Město Plzeň hodlá letos investovat 124 milionů do sportovních projektů, chystají se i rekonstrukce sportovišť

Město Plzeň hodlá letos investovat 124 milionů do sportovních projektů, chystají se i rekonstrukce sportovišť | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený4,58%
Spokojený48,09%
Zklamaný20,61%
Zdrcený12,21%
Šokovaný14,50%

Celkový počet hlasů: 131

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Iveta PohořeláIveta Pohořelá

Vedoucí terapeutické dílny

Více

Rudolf StáhlichRudolf Stáhlich

Starosta Drahoňův Újezd

Více

Pavel KroupaPavel Kroupa

historik a kulturní aktivista, předseda krajské organizace SZ, zastupitel města Nepomuk

Více

Město Plzeň hodlá letos investovat 124 milionů do sportovních projektů, chystají se i rekonstrukce sportovišť

Plzeň, 02.01.2017, aktualizováno 11:40 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Akční plán pro naplňování Koncepce sportu v Plzni pro rok 2017 schválilo městské zastupitelstvo. Plán obsahuje stručné popisy projektů včetně odhadu finančních nákladů, které by se měly letos realizovat v oblasti sportu na území města. Jedná se o projekty za celkem 124,5 milionu korun. Některé mají investiční charakter, což představuje dostavby, modernizace nebo rekonstrukce sportovních zařízení v majetku města, veřejná sportoviště v majetku městských obvodů i sportoviště u základních škol. Chybět nebudou ani projekty neinvestičního charakteru, určené k podpoře činnosti a částečně i úhradě provozních nákladů tělovýchovných jednot a sportovních klubů.

„Akční plán obsahuje i projekty péče o talentovanou mládež a vytváření podmínek pro jejich sportovní růst, vytváření podmínek pro skloubení sportu a vzdělávání, projekty určené
k podpoře handicapovaných sportovců a projekty výstavby sportovišť pro mládež ohroženou sociálním vyloučením. Z rozpočtu města se podpoří také akce zaměřené na propagaci sportu, k motivaci dětí, mládeže i dospělých k aktivnímu způsobu trávení volného času a sportování,“ uvedl Michal Dvořák (OPAT), radní pro oblast podpory podnikání a sportu.

V oblasti investičních projektů by chtělo město modernizovat sportovní zařízení na území města Plzně, které provozují tělovýchovné jednoty a sportovní kluby. Postupně se bude také upravovat plavecký bazén na Slovanech. Jeden ze záměrů se týká přestavby areálu Prokopávka, počítá se i s výstavbou Sportovního centra Senecký rybník pro vodní sporty. Podpora by měla jít na kofinancování obnovy hřiště pro pozemní hokej TJ Plzeň-Litice. Nově se připravuje zahájení projektu Rekonstrukce objektu bývalé ZŠ v Krašovské ulici. Budovy i venkovní plochy v areálu, které jsou ve vlastnictví města, budou postupně rekonstruovány na sportovně kulturní „Aktivity Centrum“, které poskytne široké spektrum prostor pro volnočasové aktivity především dětí a mládeže.

Město dále plánuje výstavbu víceúčelové sportovní tréninkové haly na Slovanech. V městských obvodech se dokončí výstavby street workoutových hřišť. Rekonstrukci a dovybavení sportovišť plánují 20. ZŠ Plzeň, 25. ZŠ Plzeň a 33. ZŠ Plzeň. Rekonstrukci sportovišť chtějí zahájit také 11. ZŠ Plzeň a 21. ZŠ Plzeň. Projekty neinvestičního charakteru se budou zaměřovat například na podporu talentované mládeže, na propagaci sportu a také na pokračování dotačního programu pro podporu sportovní činnosti handicapovaných sportovců.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.