Radní Plzně přiklepli dva městské byty starším ženám v tíživé životní situaci

Radní Plzně přiklepli dva městské byty starším ženám v tíživé životní situaci | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Filip SequensFilip Sequens

Středoškolský učitel

Více

Jan DrnekJan Drnek

spisovatel a sociální pracovník

Více

Jan BuriánekJan Buriánek

Místostarosta města Horažďovice, zastupitel PK

Více

Radní Plzně přiklepli dva městské byty starším ženám v tíživé životní situaci

Plzeň, 29.12.2016, aktualizováno 12:17 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

V poskytování bytové pomoci občanům, kteří jen těžko dosáhnou na vlastní či komerční nájemné byty pokračuje město Plzeň. Naplňuje tím svoji koncepci sociálního a dostupného bydlení do níž spadají nejvíce ohrožené skupiny, tedy senioři, samoživitelé s nízkými příjmy, zdravotně postižení, mladí lidé opouštějící dětské domovy či pěstounskou péči, nebo oběti domácího násilí, kteří na své bydlení nemají šanci dosáhnout. O přidělení městských bytů do nájmu dvěma žadatelkám z těchto skupin rozhodla Rada města Plzně.

„V obou případech se jedná o ženy ve věku přes 60 let, které se dostaly do tíživé situace, přišly o bydlení, jedna po úmrtí manžela, druhá po rozvodu. Aktivně se však snaží řešit svou situaci a vypořádat se s problémy, poskytnutím městského bytu do nájmu jim chceme pomoci,“ uvedl radní pro správu městských nemovitostí David Šlouf (ODS).

První z žen žije od roku 2013 v chráněném bydlení Ledovec, kde sdílí byt spolu s dalšími třemi klienty, pro sebe má pokoj s plochou 11 metrů čtverečních. Také druhá žena obývá aktuálně pouze jeden pokoj. Po rozvodu žila od roku 2011 na ubytovně, vzhledem k tomu, že ubytovna ukončila všem smlouvy o ubytování, provizorně řeší svou situaci ubytováním u přítele v jednom z pokojů jeho bytu. Obě ženy získají do nájmu byt o velikosti 1+1.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (9 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

KAB 03.01.2017 07:20, Reagovat

Tak jako jo, je to fajn... pro dva lidi z tisíců. Toto by chtělo řešit spíše koncepčně, nastavit pravidla, na jedné straně práva (kdo má na jaký byt v jaké situaci právní nárok) a na druhé straně povinnosti (co takový člověk musí splnit) a ne že nějaká rada bude vybírat podle nějakých citů a pocitů.

Vosí Hnízdo 01.01.2017 09:07, Reagovat

No, nevím, zda si ženy pomohly. Kdo ví komu se přednostně přidělují byty, tak mi dá za pravdu, že je to převážně cikánům, co dokáží velice \\\"zpříjemnit\\\" poklidný život svému okolí. Takže, pokud tedy nejsou ženy sami cigošky, tak se můžou těšit na nové snědé sousedy co je rozhodně vyspat nenechají. Dále na různá zvířátka, co se v takovém prostředí vyskytují. Švábi, blechy, štěnice a jiný hmyz. Však víme, co se vyskytuje převážně v dětských domovech (pasťácích) a v pěstounské péči. A tomuhle se přidělují byty a ještě dotují. Dotyční totiž nikdy dělat nebudou, tedy mimo dělání dětí (na 1 dítě schrábnou 6000Kč měsíčně sociální podpory). Když si nasekají 5 ratolestí, myslíte že je někdo dostane do práce. Kdo má 30.000Kč měsíčně za nic? Jestlipak vážení víte, že tzv. sociálně potřební (česky rozuměj cikáni) dostanou byt a nemusí mít ani práci. Rovnou dostávají od státu příspěvek na bydlení ze kterého platí nájem. A k tomu ještě jiné dávky jak píšu. To je třeba vědět!!!! Na druhé straně slušný plnohodnotný mladý pár, co by rád založil rodinu a pracoval či podnikal má smůlu. Podpora nulová a na podnikání klacky pod nohy, EET a jiná svinstva!! Takže se nám tady budou množit akorát nepracující cikáni, gastarbeteři a přilezlíci. Ať žije město Plzeň, prý nejlepší místo pro život!! Šílenec, co to vymyslel by se měl po setmění projít nějakou z hlavních tříd a myslím si, že by setsakra změnil názor. A nestačilo li by mu to, ubytovat se v centru města, doporučil bych třeba Husovu nebo Nerudovu ulici, a honem rychle by na to nejlepčí místo pro život zapomněl. JO, ono se to krafe z vily za nakradené nakorupčené prachy obehnané 2 metrovým plotem s ochrankou. Asi tak!!

San 05.01.2017 18:34, Reagovat

Něco na tom je.

A 01.01.2017 12:16, Reagovat

Tedy osobo,Vy jste tak negativni az beda. Preji Vam alespon trochu radosti v novem roce

Vosí Hnízdo 01.01.2017 17:42, Reagovat

Mistře, pokud by člověk byl pozitivní k obrazu vašemu, tak nám tady za chvíli budou krky podřezávat islamisti a cikánský vajda kázat o právu.

MrDaczdhykp6 03.01.2017 16:40, Reagovat

Boze, ty si Vosaku korunovanej vul!

Vosí Hnízdo 03.01.2017 18:06, Reagovat

Místo urážek bys měl alespoň něčím argumentovat, abychom se ujistili, co za sluníčkáře a kavárenského povaleče máme před sebou. Ty vyvěšovači tibetských vlajek, vítači přilezlíků a zastánče cikánských \"práv\". Právě kvůli takovým jsou cikáni na drzí, protože ví, že v takovém smradlavém odpadu najdou oporu. Nikomu nic zlého nepřeji, ale tobě podobným přeji, ať tě cigoši nebo arabové zprzní dítě a ty budeš pak psát s větším respektem.

MrDacz 03.01.2017 20:25, Reagovat

Přijde mi, že tě jako dítěti protahoval farář kaďák tak drsně, že si ho po tom měl minimálně vo tři čísla větší a celej zbytek neděle sis radši nesedal.
Tolik asi k tomu prznění.

MrDacz 03.01.2017 20:20, Reagovat

No když vidí jací jsou na světě idioti, tak sou drzí. No a krásně si předvedl čeho všeho je rudá lůza schopná.
Seš jen zakomplexovanej lump.
Mindráky si léčíš na diskusích, protože doma o tvoje kexi nikdo nestojí.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.