Místnosti pro zasedání Rady města Plzně už vévodí nový obří stůl, vystřídal nábytek z období začátku normalizace

Místnosti pro zasedání Rady města Plzně už vévodí nový obří stůl, vystřídal nábytek z období začátku normalizace | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Petr PolachPetr Polach

strojník stavebních strojů

Více

Rudolf VoldřichRudolf Voldřich

Více

Lumír AschenbrennerLumír Aschenbrenner

Senátor, starosta Plzně - Slovan

Více

Místnosti pro zasedání Rady města Plzně už vévodí nový obří stůl, vystřídal nábytek z období začátku normalizace

Plzeň, 19.12.2016, aktualizováno 08:38 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Zbrusu nový stůl osazený moderní elektronikou už slouží svému účelu v místnosti, kde v budově plzeňského magistrátu zasedá Rada města Plzně. Svoji premiéru si už stůl odbyl při prvním zasedání městské rady, ale vyzkoušet si mohli také novináři při tiskové konferenci po jednání zastupitelstva. Nový stůl nahradil ten dosavadní ze 70. let minulého století, konkrétně z roku 1971. Současná modernizace jednací místnosti, která je a nejvýznamnější nejvytíženější zasedací místnost v celé budově radnice představuje poslední etapu úprav prostor těchto reprezentativních prostor. Ty započaly před třemi léty.

U tohoto nového stolu jedná nyní rada města, ale služí i pro tiskové konference nebo různé semináře nebo školení | Autor: Richard BenešU tohoto nového stolu jedná nyní rada města, ale služí i pro tiskové konference nebo různé semináře nebo školení | Autor: Richard Beneš

„Zasedací místnost se denně využívá, v některých dnech se zde koná i více akcí. Kromě zasedání rady města slouží i pro zasedání komisí městské rady, výborů zastupitelstva, pravidelných porad vedení se starosty městských obvodů, pro tiskové konference, školení či semináře nebo simulace diplomatických jednání studentských organizací či pro neziskové organizace,“ vysvětlil Petr Triner, ředitel Úřadu správních agend Magistrátu města Plzně pověřený vedením odboru vnitřní správy. Zasedací místnost patří k hlavním reprezentativním prostorům historické radnice, její součástí je i soubor cenných portrétů bývalých purkmistrů, starostů a primátorů města Plzně, který zdobí stěny.

Dosavadní stůl v místnosti byl kulatý, ten nový má tvar podkovy. Stůl je vyroben z takzvaných MDF desek, které jsou podýhované, po stranách budou nákližky z tvrdého dřeva. Nový stůl bude rozšířen na 23 míst. Kvůli rozšíření počtu míst bylo rovněž nutné doplnit slaboproudé i silnoproudé technologie a sítě. Dodavatel nového interiéru jednací místnosti byl vybrán formou veřejné zakázky. Celkové náklady na vybavení dosáhly částky 597 tisíc korun, předpokládané náklady se původně odhadovaly na 750 tisíc korun. Samotný jednací stůl stál 273 tisíc korun.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.