činnosti a částečně i úhradě provozních nákladů tělovýchovných jednot a sportovních klubů.

„Akční plán obsahuje i projekty péče o talentovanou mládež a vytváření podmínek pro jejich sportovní růst, vytváření podmínek pro skloubení sportu a vzdělávání, projekty určené
k podpoře handicapovaných sportovců a projekty výstavby sportovišť pro mládež ohroženou sociálním vyloučením. Z rozpočtu města se podpoří také akce zaměřené na propagaci sportu, k motivaci dětí, mládeže i dospělých k aktivnímu způsobu trávení volného času a sportování,“ uvedl Michal Dvořák (OPAT), radní pro oblast podpory podnikání a sportu.

V oblasti investičních projektů by chtělo město modernizovat sportovní zařízení na území města Plzně, které provozují tělovýchovné jednoty a sportovní kluby. Postupně se bude také upravovat plavecký bazén na Slovanech. Jeden ze záměrů se týká přestavby areálu Prokopávka, počítá se i s výstavbou Sportovního centra Senecký rybník pro vodní sporty. Podpora by měla jít na kofinancování obnovy hřiště pro pozemní hokej TJ Plzeň-Litice. Nově se připravuje zahájení projektu Rekonstrukce objektu bývalé ZŠ v Krašovské ulici. Budovy i venkovní plochy v areálu, které jsou ve vlastnictví města, budou postupně rekonstruovány na sportovně kulturní „Aktivity Centrum“, které poskytne široké spektrum prostor pro volnočasové aktivity především dětí a mládeže.

Město dále plánuje výstavbu víceúčelové sportovní tréninkové haly na Slovanech. V městských obvodech se dokončí výstavby street workoutových hřišť. Rekonstrukci a dovybavení sportovišť plánují 20. ZŠ Plzeň, 25. ZŠ Plzeň a 33. ZŠ Plzeň. Rekonstrukci sportovišť chtějí zahájit také 11. ZŠ Plzeň a 21. ZŠ Plzeň. Projekty neinvestičního charakteru se budou zaměřovat například na podporu talentované mládeže, na propagaci sportu a také na pokračování dotačního programu pro podporu sportovní činnosti handicapovaných sportovců.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.