Magistrát se přeci jen dočká výtahu, na třetí pokus se podařilo vybrat zhotovitele ostře sledované stavby

Magistrát se přeci jen dočká výtahu, na třetí pokus se podařilo vybrat zhotovitele ostře sledované stavby | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Michaela MoravcováMichaela Moravcová

učitelka základní umělecké školy

Více

Kamil HrdinaKamil Hrdina

Ekolog provozů – enviromentalista

Více

Karel ZrůbekKarel Zrůbek

Starosta Horažďovic

Více

Magistrát se přeci jen dočká výtahu, na třetí pokus se podařilo vybrat zhotovitele ostře sledované stavby

Plzeň, 16.12.2016, aktualizováno 13:51 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Po necelých dvou létech snažení se historická budova magistrátu na plzeňském náměstí Republiky snad konečně dočká výtahu a bezbariérového přístupu. Po neúspěšných výběrových řízeních, kam se z důvodu velmi přísných podmínek opakovaně nepřihlásil žádný zájemce, město poněkud zmírnilo své požadavky. Na třetí pokus se uskutečnilo další výběrové řízení, kam se přihlásily čtyři firmy. Vítězem se nakonec stala společnost Metrostav. Stavbu za 17,4 milionu korun zahájí začátkem ledna 2017, na realizaci bude mít deset měsíců. Na projekt město získalo dotaci ve výši 8,6 milionu korun z ministerstva pro místní rozvoj.

„Jsem rád, že se nám konečně povedlo zajistit dodavatele. Úprava objektu radnice bude probíhat za plného provozu, což si vyžádá omezení a trpělivost zaměstnanců i návštěvníků radnice. Kromě vestavby výtahu se vybudují také bezbariérové toalety v jednotlivých patrech. Díky tomu zajistíme plně provoz radničního areálu a jeho sociálního zázemí handicapovaným občanům,“ uvedl primátor Martin Zrzavecký (ČSSD). Radnice je jednou z posledních městských budov, která ještě není bezbariérová.

Podle technického náměstka primátora Pavla Šindeláře (ODS) se podařilo zajistit dodavatele až při třetím vypsání zakázky. „Museli jsme upravit podmínky, změna oproti předešlé zadávací dokumentaci spočívala v prodloužení doby realizace z pěti na deset měsíců ode dne podpisu smlouvy o dílo,“ přiblížil Pavel Šindelář. Zvítězil Metrostav s cenou 17,4 milionu korun.

„Stavbu zahájí začátkem ledna 2017 přípravné práce. Ty spočívají v pořízení pasportizací, provádění sond, demontáže zařizovacích předmětů a vybudování sádrokartonových dělících stěn pro oddělení stavby od vnitřních prostor radnice,“ doplnil Pavel Grisník, vedoucí Odboru investic Magistrátu města Plzně.

Výtah vznikne v zadním traktu domu, jenž je ohraničen dvorní obvodovou zdí a protilehlou rovnoběžnou středovou nosnou zdí. Povede od suterénu, lidé by do něj nastupovali z průjezdu do dvora. Do podkroví na úrovni třetího patra, tedy v místě radničního sněmovního sálu, bude výtahová šachta již nad úrovní střech Císařského domu. Z náměstí ale viditelná nebude, pouze z vyhlídkové plošiny věže.

Cena za samotný výtah se bude pohybovat kolem 2,5 milionu korun, zbylé peníze jsou určeny na vybudování sociálních zázemí, rozsáhlých bouracích prací a část musí být vynaložena i do restaurátorských prací, jelikož projekt počítá s nabouráním historické budovy. Výtah vyústí na nejvyšší podestě v druhém okně zleva. První studie bezbariérové radnice vznikla už v roce 1995.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.