Zastupitelé přiklepli pořádání festivalu Živá ulice společnosti ArtProm, spolupracovat bude s plzeňskými organizátory

Zastupitelé přiklepli pořádání festivalu Živá ulice společnosti ArtProm, spolupracovat bude s plzeňskými organizátory | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Ondřej FáberaOndřej Fábera

Městský úředník

Více

Pavel ŠindelářPavel Šindelář

Náměstek primátora města Plzně

Více

Světlana BudkováSvětlana Budková

Asistentka radního PK

Více

Zastupitelé přiklepli pořádání festivalu Živá ulice společnosti ArtProm, spolupracovat bude s plzeňskými organizátory

Plzeň, 28.12.2016, aktualizováno 14:35 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Po několika odkladech schválilo plzeňské zastupitelstvo poskytnutí dotace ve výši 4,5 milionu korun na letní plzeňský festival Živá ulice pro tříleté období 2017 až 2019. Největší festival ve městě bude opět pořádat společnost ArtProm Jakuba Vedrala, která tak pro každý rok získá od města částku 1,5 milionu korun. O pořádání oblíbené kulturní akce se ucházely dvě společnosti. S druhým žadatelem, Kulturním spolkem 3P složeným ze zástupců čtyř významných plzeňských kulturních subjektů, však bude ArtProm na Živé ulici spolupracovat.

„Festival Živá ulice nabízel v období 2012 až 2016 v jejich produkci stovky hudebních vystoupení, divadelních představení, doprovodných aktivit. Jsem si jist, že kvalita tak bude i nadále zajištěna, nově nastavená spolupráce s plzeňskými aktéry z Kulturního spolku 3P však může nabídku ještě vylepšit,“ uvedl první náměstek primátora Martin Baxa (ODS). Zakladateli Kulturního spolku 3P jsou Pavel Oulík, Petr Choura, Karel Zach a Ivan Jáchim.

Projekt podle slov náměstka Baxy i nadále počítá s propojením aktivit s ostatními kulturními akcemi, jako jsou například Divadelní léto pod plzeňským nebem či Barvy na ulici. „Živá ulice nadále zůstane příležitostí pro setkávání, rozvíjení kulturního života města a otevřenou platformou pro aktivní zapojení jak občanů města, tak plzeňských organizací včetně majitelů a provozovatelů restaurací, klubů a dalších gastronomických zařízení,“ řekl Baxa. Projekt má být nadále multižánrovým festivalem. Živá ulice se zaměřuje na využívání otevřeného veřejného prostoru města tak, aby se stal komunitním místem pro setkávání obyvatel města Plzně i jeho návštěvníků.

Letní festival v ulicích města, jenž se dříve konal pod názvem Na ulici, do roku 2006 jej po dobu 13 let pořádala městská příspěvková organizace Esprit - plzeňský kulturní servis. Od roku 2007 vypisuje Odbor kultury Magistrátu města Plzně dotační program na pořadatele letního festivalu v ulicích města. V letech 2007 až 2009 byla pořadatelem společnost Dominik centrum, v roce 2010 Zach´s Pub a v roce 2011 opět společnost Dominik centrum. V letech 2012 a 2013 se pořadatelem stalo pražské občanské sdružení Art Prometheus a pro období 2014 až 2016 se stala pořadatelem společnost ArtProm.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (2 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 01.01.2017 18:27, Reagovat

Na takovou kulturní úchylnost se dávají miliony. Opravdu nechutné. Nedobrovolně jsem v minulosti některé ty hudlaře na ulici slyšel a bylo to opravdu šílené. Šílené v tom, co se také může vydávat za hudbu. Člověk přirozeně potřebuje ke svému uvolnění hudbu veselou, co něco říká. A ne nějaké hudlání a žalmy či nejodpornější hudební žánr jazz. Veselých dechovek a českých muzikantů máme pořád dost, tak proč se sem zanáčí furt nějaké experimenty, co se můžou líbit snad jen kulturním úchylům. Dám příklad - např Veselá trojka co hraje na Šlágru by 100% lidi pobavila a za podstatně méně peněz. Asi tak.

San 02.01.2017 00:11, Reagovat

Dechovku si strč víš kam, ale ty první čtyři řádky bych taky podepsal.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.