Roman Jurečko shromáždil české muže bez hranic a charitativní dražbou dokázal získat 3,6 milionu korun na dobročinné účely

Roman Jurečko shromáždil české muže bez hranic a charitativní dražbou dokázal získat 3,6 milionu korun na dobročinné účely | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Eva GažákováEva Gažáková

Vysokoškolská učitelka a divadelnice

Více

Václav KovářVáclav Kovář

Více

Věstislav KřenekVěstislav Křenek

Zastupitel PK

Více

Roman Jurečko shromáždil české muže bez hranic a charitativní dražbou dokázal získat 3,6 milionu korun na dobročinné účely

Plzeň, 16.12.2016, aktualizováno 27.12.2016 11:20 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

VIP osobnostmi nejen z Plzně, ale i z celé republiky a ze zahraničí se to ve čtvrtek večer doslova hemžilo v plzeňské Měšťanské besedě. A všichni přijeli za jediným cílem, kterým byla tradiční charitativní dražba zajímavých artefaktů a především pak exkluzivního kalendáře nazvaného Muži bez hranic, jenž je dílem světově proslulého fotografa Antonína Kratochvíla. Vznik kalendáře, výběr fotografovaných osobností z oblasti politiky nebo kultury i samotnou dražbu zorganizoval jako již několikrát předtím politik, podnikatel a předseda Nadačního fondu Plzeň sobě Roman Jurečko (ODS). Na dobročinné účely se podařilo prostřednictvím dražby získat 3,65 milionu korun.

Zpěvačka Lucie Bílá byla kmotrou kalendáře Muži bez hranic, který vznikl z iniciativy politika a podnikatele Romana Jurečka | Autor: ZAK TVZpěvačka Lucie Bílá byla kmotrou kalendáře Muži bez hranic, který vznikl z iniciativy politika a podnikatele Romana Jurečka | Autor: ZAK TV

Obsahem letošního prestižního kalendáře je 12 Čechů, kteří museli emigrovat kvůli minulému režimu do zahraničí. Před objektivem Antonína Kratochvíla tak pózovali režisér Miloš Forman, politik Karel Schwarzenberg, majitel radia Evropa 2 Michel Fleischmann, malíř Kristian Kodet, muzikant Rudy Linka, dokumentarista Steve Lichtag nebo diplomat Karel Kovanda, politolog Petr Robejšek nebo například pamětník holokaustu Jiří Brady. Všichni muži z kalendáře do dražby vložili své cenné artefakty, které se následně dražily. Dražitelé pak svedli například bitvu o dýmku Karla Schwarzenberga, kterou na pódiu prezentoval europoslanec Jiří Pospíšil, dražil se například i obraz Kristiana Kodeta, velmi vzácná kytara od Rudyho Linky, který na ni ještě naposledy zahrál a také sako Miloše Formana, v němž točil film Amádeus. Filmař Steve Lichtag dal do dražby největší ořech světa nebo žraločí zub starý desetitisíce let.

A jak vlastně vznikl nápad na letošní kalendář? „První kalendáře jsme začal produkovat ještě v době, kdy jsem byl předsedou představenstva Plzeňské teplárenské. Pak jsem si dal malou pauzu. A jelikož jsem v letošních roce oslavil padesátiny a náhodou jsem se tak potkal s významným fotografem panem Kratochvílem, měli jsme spolu nějakou snídani. Tak jsme se bavili a já jsem říkal, co kdybychom udělali kalendář. A já jsem tímto kalendářem vlastně navázal na velmi významný předchozí kalendář Ženy bez hranic. Tak jsem udělal Muže bez hranic. Na té snídani padlo několik tipů a tím to vzniklo. A ten výběr osobností? Každý někoho znal a ten zase znal dalšího. A tak to jelo dál celý rok,“ objasnil Roman Jurečko vznik kalendáře s tím, že na světě je jich jen 127. Někteří zájemci za kalendář zaplatili i 150 tisíc korun.

Samotné fotografování mělo celou řadu velmi silných momentů. „Je tam třeba velmi krásná věc, že Rudy Linka je vyfocen v autě Lídy Bárové. A to auto pochází ze sbírky pana Příhody, který má největší sbírku na světě Prago Vega. Jedna fotka vznikala vlastně celý den. Vážím si všech těch lidí, kteří jsou nesmírně zaměstnaní a přes to všechno si udělali na focení čas. A pak si vážím toho, že osm z 12 osobností přijelo na slavnostní večer do Plzně,“ uvedl Roman Jurečko.

