Plzeňský kraj hodlá v příštím roce rozšířit počty kamer u frekventovaných silnic v dalších obcích regionu

Plzeňský kraj hodlá v příštím roce rozšířit počty kamer u frekventovaných silnic v dalších obcích regionu | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Vilma KunešováVilma Kunešová

Starostka města Město Touškov

Více

Jiří DraxalJiří Draxal

Jednatel společnosti

Více

Jakub KoskubaJakub Koskuba

student FTVS UK, trenér TJ Lokomotiva, pořadatel celostátních tenisových turnajů

Více

Plzeňský kraj hodlá v příštím roce rozšířit počty kamer u frekventovaných silnic v dalších obcích regionu

Plzeň, 30.12.2016, aktualizováno 13:07 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Projekt Klidné příhraničí plánuje Plzeňský kraj rozšířit i do vnitrozemských okresů. Dalších přibližně 15 nových kamerových bodů by se mohlo v příštím roce objevit u frekventovaných silnic i v okresech Plzeň - sever a Plzeň - jih. Kraj na pořízení systému poskytne obcím a městům dotace, osazení jednoho místa kamerami a radary s příslušenstvím přijde na necelých 150 tisíc korun. Do projektu se v závěru roku připojil například Kaznějov, Stod, Starý Plzenec či Losiná.

S projektem Klidné příhraničí začal kraj před několika lety v okresech u hranic s Německem. Na Klatovsku, Domažlicku a Tachovsku se podařilo díky evropské dotaci umístit v obcích u hlavních silnic 86 kamerových bodů. Statistická data z monitorování provozu jdou do dopravního informačního systému kraje. Údaje citlivé z pohledu ochrany osobních údajů může využívat pouze policie.

Jednotlivé body obsahují zařízení pro měření a přímé zobrazení rychlosti auta a informační panel, který například ukáže registrační značku auta a upozorní řidiče na překročení povolené rychlosti. Může ale také zobrazit výstražné zprávy o nehodách nebo o problematické sjízdnosti. Součástí vybavení jednotlivých bodů je také kamera s vysokým rozlišením, počítačová jednotka a další doplňky. Záběry, na nichž je i za tmy dobře vidět na značku auta a obličej řidiče, posílá systém po chráněném zabezpečeném připojení na policii, která může záznamy používat při potírání kriminality a dopravních přestupků.

Místa, kde by se mohly nové kamery a radary objevit, vybírá policie spolu s krajem. Obce se mohou přihlásit o dotaci, která pokryje většinu nákladů, aby se pořídila zařízení kompatibilní s celým dosavadním systémem. Kraj si od monitorování vytížených silnic slibuje také přesná data o provozu, která mohou posloužit i na ministerstvu dopravy při uvažování o budování obchvatů některých měst. Radary zejména pomáhají přímo obcím se zpomalením dopravy a se zvýšením bezpečnosti.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.