Plzeňský magistrát přebírá pod svoje křídla likvidaci autovraků, cílem je rychle vyčistit ulice

Plzeňský magistrát přebírá pod svoje křídla likvidaci autovraků, cílem je rychle vyčistit ulice | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jaroslav BauerJaroslav Bauer

1. náměstek hejtmana PK pro oblast dopravy, zastupitel PK

Více

Radislav NeubauerRadislav Neubauer

Starosta MO Plzeň 3

Více

Petr ViletaPetr Vileta

vedoucí finančního odboru

Více

Plzeňský magistrát přebírá pod svoje křídla likvidaci autovraků, cílem je rychle vyčistit ulice

Plzeň, 20.12.2016, aktualizováno 16:33 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Likvidaci autovraků převezme do své péče po dohodě se všemi deseti městskými obvody plzeňský magistrát. Cílem je rychleji vyčistit ulice a parkoviště od tohoto odpadu, který se nyní velmi složitě likviduje. Autovraky bude mít od ledna na starosti Správa veřejného statku města, která bude posuzovat všechna odložená vozidla stejně a likvidaci urychlí. Zastupitelé kvůli tomu schválili změnu statutu města.

„Správa veřejného statku bude autovraky aktivně vyhledávat a řešit podněty občanů k tomuto tématu. Také připraví podklady a podá příslušnému úřadu městského obvodu návrh na uložení povinnosti provozovateli vraku odstranit jej z pozemní komunikace,“ řekl primátor Plzně Martin Zrzavecký (ČSSD). Po uplynutí lhůty zajistí město likvidaci vraku na náklady provozovatele. Podle primátora se sjednotí pohled vlastníka komunikace na to, co je a co není autovrak. O odstranění dále rozhodují obvody, odvolacím orgánem je magistrát.

„Každý obvod zatím řešil likvidaci autovraků jednotlivě a občas se stalo, že nepojízdný vrak někdo převezl z jednoho obvodu na druhý a celý proces začal znovu,“ řekl náměstek primátora Petr Náhlík (KDU-ČSL). Správa statku nyní vraky soustředí ve svých prostorách. „Spolupracovat bude s městskou policií, která je také centrálně řízená. Předpokládáme, že se zlepší i vyhledávání hlídkami a povede to k rychlejšímu odstraňování vraků,“ vysvětlil Náhlík. Stovky vraků nejen hyzdí Plzeň, ale také zabírají parkovací místa, jichž je ve městě nedostatek.

Každý rok v ulicích Plzně přibývá počet autovraků. Obvody likvidovaly jednotky až desítky vraků ročně, podle statistiky 1,65 za měsíc. „V první fázi budeme chtít udělat pořádek po celém městě, takže jich budeme po Novém roce řešit desítky. Pokud město nenajde majitele, musí vrak zlikvidovat na své náklady,“ dodal primátor. To je podle slov náměstka Náhlíka asi to, o co se mnoho majitelů autovraků snaží, přestože i v Plzni existuje nabídka privátních firem, které jsou ochotné vrak bezplatně zlikvidovat.

Automobil musí být označen výzvou a po odtažení se musí ještě skladovat. Za autovrak lze označit auto bez registrační značky, které podle zákona nemá na ulici co dělat. Vrakem je podle zákona i vůz s SPZ, který není zjevně trvale technicky způsobilý k provozu, například bez kol či motoru. Strážníci zpracují fotodokumentaci, magistrát zjistí v registru vlastníka. Poté běží dvouměsíční lhůta k odstranění či vyzvednutí vozidla. Nemá-li automobil registrační značku, je výzva k odstranění vozidla umístěna na úřední desce. Po dvou měsících je vůz odstraněn z komunikace. Poté se úřad snaží zjistit majitele z identifikačního čísla vozu VIN a po uplynutí dvouměsíční lhůty je ekologicky likvidován.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (1 příspěvek)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

KAB 21.12.2016 06:03, Reagovat

Tak na to si počkám :) Hlásil jsem za poslední rok dva vraky před naším domem a v obou případech mě úředníci vyfuckovali, že nejde o vrak, ale o opuštěný vrak bo co to bylo za blábol (když někdo nechce něco řešit, vždy si vymyslí nějakou kličku, jak se práce zbavit).

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.