Během fotografování ovšem šlo i o život. „Panu fotografovi Kratochvílovi se hrozně líbilo, jak kouřím a že chtěl stále, abych kouřil více, protože to dělalo takovou atmosféru a tak chtěl, abych kouřil více a více. Vykouřil jsem tolik cigaret, že mě pak odvezli do nemocnice, protože jsem měl infarkt,“ vzpomínal na fotografování Michel Fleischmann, ředitel Asociace soukromých rádií.

Slavnostní večer zahájila svým vystoupením kmotra kalendáře, zpěvačka Lucie Bílá, která označila Plzeň za své oblíbené město a to nejen díky dobrému pivu. „Vážně jsem si tento večer užila. Vážím si takového pozvání. Jsou věci, na které můžete odpovědět okamžitě. Já, když dostala nabídku, zazpívat na této výjimečné akci, tak jsem okamžitě souhlasila,“ uvedla Lucie Bílá.

„Výtěžek z dražby bude rozdělen na tři části, část půjde do útulku pro opuštěná zvířata, další čísti pak dětskému domovu Domino a Nadačnímu fondu Plzeň sobě. A když to vyjde, tak 17. 7. 2017 v 17.00 hodin otevřeme v Plzni galerii veteránů v DEPU 2015,“ dodal Roman Jurečko.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Fotografie k článku

  • Zpěvačka Lucie Bílá byla kmotrou kalendáře Muži bez hranic, který vznikl z iniciativy politika a podnikatele Romana Jurečka | Autor: ZAK TV
  • Autorem kalendáře je fotograf Antonín Kratochvíl | Autor: ZAK TV
  • Nechyběl ani zakladatel nejnovější české politické strany Petr Robejšek | Autor: ZAK TV
  • Europoslanec Jiří Pospíšil pomáhal s Roamnem Jurečkem dražit dýmku bývalého ministra zahraničí | Autor: ZAK TV
  • Autorem kalendáře je fotograf Antonín Kratochvíl | Autor: ZAK TV
  • Zpěvačka Lucie Bílá byla kmotrou kalendáře Muži bez hranic, který vznikl z iniciativy politika a podnikatele Romana Jurečka | Autor: ZAK TV

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (17 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 01.01.2017 18:11, Reagovat

K osobě pana Bredyho: V nacistických koncentrácích zpravidla přežívali poskoci, práskači a podržtašky. Jako dítě mohl sloužit k uspokojování úchylných pudů nějakých esesáků a ti ho privilegovali. K tomu chlapeček mohl donášet a tak to tam proklepal. Zjišťoval někdo jeho minulost. A jinak v koncentráku bylo mnoho jiných, tak jaképak oceňování. Obličej pana Bradyho nesvědčí o dobrých povahových vlastnostech, pana Hermana už tuplem ne, takže se nezapřou z jednoho kotce. A styky s Dalajlámou, představitelem tmářského, sektářského a úchylného světového názoru to jen podkreslují.

Vosí Hnízdo 01.01.2017 17:57, Reagovat

Povím vám, jak Jurečko zbohatl. Jeho táta byl vysoký důstojník bývalé ČSLA (armády). Měl vazby na mocné,kteří rozhodovali o přerozdělování (česky rozkradení) majetků. Takže nám starý Jurečko s mladým začali privatizovat, půjčovat si. Do dneška za mnohé co zprivatizovali (rozkradli) nezaplatili ani geller. To byli prvopočátky jeho bohatnutí. Co asi tatík synka naučil jako oddaný fanatický důstojník tehdejší armády? No a pak se nám mladý Románek začal prohánět Plzní ožralý jak carský důstojník v mercedesu - několikrát a spoléhat na svou neprůstřelnost. To je charakter a takový si bude hrát na spasitele. Charakterové vlastnosti prasete a jednání chameleóna a slizkého hada. Myslím si, že by se uplatnil ve filmu. Režiséři by takový kukuč bez převleku a líčení nasadili do hlavní role slizouna, falešného hráče a absolutního negáče. Asi tak!!!!

Vosí Hnízdo 01.01.2017 09:13, Reagovat

Zářný příklad toho, jak se nechá vytřískat kapitál i z tzv \"dobročinnosti\". Každý kmotr a mafián dělá dobročinnost aby na oko byl slušný.

RAM 18.12.2016 07:16, Reagovat

Zase Brady? Není už toho trochu moc? Musel emigrovat kvůli minulému režimu?
V roce 1949 využil oficiální možnosti vycestovat do Izraele. Tam však neměl zájem odjet, chtěl cestovat a poznávat svět, proto vystoupil z vlaku ve Vídni. Později, v roce 1951 zakotvil v Kanadě.
A ještě - když už jsme u Bradyho. V minulých dnech jsme se dozvěděli, že papež František odmítl přijmout dalajlámu. Určitě zajímavá skutečnost pro ty, kteří opěvují \"hrdinství\" ministra kultury Hermanna, který dalajlámu oficiálně přijal.

