Plzeňský kraj hodlá v příštím roce rozšířit počty kamer u frekventovaných silnic v dalších obcích regionu

Plzeňský kraj hodlá v příštím roce rozšířit počty kamer u frekventovaných silnic v dalších obcích regionu | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,88%
Spokojený45,45%
Zklamaný19,39%
Zdrcený12,12%
Šokovaný15,15%

Celkový počet hlasů: 165

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jaroslav BaborovskýJaroslav Baborovský

Důchodce

Více

Jan MudraJan Mudra

soukromý zemědělec, chovatel koní

Více

Pavel ČížekPavel Čížek

Starosta Spáleného Poříčí, předseda STAN, zastupitel PK

Více

Plzeňský kraj hodlá v příštím roce rozšířit počty kamer u frekventovaných silnic v dalších obcích regionu

Plzeň, 30.12.2016, aktualizováno 13:07 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Projekt Klidné příhraničí plánuje Plzeňský kraj rozšířit i do vnitrozemských okresů. Dalších přibližně 15 nových kamerových bodů by se mohlo v příštím roce objevit u frekventovaných silnic i v okresech Plzeň - sever a Plzeň - jih. Kraj na pořízení systému poskytne obcím a městům dotace, osazení jednoho místa kamerami a radary s příslušenstvím přijde na necelých 150 tisíc korun. Do projektu se v závěru roku připojil například Kaznějov, Stod, Starý Plzenec či Losiná.

S projektem Klidné příhraničí začal kraj před několika lety v okresech u hranic s Německem. Na Klatovsku, Domažlicku a Tachovsku se podařilo díky evropské dotaci umístit v obcích u hlavních silnic 86 kamerových bodů. Statistická data z monitorování provozu jdou do dopravního informačního systému kraje. Údaje citlivé z pohledu ochrany osobních údajů může využívat pouze policie.

Jednotlivé body obsahují zařízení pro měření a přímé zobrazení rychlosti auta a informační panel, který například ukáže registrační značku auta a upozorní řidiče na překročení povolené rychlosti. Může ale také zobrazit výstražné zprávy o nehodách nebo o problematické sjízdnosti. Součástí vybavení jednotlivých bodů je také kamera s vysokým rozlišením, počítačová jednotka a další doplňky. Záběry, na nichž je i za tmy dobře vidět na značku auta a obličej řidiče, posílá systém po chráněném zabezpečeném připojení na policii, která může záznamy používat při potírání kriminality a dopravních přestupků.

Místa, kde by se mohly nové kamery a radary objevit, vybírá policie spolu s krajem. Obce se mohou přihlásit o dotaci, která pokryje většinu nákladů, aby se pořídila zařízení kompatibilní s celým dosavadním systémem. Kraj si od monitorování vytížených silnic slibuje také přesná data o provozu, která mohou posloužit i na ministerstvu dopravy při uvažování o budování obchvatů některých měst. Radary zejména pomáhají přímo obcím se zpomalením dopravy a se zvýšením bezpečnosti.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.