Turisté si Plzeň oblíbili, náměstek primátora Martin Baxa přivítal účastníky jubilejní 500. prohlídky centra města

Turisté si Plzeň oblíbili, náměstek primátora Martin Baxa přivítal účastníky jubilejní 500. prohlídky centra města | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jitka HeřmanováJitka Heřmanová

OSVČ

Více

Roman AndréRoman André

Předseda krajské rady NS-LEV 21

Více

Robert VaněčekRobert Vaněček

Živnostník

Více

Turisté si Plzeň oblíbili, náměstek primátora Martin Baxa přivítal účastníky jubilejní 500. prohlídky centra města

Plzeň, 23.12.2016, aktualizováno 10:25 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

I na sklonku roku 2016 patří Plzeň mezi místa vyhledávaná turisty a zahraničními cestovními kancelářemi. V porovnání s objemem turistů před rokem 2015 drží krok nejen v počtu hotelových hostů, ale také v počtu prohlídek organizovaných pro skupiny. Zatímco v roce 2014 zorganizovala organizace Plzeň - TURISMUS prostřednictvím Turistického informačního centra 284 prohlídek, v letošním roce jich bude více než 530.

Primátor Martin Baxa přivítal účastníky jubilejní 500. prohlídky historického centra Plzně | Autor: Plzen.euPrimátor Martin Baxa přivítal účastníky jubilejní 500. prohlídky historického centra Plzně | Autor: Plzen.eu

Účastníky jubilejní 500. prohlídky přivítal ve čtvrtek dopoledne první náměstek primátora Martin Baxa (ODS). Jednalo se o žáky 8. a 9. ročníku Základní školy Blížejov, která si objednala adventně laděnou prohlídku historického centra Plzně.

„Samozřejmě, co se týče počtu prohlídek, nemůžeme výsledky za letošní rok porovnávat s rokem 2015, kdy Plzeň hostila celou řadu významných delegací a konferencí, jejichž účastníky naši průvodci prováděli historickým centrem města. Nicméně v porovnání s běžným rokem, tedy rokem 2014, zorganizovala PLZEŇ – TURISMUS téměř dvojnásobek prohlídek. Z toho je patrné, že se Plzeň podařilo dlouhodobě etablovat ve stálé nabídce incomingových cestovních kanceláří,“ říká náměstek Martin Baxa.

Přestože v letošním roce ubylo jednotlivých malých organizátorů, jako jsou spolky či menší firmy a organizace, daří se organizaci PLZEŇ – TURISMUS i nadále pokračovat v nastartované spolupráci s většími cestovními kancelářemi. Novinkou v letošní nabídce průvodcovských služeb byly různě tematicky zaměřené kostýmované prohlídky, které od nadcházející sezony plánuje nabízet pravidelně.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.