KAB 18.12.2016 05:44, Reagovat

Ten je ale hodnej, měli bychom ho dát na seznam budoucích prezidentů, co sepisuje Kocáb a podobní magoři :) A že má škraloupy jako zlodějiny a tak? Super, aspoň z toho seznamu nebude vyčuhovat, tam bude mezi ostatními exoty jako doma.

Holub 19.12.2016 17:56, Reagovat

A já se ho zastanu. Můžete sdělit, co kdy kde ukradl, když píšete o zlodějnách? Nějaká fakta?

spolužák 20.12.2016 18:40, Reagovat

Už na základce kradl spolužákům svačiny!!!

KAB 19.12.2016 18:50, Reagovat

Ale no tak, vždyť má i svoje heslo na wikipedii :) Dokud nebude ODS postavena mimo zákon a její minulí i současní členové postaveni před soud, tak v téhle zemi lépe být nemůže.

Holub 20.12.2016 04:27, Reagovat

Ale já se neptal na hesla ve Wikipedii, leč na fakta.

KAB 20.12.2016 07:09, Reagovat

Ta jsou tam a na dalších zdrojích, nebudu tupě kopírovat věci z internetu do internetu. Kdo chce, ten si je najde. Kdo nechce, tak nenajde :)

Xx 17.12.2016 14:09, Reagovat

Tak ten transparent \"nebát se a nekrást\" je tam pro některé nedostižným cílem

Holub 20.12.2016 15:14, Reagovat

Tak jsem si přečetl tu Vaši wikipedii. Jednak je notně zastaralá, ale budiž. Dále je tam napsáno, že Jurečko se kdysi párkrát vožral a dělal přitom různé skopičiny. Potrestán.
Ale nějak tam nic není o těch zlodějnách, o nichž píšete.
Roman Jurečko je jistě kontroverzní osobou. Ale nekrade, v tom se ho opravdu musím zastat.

Označení kmotr mu vymyslel Topolánek v rámci jejich ODS vnitrostranického boje a hojně ho používal také Nečas, známý svou neúplatností a odvahou (jak víme oba).

Když napíšete, že si MYSLÍTE že Jurečko je zloděj, hádat se s Vámi nebudu, protože myslet si můžete co chcete, třeba nepravdu. Ale myslíte si to jen na základě nějakých pověstí, které k Vám dolétly.

To je celé, myslím, že téma jsme vyčerpali, ne?

Xx 06.02.2017 16:33, Reagovat

A vám nestačí celá ta zlodějská struktura, kterou spoluvytvořil se Štruncem a drahná léta zde řídil? Jejich ODS prokazatelně přes své nominanty loupila, co to šlo..Svého času byla na radnici neomezeným pánem, zakázky od města ke kámošům jen pršely..často potom jen fiktivně vykazovaná práce..A těch důkazů jsou stovky, dokonce i odsouzení lidé, ale samozřejmě, Jurečko v rozsudcích potom nefiguruje..:-) Vážený pane, on totiž, není jen Roman, ale i ti další, co řídil...věřím, že jmenivat nemusím, přesto: Pospíšil, Uhlík, Krejsová...apod.

KAB 20.12.2016 15:50, Reagovat

Popravdě, mě je to ukradené, já to totiž stejně nezměním - ale z pingla a obsluhy hajzlu se miliardářem nelze stát legálně a bez zlodějin. Za mě skutečně vyčerpáno, mám jiné starosti než nějaké šmejdy, když mě něco naštve, ozvu se a tím jsou moje možnosti vyčerpány.

Pavel 21.12.2016 08:36, Reagovat

Jak se stal miliardářem Babiš?

KAB 21.12.2016 16:11, Reagovat

No to je to samé :) Jen k tomu ještě přidal i kšefty s dotacemi. Není tedy o nic lepší.

Holub 21.12.2016 03:13, Reagovat

No, jen potvrzujete to, co jsem napsal.
a) Jurečko nebyl obsluhou hajzlu, měl je (pravda, dost mazaně) od města pronajaté i s bufetem nad nimi a pronajímal to dál. Je to taková typická stavbička na centrálním plzeňském náměstí.
b) Není miliardář. Fakt ne, to musíte na jinou adresu. I v Plzni se najdou, leč jiné osoby, které by v tomto směru stály za pozornost.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.